EVDE YAPILACAK EK İŞLER

Ne demiş Napolyon? Para para para! Ev hanımı mısınız? Aile bütçesine katkı sağlamak mı istiyorsunuz? Yaptığınız işten kazandığınız giderlerinize yetmiyor ek işe mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Siz de Napolyon gibi para para para demeye mi başladınız mı? Üzülmeyin! Günümüz hayat koşulları çoğu kişiyi bu duruma sürüklüyor. Her şey bitmiş değil. Evet siz de evden ek iş yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Gelin hep birlikte evde yapılacak ek işler neler vakit kaybetmeden gözden geçirelim.

evde yapılacak ek işler hakkında

evde yapılacak ek işler hakkında

           Evde yapılabilecek ek işler çok olmakla birlikte kendinize en uygun olanı bulmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Peki bu işler neler?  Birkaç tane örnek verelim. Eğer bir şeyler yapmayı, üretmeyi seven bir kişi iseniz, neden kendi ellerinizle tebrik kartı hazırlamayı denemiyorsunuz ? Yerel bir mağaza sahibinden en çok talep gören kart çeşitlerini öğrenin ve bunu kendi tarzınız doğrultusunda geliştirin. Daha sonra ailenize, arkadaşlarınıza ve yerel iş sahiplerine hazırladığınız kartları satmayı deneyin. Malzeme maliyetlerini ve ne kadar zaman harcadığınızı göz önünde bulundurarak fiyatlandırma yapmayı unutmayın. Böyle düşük fiyatlı ürünlerin üretiminde atık malzemelerin değeri son derece önemli olacaktır. İsraftan kaçının ve fırsatları değerlendirin. Evde sabahtan akşama kadar tek misiniz? Öyleyse çocuk bakmaya ne dersiniz? Çocuk bakımı ile de iyi bir kazanç elde etmeniz mümkün. Ancak bu işi yapabilmek için  çocukları sevmeniz, onlarla uğraşmak için sınırsız bir enerjiye ve sabra sahip olmanız gerekmektedir. Eğer evinizin fazladan birkaç odası varsa size göre başka bir ek iş imkanı da evinizin bu odasını kiralamak olabilir. Başka bir işe gelirsek nakit sıkıntısının çekildiği günümüz koşullarında bile insanlar ütü yapmaktan nefret etmektedirler ve bu işi bir başkasına yaptırma karşılığında ödeme yapmaya hazırdırlar. Evde ütü işi veren firmalara ulaşıp siz bu işi neden yapamayasınız ki ? Ayrıca son dönemlerin revaçta işleri arasında yer alan yaprak sarma işi de, birçok bayan tarafından sıkça tercih edilmektedir. Özellikle eli becerikli ve güzel yaprak sarabilen bayanların tercih edildiği bu sektörde büyük firmalar üretimlerini bu bayanlara yaptırmaktadır. Ev sarması adı altında satılan bu yaprak sarmalar aslında birden çok bayanın bir araya gelerek seri üretim yapması ile ortaya çıkmaktadır. Makine sarmasını beğenmeyen bazı kişiler özellikle el sarması olan doğal yaprak sarması istemektedir. Bu sebepten dolayı da yaprak sardırmak için birçok bayan aranmaktadır. Bu de evde ek gelir sağlamak isteyen bayanlara kazanç oluşturmaktadır. Yaprak sarması demişken mantı işi de çok tercih edilen ve kazandıran bir iştir. Özellikle el becerisi güzel olan bayanların sıklıkla tercih edildiği mantı işi, yaprak sarma işinden bile daha hassastır diyebiliriz. Zaten hamur hazır olarak hanımların önüne verilmekte ve onlardan sadece hamuru açıp içlerinin doldurulması istenmektedir. Bu sebepten dolayı, mantı işi yapmak isteyen bayanların bu konuda biraz tecrübeye sahip olması yeterli olacaktır. Mantı işi içinde aynı şekilde bayanlar günlük 3 – 4 saat çalışabilirler. Firmalar özellikle ev hanımlarını tercih etmektedir. Zamandan yana sıkıntısı olmayan bayanların çok tercih edildiği mantı açma işinde iyi de maaş verilmektedir.

Siz de evde yapılabilecek ek işler konusunda iş bulmaya karar verdiyseniz kendi olanaklarınızı belirleyin. Bana kim iş verir demeyin. Ek iş yapmak isteyen kişi çok olmasına rağmen bu ek işlere başvuru yapan kişi sayısı oldukça azdır. Kendinize güvenin ve siz bu işlere başvuran kişilerden olun.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. evde yapılacak ek işler EVDE YAPILACAK EK İŞLER için yorumda bulun

    EVDE YAPILACAK EK İŞLER için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak EVDE YAPILACAK EK İŞLER için ilk yorumu yapabilirsin.