Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır?

İnsanlar, zaman zaman kredi sahibi olarak bu kredileri harcayabilir veya internetten alışveriş için kart sahibi olabilirler. Akbank, bu hizmetleri veren bankalardan birisidir. Akbank’ın AxessWings kartı ile mil puanı toplayabilir, bu puanları harcayabilirsiniz. Peki bu nasıl mümkün oluyor? Nasıl kullanılıyor? Nerelerde kullanılıyor?

 

Mil Puanı Nerelerde Kullanılır?

Akbank’ın sunduğu hizmet olan AxessWings kart ile alışverişlerde kazandığınız mil puanları biriktirerek seyahat ve konaklama harcamalarında kullanabilirsiniz. Bu sayede ücretsiz bir tatil yapmış olursunuz. Her yaptığınız alışverişte kazandığınız mil puanlar size ücretsize seyahat ve konaklama imkanı olarak geri döner.

 

Mil puanları kullanırken bilinmesi gereken en az 100 TL’lik bir seyahat veya konaklama ücreti olması gereklidir. Eğer ki 100 TL’nin altında ise bu ücreti ödeyemezsiniz. 100 TL’lik bir ücret için 20.000 mil puan gerekliyken 100 TL’den sonraki her 25 TL için 5.000 mil puan alınır. Fakat şunu unutmamak gerekli. 101 TL veya 120 TL arasında hiçbir fark yoktur. İkisinde de 25.000 mil puan alınır. Buna göre harcamalarınızı iyi yapmalısınız.

 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mil puanları ile yapılan alışverişler TL dışındaki dövizlerde kullanılmamaktadır. Mil ile ödeme işlemi yalnızca faizsiz taksitli veya peşinat ile ödeme yöntemlerinde geçerlidir. Ödeme yaparken bu durumlara da dikkat etmelisiniz. Kredi kartı için geçerli olan bu durum, sanal kart veya banka kartlarında geçerli olmamakta.

Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır

Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır

Mil ile ödeyebileceğiniz birkaç örnek belirtelim. Dediğimiz gibi AxessWings kartında yer alan mil puanları yalnızca seyahat ve konaklama için geçerli. Bu bağlamda istediğiniz havayolu ile istediğiniz yerden ücretsiz olarak uçak bileti alma şansını yakalayabilirsiniz. Yurt içi alınan biletler için alan vergisi ödemeden hizmeti kullanabilirsiniz.

 

Mil puanları ile alabileceğiniz bir diğer hizmetler ise seyahat sigortasıdır. Bununla birlikte otelde konaklama, gemi turu gibi çeşitli hizmetlerde de mil puanları kullanılmakta. Otobüsler için de geçerli olan mil puanları, yalnızca seyahat alanında değil bazı restoranlarda, turizm bölgelerinde ve anlaşmalı iş yerlerinde de geçerlidir.

 

Mil Puanları Nasıl Kullanılır?

Mil puanlarını kullanmak için mobil uygulamaya girerek ödeme yapılması gereken alanda uygun olan herhangi bir ödeme için “Mil ile Öde” seçeneğine basmak. Az önce de dediğimiz gibi yalnızca seyahat ve konaklama ödemeleri için geçerlidir.

 

Mil Puanları Hakkında Detaylar

Mil puanları hakkında bilinmesi gereken birçok nokta var. Öncelikle ne kadar bir harcama ile ne kadar mil puanı kazanacağınızdan bahsedelim. 1,5 TL’lik bir alışveriş için 1 mil puanı kazanırsınız. 150 TL’lik bir alışveriş ise 100 mil puanı demektir. Yurt dışı ve online alışveriş işlemlerinde ise 1 TL 1 mil puan demektir. 1000 TL’lik bir harcama ise 1000 mil puan kazandırır. Mil puanı kazanamayacağınız yerler arasında kumarhane, içkili mekanlar, bahis kurumları, piyango sektörü alanları gibi yerlerdir.

 

1 yıl içerisinde en fazla 150.000 mil puanı kazanabilirsiniz. Eğer ki banka varlığınızın toplamı 200.000 TL ve üzeri ise 250.000 mil puanına kadar birikim yapabilirsiniz. 150.000 mil puanı ile 750 TL, 250.000 mil puanı ile 1.250 TL’lik harcama yapabilirsiniz. En az 100 TL’lik bir harcama için ödeme yapılabilmektedir.

 

Eğer ki yeterli miktarda mil puanınız yoksa firma bu konuda da sizi düşünerek bir kolaylık sağlamaktadır. Örneğin 75.000 mil puanına ihtiyacınız var. Hesabınızda 72.000 mil puanı bulunuyor. 3.000 mil puanını Avans Mil Puanı sistemi ile hesabınıza ekleyerek zamanla açığı kapatabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmakta. Alınacak avans miktarı, kart limitine göre 7 katın üzerine çıkamaz ve sınırı aşamaz. Bu koşulları sağladığınız takdirde mil puanları gönül rahatlığı ile harcayabilirsiniz.

 

Akbank’ın sağladığı bir diğer kolaylık ise ödemenin bir kısmını mil puanı ile yapmaktır. Örneğin 150 TL’lik bir ödeme var. Bunu 20.000 mil puanı ile yaparak kalan 50 TL’lik ödemeyi nakit şeklinde ödeyebilirsiniz. Bu sayede mil puanlarınızı değerlendirmiş olacaksınız.

 

Mil puanları ile alınan uçak biletleri iade edilmemekte fakat otel masraflarının geri ödenmesi otel yönetimine göre değişiklik gösterebilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Akbank-AxessWings Mil Puanı Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır? için yorumda bulun

    Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Akbank-AxessWings Mil Puanı Nerelerde Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.