Bitcoin Değeri Nereye Doğru Gidiyor? Bitcoin İşlem Sayısı Artıyor!

Bitcoin değeri 24 Nisan tarihi itibarıyla 1 bitcoin piyasa değeri 7.500 olarak gerçekleşti. Son üç aylık fiyat değişimleri baz alındığında, bu fiyatın en yüksek fiyat olduğu söylenemez. Ancak Nisan ayının en yüksek fiyatının bu fiyat olduğu söylenebilir.

Aslında Bitcoin’in blok ödülünde 11 Mayıs’ta yaşanacak olan yarılanma olayının etkisi yavaş yavaş görülmeye başlıyor. Bitcoin’in Nisan ayı son haftası boyunca fiyatlarında görülen hareketlilik, Mart ayında yaşanan fiyat çöküşünü unutturacağa benziyor. Bitcoin fiyatları yükselme eğiliminin ne kadar daha süreceği merak konusu olmuş durumda.

Bitcoin Değeri ve Diğer Değişkenlerde Son Durum Nedir?

Bitcoin piyasa değeri, 2019 yılının Temmuz ayında 14.000 dolar seviyesine ulaşmıştı. Btcusd fiyatları bu kadar yüksek seviyelerde seyrederken aktif Bitcoin adreslerinin sayısı yüksek miktar ve oranlarda gerçekleşmişti. 23 Nisan 2020 tarihinde önemli bir veri sağlayıcısı olan Glassnode tarafından yayımlanan bültende, konu hakkında önemli açıklamalar yapıldı.

Yapılan açıklamada, Bitcoin’in 15-22 Nisan arasında gözlemlenen fiyat artışı dışında, önemli değişkenlerde de hareketlilik gözlemlendiği belirtildi.

Glassnode tarafından Bitcoin piyasasındaki işlem sayısının %5 oranında artış gösterdiği ifade edildi. Ayrıca geçen ayki işlem sayısındaki artış oranının da %14 düzeyinde gerçekleştiği açıklandı. Glassnode tarafından geçen haftaki işlemlere dayalı Bitcoin yorumu, Bitcoin aktif adreslerinin de %8,93 oranında arttığı yönünde yapıldı. Bitcoin aktif adreslerinin geçen ay ise %19,47 oranında yükseldiği belirtildi.

Bitcoin Değeri İçin Bu Hareketliliğin Anlamı Nedir?

Bitcoin piyasa değeri için bu hareketliliğinin önemli bir anlamı bulunuyor. Bitcoin fiyatları grafiğinde son haftada görülen artışın yanı sıra işlem sayısındaki artış ile beraber Bitcoin aktif adres sayısının artması, 2019 yılının Temmuz ayını hatırlatıyor.

2019 yılının Temmuz ayında Bitcoin dolar paritesi 14.000 seviyelerine ulaştığında, işlem sayısı ve Bitcoin aktif adres sayısı yüksek seviyelerde bulunmaktaydı. Nisan ayının genelinde ve özellikle son haftada, aynı değişkenlerde görülen artışlar, piyasayı takip edenleri aynı sebeple heyecanlandırmaya başladı.

Bitcoin Değeri Temmuz 2019 Yılı İşlem Sayısı Ne Kadar Gerçekleşmişti?

Bitcoin için 2019 yılı Temmuz ayında ciddi bir değer artışı yaşanmıştı. 7 Temmuz 2019 tarihinde gözlemlenen Bitcoin grafiğinde, 1 btc kaç dolar sorusuna 11.310 dolar şeklinde cevap vermek mümkündü. Temmuz ayının 9.gününde Bitcoin’in değeri 12.567 dolara yükseldi. 10 Temmuz’da da değerde biraz yükseliş gerçekleştikten sonra 17 Temmuz 2019 tarihine kadar genel anlamda bir düşüş görüldü.

Bu tarihlerde gerçekleşen işlem sayıları da şöyleydi:

  • 7 Temmuz 2019 işlem sayısı: 313.273,
  • 9 Temmuz 2019 işlem sayısı: 365.588,
  • 10 Temmuz 2019 işlem sayısı: 315.664.

