Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazanmak

Elektrik malzemeleri, günlük hayatta ihtiyaç duyulan en önemli araçlardır. Elimizin altındaki, elektrikle ilgili her şey, her an bozulabilme özelliğine sahiptir. Bu durumda en yakın yer olan internetten, elektrik malzemeleri satın alırız. İşte bu ihtiyacı karşılamak amacıyla geliştirilen yeni iş fikirlerinden biri de, elektrik malzemesi satarak para kazanmaktır. Günümüzün en çok kazandıran ve az sermayeli işlerinden olan elektrik malzemesi satmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. bu yöntemlerden şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazanmak

Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazanmak

Dükkan açın;

  • Elektrik malzemeleri satmak istiyorsanız ve yeterli paranız varsa, kendinize bir dükkan açabilir, hatta elektrik işlerinden anlıyorsanız, daha güzel paralar kazanabilirsiniz. Yada yanınızda elektrik işlerinden anlayan ve elektrik arızalarını giderebilen birini çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Elektrik malzemeleri satışından çok para kazanabilmeniz için, belirli kuralları izlemeniz gerekir. Bu kuralları şöyle açıklayalım;
  • Dükkanınızı, işlerinizi rahatça yapabileceğiniz ve kolay bir şekilde müşteriye ulaşabileceğiniz yerlerde açın.
  • Dükkanınızda elektrikle ilgili her türlü eşyaya yer vermelisiniz. Avizeler, lambalar, prizleri fişler ve daha bir çok üründe çeşitlilik sunmanız, daha çok kazanmanızı sağlayacaktır. Bu çeşitlere sahip olabilmek için tedarikçi firmalar ile anlaşma yapmayı deneyebilirsiniz. bunun için en az üç firmadan teklif almalı ve kendinize en uygun fiyatı belirlemelisiniz.
  • Dükkanınızın tanıtımını iyi bir şekilde yapabilmek için bir web sitesi kurun ve yaptığınız işin ne olduğunu anlatın. Çeşitli reklam kampanyaları ve broşürler için bütçe ayırmak yararınıza olacaktır.
  • Giderlerinizi karşılayacak şekilde kar yapmanızı sağlayacak bir fiyat listesi oluşturun ve bu fiyatlar üzerinden satış yapın.
  • Elektrik malzemesi satarak para kazanmak için dükkan açmanın bir başka yolu da bayilik almaktır. Bayilik alarak hem de az maliyet ödersiniz hem de anahtar teslim dükkanlara sahip olarak, işinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde bayilik alabilmek içi ya yeni bir dükkan bulmalı yada var olan dükkanınız için bayilik almalısınız. Bayilik almanın maliyeti 10.000 ile 50.000 TL arasında değişmektedir.

İnternet üzerinden satış yapın;

Bu şekilde para kazanabilmek için, elektrik malzemeleri satan toptancılar ile görüşerek, ürünlerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Daha sonra açık arttırma ile satış yapılan sitelere üye olarak, buralardan zahmetsiz bir şekilde satış yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Çünkü elektrik ürünleri en çok satılan ürünlerdir ve insanlar alışverişlerini, yoğun olarak internet ortamından gerçekleştirmektedir. Burada önemli olan ürünlerinizle ilgili tanıtım yapmak ve ürünlerinizin özelliklerini iyi bir şekilde anlatabilmektedir. Örneğin; tasarruflu bir lamba satıyorsanız, bu lambanın ne kadar tasarruf sağladığını, ne kadar elektrik harcadığını, göz yormaması ve çevreye zararı olmaması gibi özelliklerini mutlaka belirtin.

Blog açın;

Elektrik malzemelerinizi toptancılar üzerinden satın aldınız ve eşinize, dostunuza sattınız. Elinizde kalan malzemeleri de satacak bir yer arıyorsunuz. İşte bu durumda yapmanız gereken, kendinize ücretsiz bir blog açmak ve buradan reklam yapmaktır. Bu bloglarda ne kadar çok çevreniz olur ise o kadar çok satış yapma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca blogunuza yapılan yorumlar sayesinde, daha çok müşteri çekme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu yöntemlerin dışında, elektrik malzemeleri satın alıp, semt pazarlarında da satma imkanına sahip olabilirsiniz. Çünkü insanlar pazara sadece sebze ve meyve için değil, diğer ihtiyaçlarını karşılamak için de gelirler.

Elektrik malzemeleri satarak para kazanmak için, belli bir sermayenizin olması gerekir. Bu iş, çok fazla çeşit almanız durumunda, az sermayeli olmasa da, çok getiri sağlayan işlerden biridir. Çünkü elektrik malzemeleri, herkesin kullandığı ve ihtiyacı olan malzemelerdir. Bu nedenle fiyatlarınız belirlerken rekabetçi olmalı ancak giderlerinizi de hesaplamalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazan Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Elektrik Malzemesi Satarak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.