Devlet Bankaları Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Birçok kişi girişimci olmayı ve hizmet sektörüne atılmayı hedefliyor.  Kendi işyerinizi açmanın hayalini kuruyor olabilirisiniz. İşyeri açmak için gerekli olan meblağlar, maddi yardım ve ekipmana ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu kapsamda hizmet veren ve sizlere maddi imkanlar sağlayan devlet bankaları, girişimci kredisi adı altında destek sunuyor.

Ülkemizde istihdamın artması ile ortak amaçlı olan devlet bankaları, işyeri sahibi olmak isteyen ve kendi işyerini kurmak isteyen genç ve her türlü girişimciye faizsiz kredi imkanı ve hibe imkanı sunuyor. Devlet bankaları girişimci kredisi nasıl alınır? Hangi kuruluşlara başvuru yapmam gerekiyor? Hangi şartlara barındırmayan gerekiyor gibi tüm sorular bu yazımızda yanıt bulacak.

Devlet Bankaları Kredi İmkanı

Devlet bankaları yeni işyeri açmak isteyen birçok kişiye Kredi imkanı sağlıyor. Ülkemizde faaliyet sürdüren tüm devlet bankaları faizsiz kredi imkanı sunarak, ülkemizde iş sahibi olmak isteyen genç girişimcilere ve kadın girişimcilere hak tanıyor.

100 bin TL’ye kadar devlet bankalarından kredi alabilirsiniz. Alabileceğiniz krediler açacağınız iş yerine göre farklılık gösterir. Devlet destekli kredi alabilmek için bağlı bulunduğunuz bölgedeki bankalara başvuru yapabilirsiniz. Gerekli olan tüm evrakları hazırlayarak şube üzerinden başvuru yaptığınız da kısa süre içerisinde onay alıp almadığının bilgisi sizlere veriliyor. Devlet bankalarından kredi alabilmek için, şart koşulan hususları yerine getirmek gerekiyor. Şartlar ve koşullar size uygun ise online veya şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

KOSKEB Ve İşkur Destekli Krediler

Devlet KOSGEB İŞKUR destekli Kredi imkanı tanıyor. İŞKUR’daki ve KOSGEB kapsamındaki tüm kursları tamamlayarak, tamamladığınız kurslar doğrultusunda işyeri açmak için kredi alabiliyorsunuz. KOSGEB İŞKUR sunduğu birçok avantajlar neticesinde girişimci Olma imkanı tanıyor Özellikle KOSGEB fazlalıkla kadın girişimcilere imkan tanıyor.

E-devlet kanalları üzerinden başvuru yapabilir, KOSGEB veya İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden Kredi talebinde bulunabilirsiniz. Online olarak başvuru yapmak istemiyorsanız, KOSGEB İŞKUR müdürlüklerine direkt olarak başvuru yapmanız mümkün. KOSGEB İŞKUR’dan geri ödemesiz hibe ve kredi alabilirsiniz. Devlet bankaları sizlere daha düşük faizli kredi imkanlarından faydalanarak, hayalini kurduğunuz işyeri açma imkânına sahip olabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Devlet Bankaları Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    Devlet Bankaları Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Devlet Bankaları Girişimci Kredisi Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.