ATM’den Kesintisiz Para Yatırabilir miyim?

Birçok farklı sebepten dolayı para yatırma işlemlerine ihtiyaç duyabiliyoruz. Bazı durumlarda hesaplara aktarılan paralar bazı durumlarda faturaların ödenmesi için kullanılıyor. Para yatırmanın en kolay yollarından bir tanesi hiç kuşkusuz ATM kullanmak. ATM’lerden yapılan işlemlerde çok rahat bir biçimde para yatırılabilirken zamandan ciddi bir kazanç sağlanıyor.

ATM’ler üzerinden para yatırma işlemlerinde kendi bankasının ATM’sine giden ve burada kart kullanan kişilerin herhangi bir ücret ödemesine gerek olmuyor. Ancak gerçekleşecek işlemlerde farklı bankaların ATM’leri kullanılmaya başlandığında durum biraz daha farklı olmaktadır. Farklı bankalardan para yatırma işlemleri yapılırsa bu durumlarda bazı ücretler talep edilebilir. Son gelen düzenleme ile birlikte bazı bankalar bu ücreti almıyor ve kesintisiz bir şekilde para yatırmak mümkün olabiliyor.

ATM’den Kesintisiz Para Yatırabilir miyim

ATM’den Kesintisiz Para Yatırabilir miyim

Hangi Banka ATM’lerinden Kesintisiz Para Yatırma İşlemi Yapılabilir?

Para yatırma işlemleri için ATM’leri kullanacak olan kişiler, kendi bankalarının ATM’si yoksa ya da çok uzun bir sıra varsa farklı banka ATM’lerini de kullanabilir. İlk etapta devlet bankaları arasında yapılan anlaşma kullanıcılara bunu sağlamaktadır. Devlet bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Vakıfbank ATM’leri arasından hangisi kullanılırsa kullanılsın herhangi bir para yatırma ücreti talep edilmiyor.

İlk etapta devlet bankalarının arasında gerçekleşen bu kampanya sonrasında özel bankalara da sıçramış durumda. Özel bankalar arasından QNB Finansbank, TEB ve Denizbank arasında yapılan anlaşma sonrasında bu bankaların müşterileri herhangi bir kesinti olmadan para yatırma işlemlerini kolay bir biçimde gerçekleştirebilirler.

Kesintisiz para yatırma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir nokta daha var. Devlet bankalarının ATM’lerinden para yatırma işlemleri kaç defa yapılırsa yapılsın herhangi bir ücret talebi olmamakta. Ancak özel bankalar bunu ayda 3 defa ile sınırlandırmış durumda. Ayda 3’ten fazla para yatırma işlemi yapılırsa bu işlemde kesinti yaşanacak.

Kesintisiz Yapılan Diğer İşlemler Neler?

Para yatırma işlemlerini herhangi bir kesinti yaşamadan gerçekleştirebilen kişiler buna ek olarak para çekme, bakiye sorgulama, kredi kartı borç sorgulama ve kredi kartı borcu ödeme işlemlerini de herhangi bir kesinti ya da ek ücret olmadan tamamlayabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. ATM’den Kesintisiz Para ATM’den Kesintisiz Para Yatırabilir miyim? için yorumda bulun

    ATM’den Kesintisiz Para Yatırabilir miyim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ATM’den Kesintisiz Para Yatırabilir miyim? için ilk yorumu yapabilirsin.