Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Girişimci olmak isteyenler veya işinde daha başarılı olmak isteyen girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları adeta bir rehber, bir yol gösterici olacaktır. Henüz bir girişimci değilseniz, ancak kendinizde girişimcilik ruhunu hissediyor ve hemen işe koyulmak istiyorsanız, bu kişisel gelişim kitapları girişimlerinize yardımcı olacak ve başarının kapılarını sonuna kadar açmanızı sağlayacaktır.

Başarılı Olmak İsteyen Girişimciler İçin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları, rekabet dünyasında kendinize ayrı bir yol çizebilmeniz için yol gösterir. Rakiplerinizi rahatlıkla geride bırakabileceğiniz, hedeflerinizin peşinden emin adımlarla ilerleyebileceğiniz taktikler öğrenmenize yardımcı olur. Bu nedenle iş insanlarının okuması gereken kitaplar olarak özellikle tavsiye edilmektedir. İçeriğindeki farklı bilgiler sayesinde pek çok insanın başarı öyküsüne katkı sağlayan bu kitaplar yaratıcılığınızın farkında olmanızı, yeni bir şeyler denemekten korkmamanızı ve yaptığınız işi geliştirmenin yollarını bulmanızı en güzel şekilde aktarır ve kendinizi keşfetmenizi sağlar.

1.     Kişisel Liderlik ve Bir Dakika Yöneticisi

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

2012 yılında yeniden basılan kitabın ilk basım yılı 1982’dir. Ancak içeriği sayesinde günümüzde de rahatlıkla okunabilecek ve girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasında başucu rehberi niteliğinde bir kitaptır. Kitabın yazarları ise; Ken Blanchard, Susan Fowler ve Laurence Hawkins’dir. Şimdiye kadar Amerika’da liderlikle ilgili en çok satılan kitap olmayı başarmıştır.

Kitap genel olarak yöneticilerin veya yönetici adaylarının, çalışanlarına karşı nasıl bir liderlik yolu izlemeleri gerektiğini güzel taktikler vererek anlatıyor. Çalışanların zamanı etkin kullanımları ve işlerine daha motive bir şekilde çalışmaları hakkında derin analizler sunarak, çalışan ve yönetici arasındaki uyumu, yöneticinin çalışanlarının başarısındaki rolünü keyifli bir dille aktarıyor.

2.     Sil Baştan

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Jason Fired’in yazmış olduğu Sil Baştan isimli kitap, oldukça farklı bir iş kitabı. Girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasında yerini alan kitap, daha önce bir şirket kurmayı aklından bile geçirmeyen insanlar için, girişimcilik fikirleri olanlar ve şirket sahibi başarılı iş adamları için yazılmış bir kitap. Yazarın ilk kitabı olan Sil Baştan, 2011 yılında basılmıştır ve günümüze kadar girişimcilik hakkında en çok okunan kitaplar listesinde yeriniz almıştır. Bu nedenle girişimciler için en iyi kitaplar arasında oldukça tavsiye edilen bir girişimcilik kitabıdır.

Pazarlama ve iş dünyası hakkında yazdığı kitaplarla bilinen Amerikalı yazar Seth Godin, kitabın tanıtımını bile okumakla vakit kaybetmeden hemen alınması gereken bir kitap olduğunu söyleyerek, kitabın girişimcilere büyük katkıları olacağının altını çiziyor.

3.     Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Mark Manson’un yazmış olduğu kitap, girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları listesinin ilk sıralarında yer almaktadır. Kitap, isminden de anlaşılacağı üzere olumsuz durumları kafaya takmamayla ilgili bir kişisel gelişim kitabıdır. Bu nedenle iş hayatında sıklıkla olumsuz şartlarla karşılaşması olası girişimciler için mutlaka okunması gereken bir kitaptır.

Hayatta olumsuz durumlarla karşılaşıldığında ya da o gün canınız hiçbir şey yapmak istemediğinde, bunun oldukça doğal bir durum olduğunu okuyucuya ustalıkla anlatır. Tüm bunlar hayatın doğal akışında olan şeyler olup, önemli olanın güzel bir kafaya takmama sanatı ile bunlarla baş edebilmesidir. Özellikle ufak tefek sorunlardan ve olumsuzluklardan, iş hayatını etkileyecek düzeyde etkilenen girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasındadır ve bu sorunları rahatlıkla aşabilmeleri için mutlaka okunması gereken bir başucu rehberidir.

4.     Outliers ( Çizginin Dışındakiler)

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Malcolm Gladwell’in yazdığı Çizginin Dışındakiler kitabı, girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasındadır.11 hafta boyunca The New York Times’ın en çok satanlar listesinde ilk sırada yer almayı başarmıştır. Bakış açınızı değiştirmeniz sağlayacak ve bazı insanların neden daha başarılı olduğunu düşündürecek olan kitabı, yazar kendi başından geçen bir öyküden esinlenerek yazmıştır.

