Bankalar ile Yaşanan Olumsuz Durumlar

Günümüzde birçok banka müşterisinin ödeyemediği borçlar, düzensiz ödemeler veya ödeme güçlüğü gibi durumlarla karşı karşıya kalmasıyla bankalar ile yaşanan olumsuz durumların sonucu iyi olmamaktadır. Banka müşterileri bu konuda borçlarını ödeyemedikleri zaman bankalar tarafından icra davaları açılabilmektedir. İcra davalarının açılmasıyla borçluların bu süreç içerisinde halen borcu ödenemiyorsa sonları haciz ile sonlanabilmektedir. Banka müşterilerinin borçları konusunda yapılandırmaya ve uzlaşmaya gittikleri zaman bu konuda olumsuz yanıt alabilmektedir. Bu olumsuz durumları engelleyebilmek adına banka müşterilerinin yapması gerekenler bellidir. Bu konuda borçların ödenmesinin yolunu açarak banka borçlarının bir an önce bitirilmesi gerekmektedir.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin

Bankalara ödeyemediğiniz borçlarınız mevcutsa bu konuda yapmanız gereken borçlarınızı taksitlendirerek ödemektir. Bankalar ile bir olumsuzluk yaşamamak adına borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemelisiniz. Ayrıca bu durumdan olumsuz etkilenmemek için kredi notunun olumsuz etkilenmemesi gerekmektedir. Kredi notunun bankalar nezdinde büyük önemi vardır. Kredi notunuzu yükseltmek için şunlara dikkat etmelisiniz;

  • Halihazırda olan borçlarınız mevcutsa yapılandırarak düzenli bir ödeme yapabilirsiniz.
  • Borçlarınızda gecikme yaşanmaması için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Kredi kartınızla sık sık ödeme yaparak ödemelerini aksatmadan öderseniz kredi notunu düzenli olarak yükselir.

Bu tür durumlar icra davası olmayan kişiler için geçerlidir. Bankalar ile olumsuzluk yaşadığınız zaman ilk olarak icra davalarına yönelmeniz gerekmektedir.

Bankalar ile Yaşanan Olumsuz Durumlar

Bankalar ile Yaşanan Olumsuz Durumlar

Bankalar Tarafından Açılan İcra Dosyaları

Bankalara borcunuz var ve ödemediyseniz 90 gün yasal sürenin sonunda sizlere icra dosyası açılmaktadır. Bu icra dosyasının açılışının ardından sizlere bir tebligat gönderilerek durumlar bildirilir. Borcunuza 7 gün içerisine itiraz etme hakkınız bulunur. Bu süre zarfından Hukuk bürosu yetkilileriyle uzlaşma yaparak taksitlendirme yoluna gidebilirsiniz. Ayrıca bankalar tarafından açılan icra dosyaları sizin kredi notunuzu ve sicilinizi etkiler. Bankalar ile olumsuz bir durum yaşamamak adına borçlarınızın asgarisini ödemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Borçlarınızın asgari tutarını ödemeniz durumunda sizlere icra dosyası açılmaz. Ayrıca üstünüze gayrimenkul, taşıt gibi değerli unsurlar varsa bu konuda haciz edilebilirsiniz. Haciz edilmemek adına borçlarınızı 4 taksit yaparak ödeme yolunu teklif edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Bankalar ile Yaşanan Olumsuzluklar Bankalar ile Yaşanan Olumsuz Durumlar için yorumda bulun

    Bankalar ile Yaşanan Olumsuz Durumlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bankalar ile Yaşanan Olumsuz Durumlar için ilk yorumu yapabilirsin.