En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması

Son zamanların en ünlü yatırım araçlarından bir tanesi olan kripto paraların sürekli olarak gündemde olması ve doğru yatırımla kullanıcılarına yüksek meblağ kazanç sağlaması kripto paraları ve kripto para uygulaması seçimini daha da popüler hale getirmiştir. Türkiye’de her beş kişiden birinin kripto para yatırımcısı olduğu tahmin ediliyor. Ülkemizde en popüler 5 kripto para uygulaması hangileri sizler için araştırdık.

En İyi Kripto Para Uygulaması

Ülkemizde kripto para üzerine çeşitli hizmetleri vermekte olan birçok borsa bulunmakta ve aktif olarak kullanılmaktadır. Fakat bazı kripto para uygulaması diğer borsalardan daha fazla öne çıkmakta ve yatırımcılar bu borsaları daha çok tercih etmektedirler. Elbette bunun birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlardan en birincil olanı bu sayacağımız borsaların diğerlerine nazaran daha fazla güven inşa etmesi ve yatırımcıya sağladığı bazı kolaylıklar olduğunu söyleyebiliriz.

En iyi olarak seçtiğimiz Türkiye’de en popüler 5 kripto para uygulaması incelememizi sizlere en yalın haliyle sunuyoruz;

En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması

1.     Paribu

2017 yılında Yasin Oral tarafından kurulan Paribu, kripto paraların takiplerinin, alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilebildiği kripto borsalardan bir tanesidir. Türkiye’de oldukça fazla yatırımcı tarafından tercih edilen Paribu şu an en yüksek hacimli borsalardan bir tanesidir diyebiliriz. Paribu ile haftanın her günü 7 24 kripto paralarla ilgili işlemler yapılabilmekte ve kripto ile ilgili her türlü borsa hizmetini bu uygulama aracılığıyla alabilmektesiniz.

2.     Binance

En yüksek hacme sahip olan kripto borsalardan bir diğeri Binance borsasıdır. Binance şu anda yerli ve yabancı birçok yatırımcının en sık tercih ettiği bitcoin alım satımı da yapılan en iyi kripto para uygulaması olup, kullanıcılarına sağlamış olduğu hizmetlerin hızı ve kalitesinden dolayı yatırımcısına çokça da güven teşkil etmektedir.

Bu borsa Changpeng Zhao ve Yi He tarafından ilk olarak 2017 yılında Çin ve Japonya’da kurulsa da oradaki sıkıyönetimden kaynaklı merkezini Malta’ya taşımıştır.

3.     BtcTURK

2013 yılında ilk kez Kerem Tibuk tarafından oluşturulan bu kripto borsasının diğerlerinden öne çıkan özelliği Türkiye’de TL ile hizmet vermeye başlayan ilk uygulamalardan bir tanesi olmasıdır. Kurulduğu zamandan günümüze kadar popülerliğini yitirmeyen BtcTURK halen daha oldukça fazla yatırımcıyı kendisine çekmeyi başarmaktadır.

Her ne kadar eski yıllarda bazı olmuşuz durumlar yaşasa da BtcTURK ülkemizde en büyük hacimli borsalar arasında yerini korumaktadır.  Bununla birlikte bu borsa 2018 yılında QNB Finansinvest CEO’su Özgür Güneri’nin yönetimine geçip el değiştirmiştir.

En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması

En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması

4.     Huobi

Ülkemizde ofisi bulunan Singapur merkezli olarak çalışan Huobi aslında ilk olarak 2013 yılında Çin’de Leon Li tarafından kurulmuştur. Fakat Çin devletinin sıkıyönetiminden kaynaklı olarak merkezini Singapur’a taşımak zorunda olan Leon daha sonra Türkiye’de başta olmak üzere bazı ülkelerde çalışma ofisleri açmıştır. Dünyadaki en büyük kripto para uygulamaları arasında yerini alan Huobi birçok yatırımcının tercih ettiği borsalardan bir tanesidir.

5.     OKEx

Önceki saydığımız borsalar gibi kripto paraların alım ve satım gibi işlemlerinin yapılmasına olanak tanıyan bir diğer kripto para uygulaması OKEx ilk olarak 2014 yılında Çin’de Star Xu tarafından kurulmuştur.  Fakat birçok kripto borsası gibi Çin hükümetinin katı yönetiminden kaçarak merkezi Malta’ya taşınmış olup oradan faaliyet göstermeye devam etmiştir.

Oldukça güvenilir olan global olarak hizmet veren Huobi borsası yine ülkemizde en çok tercih edilen yüksek hacimli borsalar arasında yerini almaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

  1. En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması için yorumda bulun

    En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Popüler 5 Kripto Para Uygulaması için ilk yorumu yapabilirsin.