Gayrimenkul Zengini Donald Trump’tan Girişimcilere Tavsiyeler

ABD’nin en zengin başkanı olma unvanına sahip olan Donald Trump, gayrimenkul yatırımı dendiğinde akla gelen ilk isim olarak tanınıyor. Yazdığı kitapla girişimcilere tavsiyeler yapan ABD Başkanı Donald Trump, başkan seçildikten sonra ise yatırımlara biraz ara vermiş…

10 milyar doları aşkın servetiyle dikkat çeken Başkanın yıllık kazancı 557 milyon doları buluyor. Servetini emlak sektörüne borcu olan Trump, 1970’li yıllarda başladığı serüvene 1980’li yıllarda otel ve kumarhane işletmeciliğini de ilave etti. 1990’ların başında iflasın eşiğine gelen Başkan, bankalarla anlaşarak 2000’li yılların başında ciddi bir ivme yakaladı.

Başkanlığa aday olduktan sonra emlak işlerine mola veren Donald Trump, kampanya döneminde 50 milyon dolar harcadığını açıkladı. Manhattan 5.Cadde’de Trump Tower’ın çatı katında yaşayan Başkan, yazdığı kitapla gayrimenkul konusunda girişimcilere tavsiyeler veriyor.

Donald Trump Girişimcilere Tavsiyeler

Donald Trump’tan Girişimcilere Tavsiyeler

Gayrimenkul yatırımcılarıyla deneyimlerini paylaşan Donald Trump, şehir ne tarafa doğru büyüyorsa yatırımların da o bölgede yapılmasını tavsiye ediyor. Zenginlerin tercih ettiği bölgelerde yapılacak yatırımların her zaman avantajlı olduğunu belirten Trump, zaman yatırım yapmaktan çekinilmemesi gerektiğini de belirtiyor.

Biraz daha fazla para vererek her zaman en iyi lokasyon tercihinde bulunulması gerektiğini söyleyen Emlak milyarderi, gelişen bölgelerdeki gayrimenkullerin satılmadan elde tutulması gerektiğini düşünüyor.

Satacağınız Malı Açık Artırmayla Satın

Gayrimenkulün değeri konusunda yatırımcının kendi görüşünün baz alınması gerektiğini savunan Trump, alım ve satımlarda açık artırma tekliflere yer verilmesinin daha doğru olduğunu belirtiyor. Gayrimenkul satışında her zaman en iyi teklifin ilk teklif olduğunu söyleyen Başkan, ortak seçilmesi aşamasında en güvenilir kişilerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Gayrimenkul Satmayın Elde Tutun

Elinizdeki gayrimenkulü satmamanız gerektiğini, satmak zorunda kaldığınızda da hemen yeni bir emlak almanız gerektiğini söyleyen Donald Trump, alım satım esnasında düzenlenecek kontratlarda da detaylara dikkat edilmesi gerektiğini açıklıyor.

Donald Trump Girişimcilere Tavsiyeler

Pazarlık Yapmadan Satış Yapmayın

Pazarlık etmeden gayrimenkul almayın ve bu aşamada profesyonel pazarlık tekniklerini öğrenin diyen ABD Başkanı, alım ve satım aşamasında verdiğiniz sözden dönmemeniz gerektiğini de hatırlatıyor.

Gayrimenkul’de Her Zaman Yeni Fırsatlar Çıkar

Gayrimenkulde fırsatların bitmeyeceğini, bir fırsat kaçarsa yeni fırsatların çıkacağını düşünen Trump, tercihini ticari gayrimenkulden yanan kullanıyor. Kazancın gayrimenkul alımı sırasında gerçekleşeceğini belirten emlak kralı satışlarda karlılık aranmaması gerektiğinin altını çiziyor.

Yaptığı önerilerle tecrübesiz yatırımcıların yolunu aydınlatan Trump, radikal kararların en ideal yatırım seçeneği olduğunu da vurguluyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Donald Trump Girişimcilere Tavsiyeler Gayrimenkul Zengini Donald Trump’tan Girişimcilere Tavsiyeler için yorumda bulun

    Gayrimenkul Zengini Donald Trump’tan Girişimcilere Tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gayrimenkul Zengini Donald Trump’tan Girişimcilere Tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.