Google adsense ile para kazanmak

Google adsense kısacası web sitesi sahipleri için Google tarafından sunulmuş bir reklamcılık hizmetidir aslında. Kayıt olmak ücretsizdir. Dünya üzerinde birçok site bu sistemi kullanmaktadır. Oldukça iyi bir kazan elde edilmektedir. Google adsense ile para kazanmak başlangıçta üyeliğiniz onaylandıktan sonra Ödeme alacağınız hesap ayarlarını gerçekleştirerek sağlayabilirsiniz.2 veya 3 gün dakika içerisinde sitenizdeki içerikler ile alakalı reklamlar gözükmeye başlamaktadır. Reklam veren firmalar ile kampanya oluşturarak sadece arama ağı ile değil yayın yapan bir çok siteleride hedef alarak bu şekilde de işinizi büyütebilirsiniz.

Google adsense ile para kazanmak

Google adsense ile para kazanmak

Bunun faydası kişilerin siteyi tıklama oranının artması ile birçok yayıncı firma tarafından ek gelir elde etmiş olursunuz. Google adsense ile para kazanmak görüntülenen reklamlar tıklandığı zaman google site sahibi de belirli bir komisyon ödemektedir. Örneğin bir tık balına maliyeti 2 TL olan bir reklamın google 1 TL alırken site sahibi 1.20 gibi bir miktar almaktadır. Dünya üzerinde bu sistemi kullanarak olcukça fazla gelir elde eden siteler mevcuttur. Ünlü sosyal medyalar bu sayede aylık olarak neredeyse 700 bin dolar adsense gelirinin olduğu bilinmektedir. Tabiki bu havadan gelmeden bunun için oldukça emek sarf edilmektedir. Google adsense ile para kazanmak için öncelik ile arkasında en güvenilir internet şirketi google bulunmaktadır. Her hangi bir hile oyun yapmadığınız sürece her ay düzenli bir şekilde gelir elde edebilirsiniz. Belirli bir kategoride yayın yapan küçük site sahipleri için çok iyi bir sistemdir. Google’ın en çok dikkat ettiği ve önem verdiği bir konu site içerisinde gelen dolaşan ziyaretçileri reklam tıklamaya teşvik etmektedir. Birçok kurallara uymayan sitelere google tarafından ban uygulanıp reklamı siteden kaldırma hakkına sahiptir. Her işlem yasal bir çerçevede gerçekleşir. Google bu yanlış yapılan işlemi fark ettiği zaman sizin ile olan bütün hesaplarını bloke edecektir. Ve hesap sahibinin hesabını kapatacaktır.

Google adsense reklamlarının yayınlayacağınız sitenin içerikleri çok önemlidir.Mp3, dizi, film izleme siteleri genellikle telif hakkı ihlali yapan siteler ve adult siteler adsense reklamına asla izin vermez. Bütün kuralların asıl ortak noktası ve istediği temel şey çok basit sadece dürüst olmanız. Yani siz kural ihlali yapmaz, haksız kazan elde etmek için çeşitli hilelere başvurmaz iseniz hiçbir şekilde hakkınız yenmez ve sürekli kazanırsınız. Reklam metninizin birçok pazarlama kaynakları gibi reklamlardan da çok önemli bir görevi vardır. Google adsense mantığına uygun olarak iyi yazılmış bir reklam metni tıklama oranlarını arttırarak maliyetlerinizi düşürebileceği için, alt sıralarda kalarak potansiyel dönüşümlerinizi kaçırmanıza neden olmaktadır. Reklam vermeden önce üzerinde çalışın. Hangi cümle kalıbı size daha çok uyar bunu mutlaka deneyerek anlayabilirsiniz. Bu sayede en başarılı metin olan reklam metinleri ile işe başlayabilirsiniz. Hazırlıksız yazılan metinler sizin performans almanı engelleyeceği için bunlara hazırlıksız yakalanmayın. Herzaman reklam metniniz neyin üzerine reklam yapıyor iseniz ürünün doğrudan kendi sayfasına açılış sayfası olarak seçim yapın. Anahtar kelimelerinizi doğru yerleştirin. Rakiplerinize göre avantajlı olduğunuzu her fırsatta dile getirin. Ve bunu reklam metninizde de mutlaka yer verin. Eğer verdiğiniz hizmet yâda sattığınız ürün diğer reklam sitelerinde maliyet açısından daha düşük ise mutlaka fiyatını reklam metniniz de geçirin. Arama yapın bir kullanıcı için mutlaka reklam metninde onu cezp edecek ifadelere yer verin İnsanlar bunu çok dikkat etmektedir. Bu şekilde her geçen gün reklamınız daha çok kullanıcı tarafından aranılır bir şekilde ön plana geçecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Google adsense ile para kazanma Google adsense ile para kazanmak için yorumda bulun

    Google adsense ile para kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google adsense ile para kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.