Balıkçılık ile Para Kazanmak

Ek iş olarak yapmak için bulunan fikirlerin en güzel örneklerinden biri de balıkçılık ile para kazanmaktır. Özellikle kış aylarında avlanma yasağı kalktığı için tercih edilen bu iş, günlük olarak yapıldığında güzel karlar sağlamaktadır. balıkçılık işi yapabilmek için, balık tutmanın kurallarını bilmek, sabahları çok erken kalkarak balık tutmak ve akşam geç saatlere kadar olta atmak gerekebilir. Bu işi yapabilmek için özverili ve istekli olmak çok önemlidir. ayrıca ilk etapta çok büyük kazançlar beklememek, hayal kırıklığı yaşamanızı önleyecektir. Çünkü balıkçılık işi çok zordur ve çok emek istemektedir. Bu işe başladığınızda, ilk etapta fazla balık tutamayabilir, fazla kazanç sağlayamayabilirsiniz. Ancak bu durum pes etmenize neden olmasın. Çünkü balık tutmaya alıştıkça, daha çok tutabilir ve piyasada tanınarak daha güzel paralar kazanabilirsiniz.

Balıkçılık ile Para Kazanmak İçin

Balıkçılık ile Para Kazanmak İçin

Balıkçılık yaparak para kazanmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri şu şekilde özetleyelim;

Kendiniz satın;

Balık tutma işine başladınız ve sermayeniz yok diyelim. Bu durumda tutuğunuz balıkları kendiniz satabilirsiniz. Bunu balık tuttuğunuz yerde yapabileceğiniz gibi, semt pazarlarında satma imkanı da bulabilirsiniz. Tuttuğunuz balıkları için piyasaya göre bir fiyat belirleyerek işe başlayın. Hatta piyasasın biraz altında fiyat belirlemek, daha çok satış yapmanızı sağlayacaktır. Bu balıkları satabilmeniz için yanınızda mutlaka poşet ve balıkları koyabileceğiniz bir leğen yada büyük kova bulundurmanız gerekir.

Balıkçılara satın;

Tutmuş olduğunuz balıkları satacak zamanını yoksa yada satma konusunda kendinize güvenmiyorsanız, balıkçılar ile anlaşabilirsiniz. Hatta haftanın belli günleri için anlaşarak, onlarla ticaret yapabilmeniz mümkündür. Bu şekilde biraz düşük fiyattan balık satarsınız ancak toplu olarak satacağınız için daha çok kar elde edebilirsiniz.

Kendi balıkçınızı açın;

Kendi balıkçı dükkanınızı açarak da, hem balık satışınızı gerçekleştirebilir hem de mangalda balık pişirerek, satabilirsiniz. Her sektörde farklı hizmetler sunmak, sizi rakiplerinizden bir adım içinde yapacaktır. Bu nedenle pişirme hizmeti ile de müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

Pişirme işlemi için de iki farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Birincisi; evlerinde balık kokusuna tahammül edemeyenler için ızgarada yada mangalda pişirme hizmeti verebilir, bu hizmet ile birlikte para kazanabilirsiniz. İkincisi ise; dükkanınızın hemen yan tarafına bir iki masa atarak, pişirmiş olduğunuz balıkları satabilir, müşterilerinizi memnun edebilirsiniz.

Balıkçılık ile para kazanmak, görüldüğü kadar zor bir iş değildir. Ancak işin inceliklerinin bilinmesi gerekir. hayatınız boyunca hiç balık tutmamışsanız ancak bu işi denemek istiyorsanız, balıklar ve balık tutma biçimleriyle ilgili detaylı bir araştırma yapmalı ve bu konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Ayrıca balık tutma konusunda bilgi sahibi olan çevrenizden de yardım almak, işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun dışında balık tutmaktan biraz da olsun anlıyorsanız, yeteneklerinizi geliştirmek için çeşitli balık

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Balıkçılık ile Para Kazanmak Balıkçılık ile Para Kazanmak için yorumda bulun

    Balıkçılık ile Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Balıkçılık ile Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.