Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

Hayalini kurduğunuz tatili yapmak için bir miktar kredi aldınız ve bu krediyi iş zamanı çalışarak ödeyebileceğinizi düşündünüz. Fakat tatil bittiğinde yüklü miktarda aldığınız bu kredi size bir zaman sonra faizler ile yük olmaya başladı. Sizde borçları uzun bir süre ödeyemediniz. Bundan dolayı icralık oldunuz. Peki bu gibi durumlarda ne yapılıyor? Bu konuda icralık olduğunuzda bu durumdan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

İcra İşlemleri Nasıl Başlar?

Eğer ki kredi kartınızın borcunu 90 gün yani 3 ay boyunca ödemezseniz 3 ayın sonunda yasal olarak icra işlemlerine başlanılmakta. Bu da sizin için henüz bir tehlike oluşturmamakta. Çünkü icra başlamadan önce avukat ile bir görüşme yapmaktasınız.

Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma

Eğer ki yüklü miktarda krediyi herhangi bir sebepten ötürü 3 ay boyunca ödeyemedi iseniz banka hemen olayı icraya taşır ve avukata bilgi verir. Avukat olayı inceler ve bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olur. Müşterinin bankaya ödemesi gerektiği toplam miktarı analiz eden avukat, en iyi teklifi sunmak için icralık olan müşteriyi arar. Müşteri ile avukat arasında kredi borcunun yapılandırılması için en uygun teklif konuşulur. Kredi borcu yüklü bile olsa avukat daha uygun bir teklif sunmaktan çekinmez.

Eğer ki müşteri avukatın teklifini onaylar ise artık müşteri bu teklif üzerinden kredi borcunu ödemeye başlar. Fakat ters bir dönüş yapılır ise yani müşteri teklifi kabul edemeyecek durumda ise avukat icra işlemlerini en kısa süre içerisinde başlatır.

Yapılandırılmış Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Eğer ki yüklü miktarda kredi kartı borcunuz için 90 gün boyunca ödeme yapmadınız ve bu durum ile birlikte icra işlemleri başlatıldı. Bundan dolayı kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz için avukat ile birlikte bir yapılandırmaya gidildi. Müşteri olarak siz de bu borcu yeni yapılandırma ile beraber ödemeye başladınız. Fakat yine uzun bir süre içerisinde ödeyemediğiniz durumlarda bu sefer olay hapis cezasına kadar gitmektedir. Bundan dolayı kredi kartı borcu yapılandırması esnasında avukat size en uygun teklifi sunacağından dolayı zorlanmayacağınızı düşünmekteyiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Avukata Giden Kredi Borcu Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma için yorumda bulun

    Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avukata Giden Kredi Borcunu Yapılandırma için ilk yorumu yapabilirsin.