Çek Kıran Bankalar Hangileri 2020?

Ticari olarak maddi geçerliliği olan en önemli belgelerden biri kuşku yok ki çeklerdir. Çeklerle ilgili olarak çek kıran bankalar hangileri 2020 sorusunun en önemli nedeni ise biraz da firmaların nakit ihtiyacı olarak karşımıza çıkmaktadır. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen firmalar farklı şekillerde banka yolunu tercih edebilirler. Bunların başında kuşku yok ki krediler gelmektedir. Ancak bazı firmalar da ellerinde bulunan çekleri nakde çevirerek bu yolla nakit bulmaya çalışabilirler. Çekler bankalar aracılığıyla kırılırken belirli vade kayıplarına uğramaktadır. Belirli kesintiler uygulandıktan sonra güvenilir çekler bankalar ve faktöring firmaları aracılığıyla nakde çevirilmektedir. Çek kırdırma işlemi sonrasında elinde nakde ihtiyacı olan firma belirli bir kesintiyi kaybetse de genel anlamda çekten aldığı nakitle yapacağı ticaretle bu kaybı süspanse edebilmektedir.

Çek Kıran Bankalar Hangileri 2020

Çek Kıran Bankalar Hangileri 2020

Çek Kıran Bankalar Listesi

Şimdi sizlere çek kıran bankalar hangileri 2020 yılının güncel listesi ve genel geçer oranlarla birlikte sizlere sunalım.

  • Ziraat Bankası : Çek kıran bankalardan biri Ziraat Bankasıdır. Güvenli bir çek ile gittiğinizde gerekli kontroller sonrasında Ziraat Bankası çek kırma işlemini yapabilmektedir. Hesaplar kontrol edilip, çekin resmiyeti belirlendikten sonra güncel olarak %10 oranında kesinti yapılarak kalan meblağın tarafınıza ödemesi gerçekleştirilir.
  • Denizbank: Ziraat Bankası gibi Denizbank da bu çek kırma işlemini yapabileceğiniz bankalardan birisidir. Yine güvenlik olarak kontrolleri yapıldıktan sonra %10 kesinti oranı ile işlem gerçekleştirebilirsiniz.
  • İş Bankası: İş bankası diğer bankalara oranla kesinti oranını biraz daha düşük tutmaktadır. Güncel olarak %9 oranı ile kesinti yaparak size kalan ücretin takdimini yapar.
  • Yapı Kredi Bankası : Önemli bankalardan biri de Yapı Kredi Bankasıdır. Güncel olarak %10 kesinti ile sizlere bu kesim işlemini gerçekleştirmektedir.
  • ICBC Bank : ICBC Bank çek kırma işleminde sizlere %5 kesinti oranı ile işlem yapabilmektedir.

Çek Kıran Bankalar Nasıl İşlem Yapıyor?

Çek kıran bankalar hangileri 2020 listesini ve oranları size verdikten sonra işlemler hakkında da biraz bilgi vermeye çalışalım. Öncelikli olarak çekin orjinali ile birlikte sizden fatura bilgilerini talep etme hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra çekin güvenliği ve ödeme durumu da önemlidir. Bu neticede herhangi bir sıkıntı yoksa işlem tamamlanabilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Çek Kıran Bankalar Hangileri Çek Kıran Bankalar Hangileri 2020? için yorumda bulun

    Çek Kıran Bankalar Hangileri 2020? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çek Kıran Bankalar Hangileri 2020? için ilk yorumu yapabilirsin.