Bitcoin Nedir Neden Düşüyor:  Corona Virüsün etkileri

Bitcoin ülkemizde ve tüm dünyada kullanılan herhangi bir bankaya ait olmayan sanal bir para birimidir. Elektronik para birimi olan Bitcoin, sanal Alışveriş sitelerinde en çok tercih edilen para birimidir. Bitcoin herhangi bir bankaya veya kuruluşa ait değildir. Bitcoin ile yükleme yaptığımız takdirde internet üzerinden alışveriş yapabilir ve dilediğiniz her türlü ürünü alabilirsiniz. Bitcoin serbest piyasa doğrultusunda birçok olaydan etkilenmektedir. Bitcoin dünyada oluşan olaylardan, savaşlardan, krizlerden ve salgın hastalıklardan diğer tüm para birimleri gibi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Ülkemizde ve tüm dünyada görülen Corona birisinin sağladığı etkilerden de Bitcoin para birimi etkilenmiştir. Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldığı günden itibaren, Altın piyasası döviz piyasası ve Bitcoin piyasasını olumsuz yönde etkiliyor. Peki ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak kullanılan Bitcoin ne kadar?

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin hesaplanırken Türk para birimi karşılığındaki meblağlar ortaya çıkıyor. Her ülkenin kendi para birimine göre Bitcoin hesaplanmaktadır. Bitcoin hesaplanırken ülkedeki pek çok olay olumlu veya olumsuz yönde etkilediğini sürdürüyor. Ülkemizde ve dünyadaki corona virüs nedeni ile Bitcoin günlük olarak farklılık gösteren yapılardadır. Bitcoin üzerinde olumsuz etkiye sahip olan corona virüs , Bitcoin düşüş meydana getirmiştir.  Olumsuz her olay para piyasasını dengesiz bir şekilde etkiliyor. Corona virüs salgını nedeniyle Bitcoinde yükselmeler ve düşüşler meydana geliyor. 1 Bitcoin = 29.205.27 olarak işlem görüyor. Tüm para birimleri ve serbest para piyasası corona virüsten olumsuz derecede etkilenmiştir.

 

Bitcoin Yorum/ Analiz

Bitcoin koruma virüs nedeniyle olumsuz yönde etkilenmiştir. Son zamanların en çok düşüşünü yaşayan Bitcoin, yatırımcılarda olumsuz hayal kırıklığına sebebiyet vermiştir. Bu hafta üzerinde Bitcoin %50 düşüş gerçekleştirmiştir. Bitcoin piyasası corona virüs sebebiyle durgun bir hafta geçiriyor. Coronavirüs sebebiyle tüm para birimleri, borsa ve küresel piyasalar yaygın olarak dünyayı etkisi altına alan koruma virüs salgını sebebiyle olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Küresel para piyasaları içerisinde Bitcoin dahil olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Bitcoin para piyasasında olumsuz düşüşler gözlenmektedir.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Bitcoin Nedir Neden Düşüyor:  Corona Virüsün etkileri için yorumda bulun

    Bitcoin Nedir Neden Düşüyor:  Corona Virüsün etkileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bitcoin Nedir Neden Düşüyor:  Corona Virüsün etkileri için ilk yorumu yapabilirsin.