Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Pandemi döneminde pek çok insan, girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arayışına girmiş, gerek işten çıkarılma, gerekse ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla farklı iş olanakları araştırmıştır. Bu dönemin zorlu şartlarında, çoğu insanı biraz olsun rahatlatan evde girişimcilik fikirleri uygulamaya geçirilmiştir. Hatta birçok insan için bazı iş fikirleri yalnızca ek gelir olmaktan çıkmış, devamlı ve kalıcı bir iş olmuştur.

Girişimciler İçin Evde Yapabilecek İş Fikirleri

Eğer siz de pandemi döneminde girişimci adayı olmayı düşünüyor ve girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri araştırıyorsanız sizler için harika bir liste hazırladık. Listeye bir göz gezdirdikten sonra geriye, sizin için en uygun olan ve yapabileceğinize inandığınız işleri seçmek ve uygulamaya geçirmek kalıyor. O halde hiç vakit kaybetmeden ev ekonomisine katkı sağlayabileceğiniz bu evde yapılacak işler listesi hakkında bir fikir sahibi olmaya ne dersiniz?

1.     Takı Tasarımı Yapmak

Girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında şüphesiz ilk akla gelenlerden biri evde takı yapıp satmaktır. İlk aşamada büyük sermayeler gerektirmeyen küçük ölçekli malzemeler tedarik ederek işe başlayabilirsiniz. Daha sonrasında yaptığınız takılar beğenilir ve talep edilirse adım adım büyüyebileceğiniz muhteşem bir iş fikridir takı yapıp satmak. Özellikle pandemi döneminde belirli sosyal mecralardan kendinize bir sayfa oluşturarak, buralarda takılarınızı rahatlıkla pazarlayabilirsiniz.

2.     UDEMY Üzerinden Online Eğitim Vermek

Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Evde yapılabilecek sermayesiz işler arasında oldukça popüler olan UDEMY platformu, girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında oldukça mantıklı ve güzel bir iş fikridir. Eğer herhangi bir alanda bilgi birikiminize güveniyorsanız bu platformda eğitmen olabilir, güzel paralar kazanabilirsiniz. Bünyesinde pek çok farklı alan barındıran platformda, ders hazırlığınızı yaptıktan sonra videolar çekerek siz de eğitmen olabilirsiniz. İlk olarak bir eğitmen hesabı açın ve sonra iyi paralar kazanabilmek için kendi kitlenizi oluşturun.

3.     E-Ticaret (Online Shopping) Yapmak

Girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında en bilinenlerden biri de bir e-ticaret sitesi kurarak ürün satmaktır. Her şeyin internet üzerinden yapılmaya başlandığı günümüzde, e-ticaret oldukça tercih edilmektedir. Siz de e-ticaret yapacaksanız, öncelikle satacağınız ürünün hedef kitlesini, mevsimlik veya sezonluk olup olmadığını, kâr planınızı doğru ayarlayabilmeniz gerekiyor. Çoğu insan alışverişleri için e-ticaret sitelerini kullanıyor ve bu nedenle e-ticaret yapmak da oldukça güzel paralar kazandırıyor.

4.     El İşi Ürünler Üretip Satmak

Girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında, el işi ürünleri yapıp satmak oldukça popülerdir. El işi ürünleri günümüzde oldukça beğenilmekte ve değer görmektedir. Birçok farklı el işi ürünü vardır. El yapımı dekorasyon ürünleri, hediyelik eşyalar, iğne oyaları, kokulu sabun veya mum yapımı, el yapımı oyuncak bebekler, havlu kenarı, süs eşyaları vs. gibi sizin yaratıcılığınıza ve el becerinize en uygun ürünü yapıp satarak ev ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz.

5.     Freelancer Yazarlık Yapmak

Gün geçtikçe daha çok popüler olan iş alanlarından biri de evde freelancer yazarlık yapmaktır. Girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında oldukça tercih edilen bir iş alanıdır. İnternet üzerinden belirli platformlarda yazar olarak işe başlayabilir, kendinizi geliştirdikçe editörlük hizmeti de verebilirsiniz. Kazandığınız paranın miktarı da sizin üretkenliğinizle doğru orantılı. Bu iş için ne kadar çok yazar ve çalışırsanız o kadar karşılığını alırsınız.