Yazara göre bazı insanların daha başarılı olmalarının nedeni daha zeki ve hırslı olmaları değildir. Aile, doğum yeri hatta doğum yılının etkisinin olduğunu savunan yazar, başarıya daha farklı bir bakış açısıyla bakmanızı sağlıyor ve düşüncelerinizi değiştiriyor. Bu nedenle başarının peşinde koşan girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasındadır.

5.     İş Bitirici- Stressiz Üretkenlik Sanatı

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Yazar ve işletme danışmanı olan David Allen’ın iş hayatınızda gelişmenizi sağlayacak farklı yöntemleriyle daha başarılı ve üretken olabilirsiniz. İş hayatında özellikle stres kaynaklı sorunların ortadan kaldırılması için okuyucuya farklı yöntemler sunan kitap, aynı zamanda girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasındadır. Kitap, rahatlama ile doğru orantılı olan üretkenlik hakkında harika taktikler veriyor.

Çalışma şeklinizde, hatta yaşam şeklinizde fark edemediğiniz davranışlarınız nedeniyle verim alamıyor, üretken olamıyor olabilirsiniz. David Allen işte tam da bu noktada, bu yaşam ve çalışma biçimlerinizde yapmanız gereken değişikliler hakkında ipucu veriyor ve bu sayede potansiyelinizi artırmanızı hedefliyor. Oldukça faydalı olan bu kitap her girişimcinin ve girişimci adayının mutlaka okuması gereken kitaplar arasındadır.

6.     Yalın Startup

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Başarılı bir girişim için bilimsel bir teknik bulmuş olan kitabın yazarı Eric Ries, “Yalın Startup” adlı kitabıyla, startup ile ilgili kitaplar arasında en bilinen kitaplardandır. Kitap, Teknoloji sektöründe iş kurma ve üretkenlik hakkında pek çok yeni fikir öne sürüyor. Ayrıca anlattığı yöntemlerle, yalın üretimi girişimcilik dünyasına kazandırıyor.

İster başlangıç aşamasında bir girişimci olun, isterseniz oldukça başarılı ve bu işe yıllarını vermiş bir iş insanı olun Yalın Startup, her seviyedeki girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasında ilgiyle okuyacağınız muhteşem bir kitaptır.

7.     Girişimci Rehberi- Geçmiş Geçmişte Kaldı

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Erol Onar’ın yazmış olduğu Türk girişimci kitapları arasında oldukça dikkat çeken Girişimci Rehberi – Geçmiş Geçmişte Kaldı kitabı, Türk okuyucu kitlesine oldukça güzel hitap ediyor. Genç girişimci adayları, ev hanımı olan kadın girişimciler, lise mezunu girişimci adayları ve her türlü girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasındadır.

Bir iş kurmak isteyen, girişimci olma yolunda adımlar atmış her insanı cesaretlendiren bir kitaptır. Bir şirketle ilgili bilinmesi gereken ne varsa, hepsi hakkında açık bir dille bilgi veren, eğitici nitelikte bir rehber kitaptır. Ayrıca girişimcilik için adım atmış her insanın bilmesi gereken her türlü bilgiyi aktararak, adeta okuyucuya ışık tutuyor ve bu özellikleri ile tam bir başucu kitabıdır.

8.     Para Kazanmak Senin Elinde

Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Yazar Jen Sincero, her insanın hayali olan para kazanmak üzerine müthiş taktikler verdiği kitabında, kendi hayat tecrübesinin ürünlerini aktarmıştır. Kendi hayatında bu taktikleri kullanarak garaj bozması bir evden muhteşem lüks bir hayata geçmeyi başaran yazarın bu kitabı, para kazanmak için okunması gereken kitaplar arasındadır. Okurken hem eğlenmenizi hem de pratik bilgiler öğreneceğiniz bu kitap, farklı bir bakış açısı kazanmanızı sağlayaak.

Para kazanmak istemenin yalnızca düşüncede kalması demek, aynı zamanda vakit kaybı demektir. Yazar, işte tam da bu noktada bir an önce harekete geçilmesi hakkında minik tüyolar vermekte, okuyucuyu cesaretlendirmektedir. Bir çıkış yolu bulabilmek için bazı engellerin aşılması gerektiğini fark eden yazarın, tüm deneyimlerini aktardığı bu kitabı, girişimciler için en iyi kişisel gelişim kitapları arasında yer alır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları için yorumda bulun

    Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Girişimciler İçin 8 En İyi Kişisel Gelişim Kitapları için ilk yorumu yapabilirsin.