Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak

Son beş yıl içerisinde, fast food olarak gelişmekte olan ve hızla yayılan iş fikirleri arasına çiğ köfteci sektörü de eklenmiştir. Özellikle Akdeniz ve Ege tarafında oldukça hızlı büyüyen bu sektör, fast food anlayışına yerli bir bakış açısı kazandırmıştır. Çiğ köfte yapmak zahmetli ve uzun süren bir iştir. Ayrıca lezzetli olması için yapılışı ile ilgili pek çok püf noktasının bilinmesi gerekir. işte bu zor durumu ortadan kaldırmak ve herkesin, istediği zaman yiyebileceği ve rahatlıkla ulaşabileceği şekilde hizmet sağlamak amacıyla, pek çok çiğ köfte zinciri kurulmuştur.

Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak Mümkün Mü

Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak Mümkün Mü

Çiğ köfte dükkanı açmanın en önemli noktası, az maliyetli olması ve yüksek kar sağlamasıdır. Bu sektörün sağladığı kar, ortalama %200 civarındadır ve pek çok insanı heyecanlandırmaktadır. Ancak son zamanların en gözde iş fikirlerinden olması ve çok sayıda işletme tarafından bailik verilmesi nedeniyle, beraberinde pek çok zorluğu da getirmektedir. Örneğin 2014 yılında açılan çiğ köfte dükkanı sayısı 52 bin civarındadır. Ancak bunlardan sadece 13 bin tanesi ayakta kalabilmiştir. Bu nedenle çiğ köfteci açarak para kazanmak için, çok iyi yerlerde açılan dükkanlara sahip olmak ve tanınan çiğ köfte markalarının bayiliğini almak, büyük önem taşımaktadır.

Çiğ köfte dükkanı açmak için gerekli olan maliyet ortalama 7 bin TL civarındadır, ancak iyi ve güzel bir yer olmasını istiyorsanız, yaklaşık 12 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekir. çiğ köfteci açmak için bilinmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlardan şu şekilde bahsetmek mümkündür;

 • Çiğ köfteci açabilmek için, yanınızda paketleme ve hazırlama işine yardım edecek en az iki kişinin olması gerekmektedir. bu durum en başlarda karınızın düşmesine neden olsa da, zaman içerisinde güzel paralar elde etmenizi sağlar.
 • Çiğ köfteci akımı son zamanların en popüler iş fikirlerinden olduğu için, her sokakta birden fazla sayıda bulmanız mümkündür. Bu nedenle, iş yerinizi açarken, işlek caddeler yerine, bir arka sokakları tercih edebilirsiniz.
 • Çiğ köfte, gıda sektöründe olması açısında, kalitesine çok özen göstermeniz gerekir. istenmeyen durumların yaşanmaması için hijyenik ve lezzetli olmasına özen gösterin.

Yukarıdaki şartlar sizin için uyuyorsa ve tüm olumsuzlukların üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorsanız, çiğ köfteci açarak para kazanmak için gerekli belgeleri hazırlamanız gerekir. bu belgeler ise şöyledir;

 • İlk etapta iş yerini açacağınız belediyelerden ruhsat almanız gerekir. bunun için gerekli belgeler;
 • Nüfus cüzdanı ve vesikalık fotoğraflar
 • Esnaf ve sanatkarlar odası, kayıt belgeleri,
 • İş yeri için elektrik ve su aboneliği belgeleri
 • İtfaiye raporu
 • Verdi işlemleri için ticaret siciline yapılan kayıt ve bu kaydın belgeleri
 • Çalışanların yada çalışacak kişilerin sigortalı olduğunu ispatlayan belge,
 • Eğer varsa, kira sözleşmesi.

Tüm bu evrakları tamamladıktan sonra ister çiğ köftelerinizi kendiniz yapabilir, isterseniz de uygun işyeri seçiminden sonra, bayilik veren bir firma ile anlaşarak, çiğ köfteci dükkanınızı açabilirisiniz.

Çiğ köfteci dükkanı açarak para kazanmak için en güzel alternatif, bayilik açmaktır. Çünkü bayilik aldığınız zamana dükkanınız ait olan, masa ve sandalye, hatta çalıştırılacak elemanına kadar, firma tarafından karşılanmakta ve size anahtar teslim dükkanlar teslim edilmektedir. Ayrıca çiğ köfteleriniz günlük olarak elinize ulaşmaktadır. Bu sayede çiğ köfte yapımı için uğraşmadan, sadece paketleme ve ulaştırma işiyle ilgilenebilir, daha fazla para kazanabilirsiniz. Bunların dışında çiğ köftenin yanında sunacağınız olan domates, içecek ve marul gibi şeyleri de kendiniz karşılamalısınız. Dükkanınız açtıktan daha çok para kazanabilmek için, müşterilerin size gelmesini beklemeli, onlara servis hizmeti sunmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

 1. Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak için yorumda bulun

  Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çiğ Köfteci Açarak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.