6.     Ev Yemekleri Yapmak

Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Yine kolaylıkla evde üretim yapılabilecek işler arasında olan evde yemek yaparak para kazanmanın da elbette ki bazı kriterleri vardır. En önemli kriter yaptığınız yemeklerin lezzetidir. Eğer yaptığınız yemekler lezzetliyse bu sizin işinizin devamlılığı için oldukça önemli bir faktör olacaktır. Lokantalar ve pastanelerle görüşerek yaptığınız yemekleri satabilir ya da bazı mobil uygulamalar üzerinden direkt olarak iş alabilirsiniz. Girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında oldukça tercih edilen ve kazançlı olan bu işin size göre olduğunu düşünüyorsanız harika bir girişimcilik yapmış olacaksınız.

7.     Evcil Hayvanlara Bakmak

Ek iş arayışında olan girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında bir diğer iş alanı evde evcil hayvan bakıcılığı yapmaktır. Hayvan severler için oldukça keyifli olan bu işte kedi, köpek, kuş veya balık gibi hayvanların bakıcılığı yapılır. Sahiplerinin seyahat etme gibi bir zorunluluğu olduğunda ilk aradıkları kişi evcil hayvan bakıcılarıdır. Yurtdışında oldukça popüler olan bu iş ülkemizde de giderek artmıştır.

8.     Komisyon Karşılığında Satış Yapmak

İnternet üzerinden komisyonlu satış elemanı arayan sitelere başvurarak evde rahatlıkla satış yapabilirsiniz. Komisyon karşılığında satış yapma fikri ev hanımı, üniversite öğrencisi gibi ek gelir arayışında olan girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Müşteriyi ürün sahibinin sitesine yönlendirerek veya satış yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen bu iş, evde yapılabilecek işler arasında oldukça popülerdir.

9.     Organik Yumurta Üretimi Yapmak

Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Organik Yumurta Üretimi | Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri

Köyde iş fikirleri arıyorsanız, organik yumurta üretimi yapmak sizler için oldukça kolay ve kârlı bir iş olacaktır. İlerleyen zamanlarda uygun banka kredisi ya da hibe destekleri araştırılarak bir yumurta üretim çiftliği kurabilir, işlerinizi büyütebilirsiniz. İşe başlamadan önce kanunlar hakkında bir araştırma yaparak, iş planınızı rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz. Çiftlik kurmak için de belirli miktarda bir sermayeyi ve bol bol çalışma zorunluluğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

10.  Astrolojik Danışmanlık Yapmak

Astrolojik danışmanlık işi evde yapılabilecek iş arayışında olan ve astrolojiye ilgisi olan girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında en uygun olanlarındandır. Ancak ilk olarak belirli eğitimlerden geçmeniz ve sertifika almanız gerekmektedir. Daha sonra kendinizi tanıttığınız bir sosyal medya hesabı açarak belirli bir kitleye ulaştıktan sonra astrolojik danışmanlık yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

11.  E-Bay Üzerinden İkinci El Eşya Satmak

İkinci el eşya alıp satmak girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında yine oldukça popüler bir iştir. Bu konuda oldukça tercih edilen bir site olan e-bay üzerinden ikinci el eşyalarınızı satabilir, harika bir ek gelir elde edebilirsiniz.

12.  Drone Kiralamak

Türkiye’de olmayan iş fikirleri arayan girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri drone kiralamaktır. Ülkemizde şahıs tarafından yapılan ancak belli bir şirkete bağlı olarak yapılmayan bu iş fikri, oldukça mantıklıdır. Özellikle özel günler için fotoğraf çekimlerinde oldukça popüler olan drone kiralanması, girişimciler için evde yapılabilecek iş fikirleri arasında kolaylıkla para kazanmanızı sağlayan bir iştir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri için yorumda bulun

    Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pandemi Döneminde Girişimciler İçin Evde Yapılabilecek İş Fikirleri | 12 Öneri için ilk yorumu yapabilirsin.