Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin

Teknolojinin kullanılması ile birlikte pek çok kapsamda yenilikler ortaya çıkarılıyor. İnternet ve teknolojinin gelişmesi ile ortaya, kripto para çıktı. Peki hangi kripto para hangi ülkenin?  Kuşkusuz bu kapsamda internet ve sanal ortamlarda yapılan alışverişler ve faaliyetler etkileniyor. Sanal sistem üzerinde farklı para birimleri çıkartılarak insanların yatırım yapması ve destek alması sağlanıyor. İnternetin yaygın olarak kullanılması bu kapsamda oldukça büyük bir etken. Kripto para ülkemizde ve tüm dünyada tercih edilen sanal para birimidir.

Buna ek olarak, para birimleri herhangi bir ülkeye bağlı değildir. Bu nedenle de, hangi kripto para hangi ülkenin sorusunun yanıtı bulunmamaktadır.

Herhangi bir risk teşkil etmeyen ve sanal ortamlarda kullanılan Kripto paralar, ülkemiz tarafından da kabul görmüş bir paradır. Yaygın olarak kullanılan ve yatırım yapılan, sanal alışverişler ve borsa da ve tercih edilen Kripto paraları ülkeler kendine göre uyarlıyor. Her ülke kendi Kripto parasına çıkartmak için hazırlıklar yapıyor. Kripto para çıkartan ülkeler ve para birimleri aşağıdaki şekildedir.

Ülkelerin Kripto Paraları Ve Kripto Para Çıkarmak İsteyen Ülkeler

Dubai 2017 yılında, Emcash olarak bilinen dünyanın ilk devlet tarafından desteklenen Kripto parasını başlattı. Emcash kendi yerel blok zincirleri üzerinde çalışan ve günlük, kahve, okul ücretleri ve para transferleri gibi çeşitli hükümet ve hükümet dışı hizmetler için kullanılabilmektedir. Dubai para birimi ile adını duyurmayı başardı. Petro isimli kendi ulusal Kripto para birimini başlatan Venezuela Bu kapsamdaki ikinci ülkedir.

Aralık 2017 yılında ilan edilen ve şubat 2018 yılında piyasaya sürülen Petro, Venezuela’da yaygın bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Kuzey Avrupa’da bulunan ve genel olarak Kripto paraları çok ağırlayan bir ülke olan Estonya, devlet destekli Kripto para birimi başlatma planımı çıkarmıştır. Estcoin adı altında Kripto para birimi çıkartıldı. Japonya devlet destekli JCoin Kripto para birimini çıkarmayı amaçlayan bir devlettir. 2020 yılında çıkartmayı hedeflediği Kripto parayı, salgın hastalıklar dolayısı ile çıkartamıyor. Kripto para çıkartmak isteyen pek çok ülke bunun için belli başlı hazırlıklarını tamamladı. Kripto para çıkartmak isteyen kimselerin şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Hindistan
  • Ekvator
  • Kanada
  • Çin
  • Uk

Devlet destekli Kripto para çıkartmak isteyen ülkeler, bunun için gerekli hazırlıklara başladı. Kısa süre içerisinde Kripto paraları piyasaya sürüleri bekleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin için yorumda bulun

    Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin için ilk yorumu yapabilirsin.