Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2020

Doğum sonrası bir miktar paraya ihtiyacınız olabilir. Özellikle çalışan bir kadın iseniz doğumdan sonra verdiğiniz izin boyunca bir miktar para kullanmak istiyor olabilirsiniz. Bazı bankalar, doğum sonrası kadınların durumunu da düşündüğü için bu konuda ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Peki 2020 yılında doğum borçlanması için kredi veren bankalar hangileridir? Gelin hep beraber öğrenelim.

 

Doğum Borçlanması Kredisi için Önemli Bilgiler

Müşterinin bu krediyi alabilmesi için öncelikle bir sigorta girişi olmalıdır. En fazla 3 çocuğa kadar bu tür krediden yararlanabilen müşteri, yasadan dolayı 3 çocuk sahibi ise 2160 güne kadar borç yapabilir. Doğum öncesi ve doğum sonrası yasal izin hakları bulunan bireyin bu süre zarfında borç yapma hakkı bulunur. Bu borçlanma ile beraber prim günü kazanma ve erken emeklilik imkanları da müşterinin ayağına gelecektir.

Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar

Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

İhtiyaç kredisi olarak verilen doğum borçlanma kredisi, doğum yapan birçok bireyin ihtiyacını karşılamak için bulunmakta. 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç destek kredisi veren Ziraat Bankası başvurusu yapmadan önce hanenin aylık gelirinin 5.000 TL altı olması gerektiğini de unutmayın. Eğer çalışan bir birey iseniz ve bir süre ara verdiyseniz yılık %8,13 faiz oranı ile 36 ay vadeli kredi sahibi olabilirsiniz.

 

Halkbank

Temel ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka ise Halkbank. Çalışma iznine ayrılmış her müşteri için 10.000 TL’ye kadar destek veren banka, hane geliri 5.000 TL altında olan her müşteri için bu krediyi sunmakta. 36 ay vade ve aylık %0,49 düşük faiz oranı ile bankadan kredi alabilirsiniz.

 

Denizbank

Çalışan kadınlar için doğum borçlanma kredisi veren bir diğer banka olan Denizbank, %1,24’ten başlayan faizler ile 60 aya kadar vadeli ihtiyaç kredileri sunmakta. İhtiyacınız olduğu anda başvurabilir, en uygun krediyi alabilirsiniz.

 

QNB Finansbank

Kadınlar için ihtiyaç kredisi veren bir diğer banka, %0,89’dan başlayan faiz oranları ile 15.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmakta. Ödemenin 3 ay sonra başladığı ihtiyaç kredisi sayesinde doğum sonrası dönemi rahatlıkla atlatabileceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Doğum Borçlanması Kredisi Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2020 için yorumda bulun

    Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.