Ana Sayfa / Girişimcilik / 2020 Girişimcilere Destek Veren Kurum Ve Kuruluşlar

2020 Girişimcilere Destek Veren Kurum Ve Kuruluşlar

Kadınlar iş hayatına teşvik etmek için pek çok yöntem hayatımıza  sokuldu. Kadınlara daha fazla iş imkanı vermek ve daha fazla işim alana yaratmak için birçok kurum ve kuruluş faaliyet sürdürmeye devam ediyor. Kadın girişimcilerin iş yeri açabilmesi için verilen destek oldukça yüksek seviyede. Birçok kurum ve kuruluş kadın girişimciler için destek sağlamaktadır. Girişimciler için finansal destek alabilecekleri kurum ve kuruluşlar, hibe ve kredi kapsamında yardımda bulunuyor. Kadın girişimcileri en çok destek veren kurum ve kuruluşların başında KOSGEB geliyor.

 KOSGEB Girişimci Desteği

KOSGEB kadın girişimciler için hibe ve kredi veren ilk kurum ve kuruluştur. Kadınlar için açılan birçok girişimcilik kurslarını tamamlayan kişiler, KOSGEB’den hibe ve kredi alarak iş yeri açabilir iş yeri kurabilir. KOSGEB kendi belirlemiş olduğu kurallar doğrultusunda, girişimcilik kurslarını tamamlayan ve kredi almaya hak kazanan kişilere destek sunarak işyeri açabilme imkanı tanıyan bir kuruluştur. Kendi bünyesinde birçok kurs ve girişimcilik kursu bulunuyor. KOSGEB’den kredi almak ve KOSGEB girişimcilik kurslarına başlamak için internet sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Bankalardan Destek

Günümüzde bankalarda kadın girişimcileri destekleyen kuruluşlardan birisidir. Kadın girişimciler için pek çok kredi paketleri bankalarda bulunmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren Birçok banka uzun vadeli ve düşük faizli kredi sistemleri sunarak kadın girişimcilere destek sağlıyor. Bu kapsamda bankaların internet sitesini ziyaret ederek  bilgi alabilir veya yüz yüze görüşmek için en yakın bankalara başvuru yapabilirsiniz.

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, tüm kadın girişimcileri desteklemek için hibe ve kredi sistemini kullanıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı uzun vadeli kredi sistemi uygulayarak kadınlara destek sağlıyor. Vermiş olduğu krediler de herhangi bir faiz uygulamadan 8 yıl sonra geri ödemeli olarak veriyor. Kadın girişimciler için destek alabilmek ve şartları öğrenmek için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye İş Kurumu

Türkiye İş Kurumu kadın girişimciler ve genç girişimcileri destekleme platformudur. Bu kapsamda iş yeri açacağınız zaman Türkiye İş kurumuna başvuru yaparsanız, yapılan araştırmalar doğrultusunda alacağınız krediler herhangi bir faiz uygulamadan sizlere sunuluyor. Internet sayfası üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Genç Girişimci Teşvikleri 2020 başlıklı makalemizde Genç Girişimci Teşviki Nedir, genç girişimci teşviki şartları ve genç girişimci teşvikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Girişimci Teşvikleri

Check Also

Günlük iş veren firmalar hangileri

Günlük iş veren firmalar

Son zamanlarda evden çalışma işleminin artması üzerine Günlük iş veren firmalar ortaya çıkmış ve birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır! İzin almadan içeriklerimizi paylaşmayınız!