Genç Girişimcilere Yönelik Devlet Teşvikleri

Ülkemizde girişimci olmak isteyen birçok kişi nasıl teşvik alabilirim ve nasıl başvurabilirim merak ediyor. Genç girişimcilere ile devlet teşvikleri neler birçok genç girişimci merak  ediyor.Genç girişimcilerin iş sahibi olması için birçok yeni adımlar atıldı.

Teşvik amaçlı 28 bin liraya kadar destek alabilen gençler, kendi işlerini kurarak işe yaradığını atılmaları hedefleniyor.2020 yılın gelmesiyle birlikte, İş hayatına atılmak isteyen birçok genç girişimci olmak için hangi şartların gerektiğini ve teşviki nasıl alınacağını merak. Ülkemizde devlet genç girişimcilere farklı teşvik imkanı sunarak, kendi işyerini açıp istihdamın artmasına hedefliyor. Devlet destekli girişimcilerin teşvik alabilmesi için öncelikle 18 ila 26 yaşında olma şartı koşuluyor. Genç girişimci teşviki almak için zirai ve mesleki olarak ilk kez gelir vergisi mükellefi olma şartı koşuluyor.

KOSGEB’den Hibe Ve Teşvik Desteği

KOSGEB hibe ve teşvik desteği ile daima genç girişimcilerin yanında olmaya devam ediyor. KOSGEB bünyesinde açılan kursları tamamlayarak hibe ve teşvik desteği almanız mümkündür. KOSGEB kapsamında hibe ve teşvik desteği, belli şartları yerine getiren ve yükümlülükleri yerine getiren kişilere veriliyor. Ülkemizde iş istihdamın artması için başlatılan genç girişimcilere teşvik, 2020 yılında da verilmeye devam ediyor. Hibe ve teşvik desteğinden faydalanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı koşuluyor.

Ayrıca yaş sınırının belirlenmiş olan kriterlerde olması şarttır. Eğer devlet tarafından destek almak istiyorsanız ilk kez işyeri açma şartı koşuluyor. Daha önce işyeri açma gibi girişimlerimiz var ise bu destekten faydalanamıyorsunuz. KOSGEB kapsamında açılan ve girişimcilik hakkında detaylı ve sahip olabileceğiniz kursları bitirmeniz gerekiyor.

KOSGEB bünyesindeki kursları tamamladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz. KOSGEB’in resmi internet sayfası üzerinden veya e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ülkemizde sadece KOSGEB destekli hibe ve teşvik imkanları sunulmuyor. Bunların yanı sıra SGK ve bağ-kur kapsamında sunulan birçok teşvik ve hibe desteği vardır. SGK ve bağ-kur vergi muafı yaparak destek sağlıyor. Belirli bir süre ödeyeceğiniz vergiler düşük kapsamlar da olup, ilk sene içerisinde tüm vergilerden muaf olmanız sağlanıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Genç Girişimcilere Yönelik Devlet Teşvikleri için yorumda bulun

    Genç Girişimcilere Yönelik Devlet Teşvikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Girişimcilere Yönelik Devlet Teşvikleri için ilk yorumu yapabilirsin.