2020 Genç Girişimci Teşviki Nasıl Alınır?

2020 genç girişimci teşvik nasıl alınır hangi şartlar gerektiriyor yeni yılda merak eden birçok genç araştırmalar yapıyor. Ülkemizde Devlet kanalları ile birçok imkan sağlayarak genç girişimcilerin iş yeri açması için her türlü olanağı sağlıyor. Genç girişimcilere teşvik etmek ve kendi işyerinde sahibi olması için sağlanan bu desteklerden herkes faydalanabilir. Kendi işyerini açmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyen birçok genç girişimci olmak adı altında teşvik almayı gerekiyor.

Devlet hastalığında teşvik alabileceğiniz birçok kuruluş tüm gençlere bu imkanı sunuyor. KOSGEB destekli kursları bitirerek genç girişimci teşviki alabilirsiniz. Bu desteklerden faydalanmak için 18 ila 26 yaşı kapsamında olmanız gerekiyor.

KOSGEB kapsamında genç girişimci teşviki almak istiyorsanız, KOSGEB resmi internet sayfası üzerinden veya e-devlet sistemi üzerinden genç girişimci teşvikine başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB’den bu desteği almanız için ilk kez iş yeri açıyor olmanız gerekiyor. İlk kez işyeri açanlar için bu destek verilir.  Ayrıca KOSGEB deki tüm kursları bitirmeniz ve girişimcilik adı altında açılan kursları tamamlamanız şarttır. KOSGEB ‘ten alacağınız hibe ve girişimcilik desteği açacağınız işyerinin boyutuna ve maliyetine göre farklılık gösterebilir.

Online Başvuru Yapabilirsiniz

2020 genç girişimci teşvik nasıl alınır ve nerelere başvuru yapmam gerekiyor gibi sorular soruluyor. Devletin sağlamış olduğumuz hizmetlerden faydalanmak için resmi kanallar üzerinden online başvuru yapmanız mümkün. Online başvuru tamamlandıktan sonra gerekli evrakları hazırlayarak resmi kurum ve kuruluşlara başvuru yapmanız gerekir.

Hazırlamış olduğunuz evraklar neticesinde, devletin sağlamış olduğu teşvik ve hibelerden  faydalanabilirisniz. Devlet desteği 10.000 TL ile 28 bin TL arasında değişik gösteriyor. Hibe ve destek almak istediğinizde tüm başvurularınızı yapmanız yaparak bu destekten faydalanabilirsiniz. KOSKEB  Ve İŞKUR aracılığı ile teşvik ve hibe alabilirsiniz.  Eğer ki devlet teşvik eden faydalanırsınız işyeri açtığını zaman ilk 3 yıl içerisinde herhangi bir vergi alınmaz. Vergilerden muaf tutularak sizlere destek sağlanması hedefleniyor. Devletten aldığınız teşvikler ile iş yerinizi rahatça açabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. 2020 Genç Girişimci Teşviki Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    2020 Genç Girişimci Teşviki Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2020 Genç Girişimci Teşviki Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.