Esnaf Destek Paketi Nedir?

Esnaf Destek Paketi nedir? Yazımızda sizlere bundan bahsedeceğiz. Halkbank, geçtiğimiz günlerde esnafa 50 bin TL destekte bulunacağını bildirdi. Halkbank, tüm esnafa ayrım yapmadan 25 bin TL nakit kredi ve 25 bin TL ticari kart desteği vereceğini duyurdu ve esnaf destek paketi hakkında oldukça merak söz konusu oldu. Peki Esnaf Destek Paketi nedir?

Esnaf Destek Paketi

Halkbank, korona virüs salgını sebebiyle halka yardım etmek amacıyla Esnaf Destek Paketi yapacağını bildirerek açıklamada bulundu. Peki Esnaf Destek Paketi nedir ve kimler için uygundur? ‘’Başvuru nasıl yapılır?’’ gibi sorular gündeme gelmektedir.

Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank, ayırt etmeden tüm esnafa 25 bin TL ticari kart desteği ve 25 bin TL nakit kredi vereceğini açıkladı. 36 ay vadeye kadar işletme kredisi ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem kabul edilecek. Bakan Albayrak, Halkbank’ın bu desteğine karşın “Halkbank aracılığıyla esnafımız için çok önemli iki desteği devreye alıyoruz. Hazine destekli bu iki finansman aracını, hiçbir ayrım yapmaksızın, tüm esnafımızın hizmetine sunuyoruz. Ekonomik İstikrar Kalkanı ile iş dünyamızın ve esnafımızın yanındayız.” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu krediden yararlanmanız için Halkbank’ın internet sitesindeki başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra Müşteri İlişkileri Yöneticisi tarafından başvurunuz incelenecek ve size geri dönüş sağlanacaktır. Sizler de şartları sağlıyor iseniz ya da ihtiyaç duyuyor iseniz bu imkandan faydalanabilirsiniz.

Esnaf destek paketinin yanı sıra, esnafların mal alımlarında taksitli ve vadeli alışveriş yapabilecekleri 25 bin TL’ye kadar limitli kart kendilerine verilecektir. Sahip olunan işletme kredisinde, %4,5 faiz oranı, 25.000 TL limit, 6 aya kadar ödemesiz dönem ve 36 ay vade imkanları da bulunmaktadır. Paraf esnaf kartında ise, 25.000 TL genel limit, taksitli ve vadeli işlem avantajı, düzenli nakit akışı, 12 aya kadar taksitlendirme imkanı, ilk 3 ay ödemesiz dönem ve anlaşmalı tedarikçilere özel limit imkanları bulunmaktadır. Siz de yararlanmak istiyorsanız siteye girip başvuru yapabilir, böylece sonucunuzun onaylanmasını ve geri dönüşün yapılmasını bekleyebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Esnaf Destek Paketi Nedir? için yorumda bulun

    Esnaf Destek Paketi Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Esnaf Destek Paketi Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.