Bitcoin Değeri İçin 15-24 Nisan 2020 Arası İşlem Sayısı Hangi Düzeyde Gerçekleşti?

Bitcoin piyasa değeri ile işlem sayısı artışının ilişkili olabileceği yönünde açıklama yapan Glassnode’un verilerine göre 15-24 Nisan arasındaki Bitcoin işlem sayıları da şöyle gerçekleşti:

  • 15 Nisan 2020 işlem sayısı: 310.253 ,
  • 22 Nisan 2020 işlem sayısı: 278.755,
  • 24 Nisan 2020 işlem sayısı: 320.055.

Bitcoin Değeri İle İşlem Sayısı Arasında Bir İlişki Görülebiliyor Mu?

İşlem sayıları ve Bitcoin piyasa değerine ilişkin veriler karşılaştırıldığında herhangi bir ilişkinin var olup olmadığı merak ediliyor. 24 Nisan 2020 tarihinde işlem sayısının hızlı bir şekilde artması ile birlikte Bitcoin’de fiyat artışı yaşandı.

Ancak 15 Nisan 2020 tarihindeki işlem sayısı, 22 Nisan tarihindeki işlem sayısından büyük olmasına rağmen, 15 Nisan tarihindeki bitcoin fiyatı 22 Nisan’daki Bitcoin piyasa değeri ile hemen hemen aynı seviyelerde gerçekleşti. Bu durum ise, işlem sayısındaki artma eğiliminin direkt olarak fiyatları anında etkilemediğini gösteriyor.

Bitcoin Piyasa Değeri ve Değişkenlerdeki Hareketliliği Glassnode Nasıl Yorumluyor?

Glassnode işlem sayısı ve aktif adres sayısının artmasının Mart ayında yaşanan çöküşten sonra Bitcoin fiyatları için ters yönde bir etkiyi ortaya çıkacağını belirtiyor. Bitcoin piyasasında bulunan yeni yatırımcıların, piyasayı araştırma halinde olduklarını, bunun yanı sıra küçük yatırımcıların da Bitcoin piyasasına olan ilgisinin arttığını ifade ediyor.

Piyasadaki değişkenlerde meydana gelen artışın, çöküş öncesi sahip olunan seviyelere geri dönüş olmadığını açıklıyor. 2020 yılı Nisan ayı da dahil değerler tümüyle baz alındığında, piyasada genel bir artışın yaşandığını belirtiyor.

Btcusd fiyatındaki artışın, bitcoin halving olayına yaklaşılması ile de alakalı bir durum olduğunu da sözlerine eklemeyi ihmal etmiyor. Bitcoin değeri ile işlem hacminin Mayıs ayında daha da artması, piyasayı takip edenler tarafından beklenen bir durum.

Kripto Paralar Hakkında İstek Ve Yorumlarınızı Bize İletin

Kripto paralar piyasasında son durum bu şekilde. Daha fazla kripto para bilgi hakkında yazı istiyorsanız bunları yorumlarda belirtebilirsiniz. Ethereum classic, binance coin, bitcoin cash gibi konulardan istediğiniz kısmı iletebilirsiniz. Satoshi nakamoto, bitcoin ile zengin oldu sizler de doğru hamleler ile olabilirsiniz.

Kripto paralar dışında hisse senedi, altın, borsa gibi yatırım araçları hakkında da yorum yazılarımızı ekonomi kategorisinden takip edebilirsiniz. Zaten son dakika değişimler ana sayfamızda yer alan bölümden takip edilebiliyor. İstediğiniz kripto para veya diğer yatırım araçlarını bizimle paylaş.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

  1. Bitcoin Değeri Nereye Doğru Gidiyor? Bitcoin İşlem Sayısı Artıyor! Bitcoin Değeri Nereye Doğru Gidiyor? Bitcoin İşlem Sayısı Artıyor! için yorumda bulun

    Bitcoin Değeri Nereye Doğru Gidiyor? Bitcoin İşlem Sayısı Artıyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bitcoin Değeri Nereye Doğru Gidiyor? Bitcoin İşlem Sayısı Artıyor! için ilk yorumu yapabilirsin.