6 Muhteşem Netflix Belgeselleri | Girişimci Olmak İsteyenler Mutlaka İzlemeli

Son birkaç yıldır Netflix platformu, her türden filmleri ve dizileri arka arkaya izlemek isteyenler için ilk uğrak adres oldu. Bunun yanında aynı zamanda gelecek vadeden girişimciler için de zengin bir platform olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şimdi size bu video akış hizmetinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız. Hevesli bir girişimciyseniz, çok daha fazlasını öğrenebilmek için bu en iyi Netflix belgeselleri tam aradığınız şey olabilir.

Bir girişimci ve bir öğrenci olarak, bilginin asla bitmediğini zaten biliyorsunuz. Kendi alanında uzmanlaşmış kimseler bile, bilinmesi gereken her şeyi tam olarak bilmediklerini söylüyorlar. Peki, en iyi Netflix dizileri dışında girişimciler için Netflix Belgeselleri de var desek!

Girişimciler İçin Netflix Belgeselleri

Motive kalmak bugünlerde, özellikle her şeyin kapalı olduğu karantina sırasında tahmin edilebileceği üzere zor bir konudur. Bu listedeki her bir seçkin Netflix belgeselleri sizi motive edecek ve bilgi dağarcığınızı genişletecek. Bu sayede edineceğiniz bu deneyimleri girişimcilik çabalarınızda kullanmak için bir fırsat ortamına dönüştüreceksiniz.

1.     Print the Legend

3D yazıcı ve baskı ile ilgili gelişmeler ilginizi çekiyorsa, bu belgesel olağanüstü. Özel Jüri ödülü kazanan Print the Legend, Netflix’te bulunan 3D yazıcılar hakkında detaylı bir belgesel. Belgesel, iki 3D Baskı şirketinin, 3D baskının yaygınlaşmasının nasıl ilerlettiğini gösteriyor. İki girişim de günlük yaşamımız dahil her şeyi 3D baskı ile üretmek için inanılmaz bir çaba gösteriyor. Bir girişimcinin mutlaka izlemesi gereken bu belgeselde vizyon, yenilikçilik gibi ilham alabileceği birçok unsur bulunuyor.

2.     The Creative Brain

Yaratıcılık, iş dünyasının şah damarıdır ve bu psikolojik pazarlama belgeseli, herkesi daha yaratıcı olmaya resmen teşvik ediyor.
Nörobilimci, en çok satan yazar ve girişimci David Eagleman, yaratıcı sürece ilham veren ve gizemi aydınlatan hikayeler duymak için dünyanın her yerinden başarılı profesyonellerle buluşuyor. Netflix Belgeselleri arasında yer alan The Creative Brain insan beyninin nasıl çalıştığını ve bu bilgiden nasıl yararlanabileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

3.     Inside Bill’s Brain

Son on yılın büyük bir bölümünde dünyanın en zengin adamı ve modern çağların bildiği en uzun dönem içinde ilk 5 zenginden biri olan Bill Gates, Microsoft’taki geçmişi nedeniyle genellikle modern teknoloji ve yazılımın babası olarak anılıyor. Bill Gates, herhangi bir girişimci için açık ara en uç örneklerden biridir, bu nedenle Bill Gates hakkındaki herhangi bir belgeselin tatminsiz olmayacağı nettir.

Oscar ödüllü yönetmen David Guggenheim bu belgeseli her biri birer saat süren üç bölüm halinde gerçekleştirdi. Bill Gates, çocukluğu, eğitimi, Microsoft, şirketin büyümesi ve aile hayatının nasıl sonuçlandığı hakkında olabildiğince ayrıntılı bilgiler veriyor. Burada bununla ilgili en ilgi dikkat çekici olan şey, Bill Gates’in Microsoft ve sonrasında hayatındaki benzersiz ve sıra dışı çözüm önerileridir. Netflix Belgeselleri içerisinde Inside Bill’s Brain her girişimci için mutlaka izlenmesi gereken bir belgesel.

4.     American Factory

Amerikan Fabrikası bu yıl, En İyi Belgesel dalında Akademi Ödülü’nü kazandı. İşçi sınıfı Amerikalıların hesaba katmak zorunda olduğu küresel kapitalizmin yeni biçimleri üzerine göz kamaştırıcı, aydınlatıcı bir belgesel American Factory. Özetle hikâye: Çinli bir milyarder, ABD üretimindeki düşüşün kurbanlarını kurtarmak için devreye girer. İzleyiciler bunu bir kültür çatışmasının trajikomik bir hikayesi olarak görse de aslında bu yeni bir gerçeğin doğuşudur. Yeni gerçekte otomasyon sistemleri, büyük olasılıkla şu anda insan işçilerin gerçekleştirdiği birçok işi yapacak, ancak hikâyenin her zaman insani bir yönü vardır. Yoksa olmamalı mı?

5.     Tony Robbins: Ben Sizin Yol Göstericiniz Değilim

Tony Robbins, ünlü bir yaşam koçu ve iş stratejistidir.  Bu belgeselde, son derece iyi katılımlı atölyelerine giden tüm sahne arkası hazırlıklarını derinlemesine inceliyor. İş yükünüz konusunda stresli hissediyorsanız özellikle konferans planlaması söz konusu olduğunda bu belgesel size ilham verecektir.

6.     Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Minimalizm ister üniversite öğrencileri ister girişimciler olsun, herkesin mutlaka izlemesi gereken bir belgesel. Aslında, maddi nesnelerin önemi ve günlük barış ve mutluluk duygularının nasıl arka planda kaldığına dair bir zihniyetin olduğu modern tüketicileri hedefler. Minimalizm ilkelerini, hayata ve iş dünyasına bu şekilde enjekte eder. Aynı iş sıradan alanlarda elde edilebildiğinde, lüks ofisler ve çalışma alanları kullanma fikrinden vazgeçme fikrini de ortaya çıkarıyor.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Girişimci Olmak İsteyenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Netflix Belgeselleri 6 Muhteşem Netflix Belgeselleri | Girişimci Olmak İsteyenler Mutlaka İzlemeli için yorumda bulun

    6 Muhteşem Netflix Belgeselleri | Girişimci Olmak İsteyenler Mutlaka İzlemeli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 6 Muhteşem Netflix Belgeselleri | Girişimci Olmak İsteyenler Mutlaka İzlemeli için ilk yorumu yapabilirsin.