Devlet Teşvikleri 2020

DEVLET TEŞVİKLERİ 2020

Devlet teşvikleri 2020 yılında da kapsamını genişleyerek devam ediyor. Yakın geçmişten beri çeşitli konularda ve çeşitli kapsamlarda devlet, kişilere belirli amaçlar doğrultusunda teşvik olması açısından hibe ve kredi desteği sağlamaktadır. Devlet desteği ile teşvik veren kurumlardan bir tanesi; KOSGEB olmaktadır. KOSGEB, orta ve küçük ölçekli olma özelliği taşıyan işletmelerin kapsamını genişletmesi, istihdamın artmasının sağlanması için teşvik sağlamaktadır. Ve bu teşvikler farklı kategoriler altında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sunulmaktadır.

Günümüzde devlet teşviki verilen konular şunlardır:

 • Tarım ve hayvancılık devlet teşviki
 • Özel okul devlet teşviki
 • Seracılık devlet teşviki

Devlet eliyle ülke vatandaşlarına daha pek çok konuda destek verilmektedir. Kişilerin bu imkânlardan yararlanmak için çeşitli şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Tarım ve Hayvancılık Devlet Teşviki

Tarım ve hayvancılık faaliyetler, devlet tarafından teşvik verilen alanlardan bir tanesidir. Devlet teşvikleri 2020 yılı kapsamında, bu olanaktan yararlanılması için çeşitli kategoriler bulunmaktadır. Bu bağlamda; kaba yem depoları, yem makinesi, süt tankı, ahır projeleri, tarımsal depo, yem işleme, zirai makine alımları, tavuk yetiştiriciliği, buzağı yetiştiriciliği, tohum işleme ve paketleme, mantar yetiştiriciliği, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi gibi konularda devlet teşvik sağlamaktadır.

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri yürüten ve devletten teşvik almak isteyen kişilerin, 18 yaş sınırı aşmış olması gerekmekte, çitçi kayıt sisteminin kaydının bulunması gerekmekte ve bu kişilerin daha önce bu desteklerden yararlanmamış olması gerekmektedir.

Özel Okul Devlet Teşviki

Özel okul devlet teşvikleri 2020 yılında da ülke vatandaşlarının hizmetine sunulmaktadır. Bu teşvik türüne göre özel okullarda eğitim almak isteyen öğrenciler devletin sunduğu olanaktan yararlanabilmektedir fakat öğrencilerin bu destekten yararlanabilmesi için sağlaması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise aşağıdaki gibidir:

 • C vatandaşı olmak
 • Öğrenci okul öncesi kategorisinde ise 2014 tarihinde doğmak
 • Öğrencinin ilkokulda olması durumunda başarı sağlamış olması
 • Öğrenci beşinci sınıfa devam ediyor ise 2019 senesi itibari ile ortaokula kayıt olma şartlarına sahip olmak
 • Öğrenci ortaöğretimde ise kayıt şartlarına uyum sağlamak

Devlet teşvikleri 2020 yılında eğitim görülen dereceye göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Ortaokul öğrencilerine 4.700 TL, ilkokul öğrencilerine 4.000 TL, okul öncesi öğrencilerine de 3.300 TL civarında destek verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

 1. devlet destekleri Devlet Teşvikleri 2020 için yorumda bulun

  Devlet Teşvikleri 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Devlet Teşvikleri 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.