EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Para kazanmak ve keyifli vakit geçirmek isteyen ev hanımlarına özel popüler ek iş imkanlarından bir tanesi de evde yemek yapmaktır.Yemek yapma işi bir çok kadın için olmazsa olmaz bir durum olduğu için gayet popülerleşen bir yöntem haline gelmiştir.

Yemek yapmaktan veya pişirmekten hoşlanan bir kadın için gıda işine başlamak hobisi ile başlayacağı kariyerini birleştirmenin en güzel yolu budur.

Lakin pişirdiğiniz ürünleri satma işi iyi yemek yapmanın ötesinde bir iştir. Bu durumu ek iş haline getirmek ve işleri rayına oturtabilmek için araştırma ve planlama yapmanız şarttır.Hangi işi yaparsanız yapın bir piyasa tahlili yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca bunların dışında gıda işi olması fark etmeden çeşitli ilave izinler ve hatta satışlara izin verilmeden önce denetimini bile gerekebiliyor. Dolayısıyla böyle bir iş yapacaksanız bunu hesaba katın.

EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK

EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK

 Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır?

 

Öncelikle ne tür yemekler satacağınıza ve yemeklerinizi nasıl satacağınıza dair karar vermeniz gerekmektedir. Gıdayla ilgili sunulabilecek farklı seçenekler olduğu için bu karar verme işinde fazlasıyla önem vardır.

Düğün yiyecek-içecek hizmetleri ya da cafe ve dükkânlar aracılığıyla satabileceğiniz çeşitli unlu mamuller gibi daha geniş pazarlara odaklanma şansınız olacaktır.

Yaratmak istediğiniz işletmenizin özelliklerini destekleyen bir iş planı hazırlamanız öncelikli bir zorunluluktur. Bunu unutmayın.

Ne satmak istediğinizi, nasıl ve kimlere satmak istediğinizi belirtin. Yani hedef kitlenizi belirleyin.

Ayrıca yaptığınız maddi planlara pazarlama ve reklam gibi işletme masraflarını da eklemeniz gereklidir.  Elbette bunun içinde gelecek yıllar için öngörülen satışların ve kazançların bilgisi de yer almalıdır.

Evinize benzer şekilde kişisel mallarınızı korumak istediğiniz durumlarda , sınırlı sorumlu şirket benzeri bir ticari işletme kurmayı düşünebilirsiniz. Tabi bununla ilgili ayrı prosedürler için resmi kurumlara başvurmayı da sakın unutmayın.

Bir de yemek yapma ekipmanlarınızı ve malzemelerinizle ilgili durum var. Malzemeler ve ekip alımları ne türden yemekler yapacağınıza bağlı olarak değişir. Ancak yine de ne olursa olsun kâseler, pişirme tabakları, çırpıcılar, kaşıklar, ölçme aletleri ve gerekli diğer aletleri almanız gerekir. Bunlara yemekleri koyacağınız kapları ve diğer gereçleri de eklemekte yarar var.

Bu gereçleri ve aynı zamanda yemeklerde kullanılacak ürünleri kendi kişisel malzemelerinizden ayırmalısınız. Bu durum temizlik ve hijyen açısından zorunluluk yaratan bir durumdur.

Eğer ürünlerinizi dükkânlar vasıtasıyla satacaksanız yiyeceklerinizi korumak için paketleme malzemeleri satın alın. Çünkü evden satmak ile dükkan aracılığıyla satmak çok ayrı gereklilikler içeren durumlardır.

Yani bir catering işi yapacaksanız güzel servis tepsileri, yemek gereçleri ve diğer gerekli gereçlerden satın almanız gerekmektedir. Bu sayede ürünleriniz insanların gözüne daha hoş gelirken, müşterilere verdiğiniz hizmetlerin methi yayılacaktır.

Geldik işin en önemli bölümüne.

Bu bölüm işletmenizin pazarlamasını yapmayı ifade ediyor. Pişirdiğiniz ve satışa sunmak istediğiniz ürünlerden örnekler hazırlayarak internet sayfalarında ya da broşürler yoluyla pazarlama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bunlar günümüzde en çok tercih eden reklam türleridir.

Ayrıca özel günlerde müşterileriniz için özel kampanyalar hazırlamak sayesinde, işletmenizin pazarlamasını ve reklamını yapabilirsiniz. Mesela eğer tatlı ve kurabiye satışı yapmak istiyorsanız, Sevgililer Günü’nde ya da Anneler Günü’nde kullanılmak üzere tanıtıcı etkinlikler gerçekleştirebilirsiniz. Promosyonu seven bir millet olduğumuzu asla unutmayın.

Sizlere anlatabileceğimiz ipuçları ve detaylar şimdilik bu kadardı. Bu özellikler sayesinde istediğiniz şekilde yemek satışı yapabilecek, kolayca para kazanabileceksiniz.

En kazançlı ek işleri ve ek gelir fırsatlarını sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜDÜR? için yorumda bulun

    EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜDÜR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak EV YEMEKLERİ SATARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜDÜR? için ilk yorumu yapabilirsin.