Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

İnsanların ihtiyaçları doğrultusunda fikirler üretmek suretiyle ortaya çıkarılan iş fikirleri, her geçen gün pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar kendi yapabilecekleri konularda, karşıdakinin problemini çözmek için çok güzel iş fikirleri üretebilmektedir. Bu iş fikirlerinin en güzel örneklerinden biri ise evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmaktır. Herkes hayatında mutlaka bir hayvan beslemiştir. Bu hayvanlar kedi, köpek, kuş veya balık, hangi türde olursa olsun, herkesin içine hayvan sevgisi aşılamaktadır.

Evcil hayvan sahipleri, çalıştıkları için yada farklı sebeplerle yoğun oldukları için hayvanlarına yeteri kadar özen gösteremezler ve onlar için 1 saatlik bile olsa bakıcılık yapacak birine ihtiyaç duyarlar. İşte bu konu üzerinde geliştirilmiş olan evcil hayvan bakıcılığı fikri sayesinde, siz de sevdiğiniz hayvanlarla vakit geçirerek, güzel paralar kazanma imkana sahip olabilirsiniz. Özellikle yurt dışında popüler olan bu iş, son zamanlarda Türkiye’de de büyük ilgi görmeye başlamıştır.

Evcil hayvan bakıcılığını öğrenci, ev hanımı, emekli gibi ek iş arayan herkes yapabilir. Ancak bu işi yapabilmeniz için bazı özelliklerinizin olması gerekir. Bu özelliklerden şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Hayvanları sevmeniz gerekir;

Evcil hayvanlara bakıcılık yapabilmek için onları sevmeniz ve ilgi gösterdiğini hissettirmeniz gerekir. Hayvanlar düşünemese bile hissedebilen varlıklardır ve ilginizi mutlaka hissedeceklerdir.

Ne istediklerini bilmeniz gerekir;

Evcil hayvan bakıcılığı genel olarak hayvanları belirli bir süre için gezdirmek şeklinde yapılmaktadır. Ancak dışarıda ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Evcil hayvanlar acıkabilir, susayabilir, oyun oynamak isteyebilir veya tuvaletini yapmak isteyebilir. Sizde oldukları süre boyunca onların isteklerine cevap verebilmeniz gerekir.

Gerekli malzemeleri bulundurmanız gerekir;

Hayvanların tuvalet temizliği, yemek kapları gibi malzemelerinizin olması, hem onarın ihtiyaçlarını karşılamanıza kolaylık sağlayacak, hem de karşı taraf sizin, profesyonel iş yaptığınızı düşündürecektir.

Evcil hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu yolları şöyle açıklamak mümkündür;

  • Hayvan bakımı hakkında tecrübeli iseniz, kendi web sitenizi kurarak, profesyonel bir şekilde iş yapabilir, bulunduğunuz şehirdeki pek çok kişiye rahatlıkla ulaşma imkanı bulabilirsiniz.
  • İnternette yer alan çeşitli siteler aracılığıyla ilan bırakabilirsiniz.
  • Forumların yorum bölümüne ilan bırakabilirsiniz.
  • El broşürleri hazırlatarak dağıtabilirsiniz.
  • Lüks semtlerdeki yerleri ziyarete gidebilir, burada bulunan apartmanları yöneticilerine ve kat görevlilerine ilan veya broşürünüzü verebilirsiniz.
  • İş bulma sitelerine ilan vererek yada verilen ilanlara başvurarak, evcil hayvan sahiplerine ulaşabilirsiniz.

Bu yeni gelişen ve gördüğü talebi sürekli arttıran iş fikrini uygulamam tamamen size kalmıştır. Yani isterseniz günde 1 yada 2 saatlik zaman ayırabilir, isterseniz, haftalık olarak çalışabilir, isterseniz de aylık olarak çalışabilirsiniz. Yada yatılı olarak bakıcı arayan ailelerin yanında kalarak, tıpkı çocuk bakıcılığı gibi evcil hayvan bakıcılığı yapabilirsiniz. Ayrıca tatile çıkan veya hafta sonu için bir yerlere giden aileler için farklı bir hizmet sunarak, evcil hayvanları kendi evinizde ağırlayabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında ve tatillerde tercih edilen evcil hayvan bakıcıları, haftada birkaç saatlerini ayırarak bile güzel paralar kazanabilirler. Sürekli bir iş olmayabilir ancak özellikle büyük şehirlerde, evcil hayvan bakıcısı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Siz de bu boşluğu kendinize fırsat yaratarak değerlendirebilirsiniz. Evcil hayvan bakıcılığı yapmak için genel olarak, hayvan bakımında deneyimli olan kişiler tercih edilmektedir. Bu nedenle bu konuda kendinizi eğiterek, çok güzel gelirler de elde etmeniz mümkündür. Bu işe farklı bir bakış açısı da evcil  hayvan otelleridir. Eğer yeterli sermayeniz varsa, evcil hayvan otelleri ile ilgili de araştırma yaparak, bu iş konuda değerlendirebilir, hayvan bakıcılığını meslek haline getirebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evcil Hayvan Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.