Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır?

Bazen hayatımızın herhangi bir zamanında seyahat etmek, tatil yapmak isteriz. Çünkü hayatın bu yorucu günlerinden uzaklaşarak bir müddet kendimize özel bir zaman ayırmak isteriz. Belki bazı insanlar çalışmayı sever, günün belirli saatlerinde tatil yapar fakat bazıları da uzun süreli tatili sevmekte. Bundan dolayı en iyi fırsatlardan yararlanmak isteyen müşteriler bu konuda birçok araştırma yapmakta.

Eğer ki seyahat, konaklama veya tatil yapmayı düşünüyorsanız bu konuda doğru yerdesiniz. Sizlere Akbank’ın sunmuş olduğu hizmet olan AxessWings mil puanlarının nerelerde kullanıldığını açıklayacağız. Bu fırsatları kaçırmamanız için birçok detayı da vereceğiz.

AxessWings Mil Puanı Nedir?

Akbank’ın müşterilerine sunmuş olduğu bir hizmet olan Wings mil puanı, Wings kart sahiplerinin kazanabileceği bir puan türüdür. Yaptığınız her alışverişte ödediğiniz her ücret için bir miktar mil puanı kazanır, bu mil puanlarını biriktirebilirsiniz. Alışverişte yaptığınız her 1.5 TL’lik değer için 1 mil puanı kazanırken online alışverişlerde bu değer 1 TL olarak belirlenmekte. Örneğin online bir alışveriş sitesinde 2.000 TL’lik bir ürün aldınız. Bu ürün karşılığında 2.000 mil puan kazanacaksınız.

Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır

Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır

1 yıl içerisinde en fazla kazanabileceğiniz mil puanları 150.000 olarak belirlenmiştir. Eğer ki bankadaki toplam varlık değeriniz 200.000 TL ve üzeri ise 250.000 mil puana kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Yani 1 yıl içerisinde 1.250 TL’ye kadar ücretsiz harcama yapabilirsiniz. Bu harcamaları da kullanabileceğiniz birçok alan bulunmakta.

AxessWings Mil Puanları Nerelerde Kullanılır?

AxessWings mil puanlarının kullanım alanları çeşitlidir. Bir otobüs veya uçak bileti almak için de kullanılabilir, bir otelde konaklamak için de kullanılabilir. Tatil için de kullanılabilmekte. Ayrıca seyahat sigortası için de mil puanlarından yararlanabilirsiniz.

Mil puanlarını kullanmanın tek yeri seyahat ve konaklama değildir. Bazı anlaşmalı noktalarda da mil puanlarından yararlanarak restoran, turistik yer gibi alanlarda da mil puanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Bu da size güzel bir tatil keyfi sunacak.

Mil puanlarını kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken bir husus vardır. Seyahat, konaklama veya yapacağınız herhangi bir alışverişte harcama en az 100 TL olmalıdır. 100 TL’lik bir alışveriş için 20.000 mil puanı ödersiniz. Sonraki 25 TL’lik her bir alışveriş için 5.000 mil puanı hesabınızdan çekilir. Fakat bu konuda bilmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise 101 TL ile 125 TL arasında bir fark olmamasıdır. Yani 101 TL veya 124,99 TL’lik bir alışveriş yaparsanız 25.000 mil puanı hesabınızdan çekilecek. Bundan dolayı alışverişinizi hesaplı bir şekilde yapmalısınız.

Mil Puanları Nasıl Kullanılır?

Tek yapmanız gereken mobil uygulamaya girerek uygulama üzerinden faturalarınızı görüntülemek. Ödeme yapılması gereken hizmetlerden “Mil ile Öde” seçeneğini seçmelisiniz. Yalnızca seyahat, konaklama, tatil masrafları gibi bu tür ödemelerde yazmakta.

Mil Puanları Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Detaylar

Eğer ki AxessWings kartınız var ise bilmeniz gereken birçok nokta bulunmakta. Eğer ki bir kart sahibi iseniz kartın detaylarını öğrenmeniz sizin için iyi bir adım olacaktır. İlk olarak mil puanlarının kullanım süresinden bahsedelim. Mil puanları, 2 yıl boyunca geçerli bulunmakta. Eğer ki kazandığınız mil puanı üzerinden 2 yıllık bir süreç geçtiyse artık bu mil puanı hesabınızdan silinecektir.

Mil puanları, TL dışındaki para birimlerinde kullanılmamakla birlikte Chip-Para çevirisi de yapılmamakta. Bununla birlikte eğer ki yeterli miktarda mil puanına sahip değilseniz firma bu konuda size bir kolaylık sağlamakta. Örneğin 124,49 TL’lik bir ürün siparişi vereceksiniz fakat 21.000 mil puanına sahipsiniz. Hemen 4.000 ek mil puanını borç olarak alarak hesabınıza katabilir, bunu ileriki dönemlerde yavaş yavaş ödeyebilirsiniz.

Bilmeniz gereken bir diğer detay ise ödemenin bir kısmını mil puanı ile yapmak. 300 TL’lik bir ürün alacaksınız diyelim. Elinizde eğer ki 20.000 mil puanı var ise bu ürünü yine de alabilirsiniz. 200 TL’lik ek bir ücret ödeyerek 100 TL’lik kısmı mil puanları ile tamamlayabilirsiniz.

İade hakkında da birkaç açıklama yapmalıyız. Uçak veya otobüs bileti aldıysanız iade edemezsiniz fakat bir otelde iade talebi otel yönetimine bağlı bir durum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Akbank-AxessWings Mil Puanı Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır? için yorumda bulun

    Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.