Ana Sayfa / Genel / Ek İş Yaparsam KYK Bursum Kesilir Mi?

Ek İş Yaparsam KYK Bursum Kesilir Mi?

Yaşadığımız bölgede birçok üniversite öğrencisi eğitim almaya devam ediyor. Devlet tarafından üniversiteli öğrencilere verilen KYK bursu, üniversite öğrencilerinin eğitim hayatına katkı sağlıyor. Fakat birçok öğrenci ek iş yaparak para kazanmayı tercih ediyor. Sizler de hem üniversitede eğitim görüyor,  hem KYK burs alıyor hem de boş zamanlarınızda çalışarak maddi gelir elde etmek istiyor olabilirsiniz. Fakat kafanızda ek iş yaparsam KYK bursum kesilir mi gibi sorular olabilir. Kafamıza takılan bu tarz soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Eğitim-öğretim hayatına devam ettiren birçok üniversite öğrencisi ek gelir elde etmek için çalışmayı düşünüyor. Bu kapsamda hem devletten burs alıp hem de çalışmayı isteyen kişilerin burslarının kesilip kesilmeyeceği merak konusu halinde. Geçmiş zamanlarda yapılan uygulamalarda yarı zamanlı çalışan kişilerde yani part-time olarak çalıştığınz zaman KYK bursu kesiliyordu. Ayrıca tam zamanlı olarak çalışan üniversite öğrencilerinin de geçmiş zamanlarda bursları kesiliyordu. Fakat 2020 yılında üniversite öğrencileri için sevindirici haber geldi. Ister part-time olarak çalışın isterseniz tam zamanlı olarak çalışırım hiçbir şekilde KYK vurdunuz kesilmiyor. Eğer siz de üniversite okuyor ve çalışmayı düşünüyorsanız, bursunuz kesilmeden çalışma hayatına hatırla bilirsiniz. Yapılan yeni düzenleme ve kanunlar neticesinde, devletin almış olduğu kararlar doğrultusunda üniversite öğrencilerinin herhangi bir kurum ve kuruluşta çalıştığı takdirde bursları kesilmiyor.

Sigortalı İşte Çalışanların Bursları Kesiliyor Mu?

Herhangi bir kurum ve kuruluşta sigortaya çalıştığınız dahi artık bursunuz kesilmiyor. Yapılan tüm düzenlemelerle sigortası üniversite öğrencilerinin de bursları, herhangi bir sebepten dolayı kesilmemek gelir. Sizler de okuyarak maddi gelir elde etmek istiyorsanız aynı zamanda burs alıyorsanız, gönül  rahatlığı ile bursum kesilir mi diye düşünmeden çalışabilirsiniz. Fakat tam zamanlı olarak asgari ücretli olarak resmi bir konusu çalışırsanız KYK bursundan faydalanamazsınız.

Yasaların belirlemiş olduğu şartlar doğrultusunda kendinize uygun iş bulursanız herhangi bir sorun olmadan çalışmanız mümkün. Kendinize uygun işleri ve kriterlere uygun işleri belirleyerek, üniversitede eğitim görebilir aynı zamanda da ek gelir elde edebilirsiniz. Ek iş yaparsam KYK bursum kesilir mi? Sigortalı çalışırsam bursum kesilir mi gibi soruların cevapları bu şekildedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma 2020 başlıklı makalemizde kredi kartı kapatma ve Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Girişimci Teşvikleri

Check Also

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Müşteri hizmetleri, firmaların müşterilerle olan ilişkisinin devamını sağlayan kurumsal bir hattır. Bu hatlar sayesinde müşteri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır! İzin almadan içeriklerimizi paylaşmayınız!