HepsiBurada Girişimci Kadınlar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yaşamın her alanında sayısız başarıya imza atan girişimci kadınlar için bir destek de Hepsiburada’dan geliyor. Hepsi burada yönetim kurulu başkanı Hanzade Doğan Bayram’ında katkı sağladığı bu girişimcilik hareketiyle, artık birçok kadın ürettiği ürünü sanal pazarda satabilecek. Bu sayede ev ekonomisine ve bütçesine katkı sağlamak isteyen bir nebze de olsa can bulacak.

El emeği örgüler örerek veya mevsiminde taze topladıkları sebze ve meyvelerden ürettikleri ürünleri satmak isteyen bayanlar, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyor. Pandemi döneminde gelişen zorlu şartlarda göz önüne alındığında, satış yapılacak pazarı bulmak neredeyse imkansız bir hal alıyor. Hepsiburada bu konuda büyük bir girişim hareketiyle kadınlara çeşitli desteği sağlayan önemli şirketlerden biridir.

Hepsiburada’nın kurucusu ayrıca yönetim kurulu başkanı Hanzade Doğan Boyner, bu konudaki desteğini, kadınların bu iş sahasında nasıl aktif yer alacağını hepsiburada.com resmi sitesinde açıkça belirtmektedir.

Hepsiburada Girişimci Kadınlara Hangi İmkanları Sunuyor?

Hepsiburada girişimci kadınlar başvuru ile işini e-ticarete taşımak isteyen bayanlar, ihtiyaç duydukları gerekli eğitimleri alarak iş ortağı olabilmekte veya iş ortağı bulabilmektedirler. İşini büyütmek isteyenler için ise, e- ticaret ile istenilen müşteri sayısına ulaşma imkanına sahip olabilecekler. Teknolojinin imkanları ile ürettikleri ürüne ulaşan kişi sayısı artarak dış pazara kolaylıkla açılabileceklerdir.

Hepsiburada’nın sağlamış olduğu imkanlardan biri de hayallerdeki fikri hayata geçirmede vereceği destektir. İş fikrine sahip olup da, hayata geçirmeye cesareti ve bütçesi olmayanlara hepsiburada KARİGER PULUSA programı ile destek sağlamayı planlıyor. Girişimci kadınlar için destek sağlamak isteyenler, yine bu program ve hepsiburada’nın katkılarıyla yol gösterici olabileceklerdir.

Hepsiburada Pazar Yeri İçin Girişimci Kadınlara Hangi Fırsatları Sağlıyor?

 • Hepsiburada ile pazar yeri açarak satışlarını gerçekleştirmek girişimci kadınlar için bu fırsatı ücretsiz sunuyor. Böylece kadınların iş hayatında aktif rol alması için teşvik ediliyor.
 • Komisyon ücretleri düşük tutularak kadın girişimciye destek sağlanıyor.
 • Hepsiburada ile çok sayıda pazar elde edebilmek ve müşteriye ulaşmak için, çeşitli reklam almak mümkün olabiliyor. Bu konuda promosyonlar da düzenlenebilmektedir.
 • İşlerini büyütmek isteyenler için kargo ücreti de sınırlı tutulmaktadır.
 • Banner Desteği sağlanarak üretici kadınların ürünlerinin hepsiburada’nın ana sayfasında yer alması sağlanıyor. Bu sayede pek çok tüketici kolay bir şekilde bu ürünlere ulaşabiliyor.
 • Kadın girişimci için destek sağlayan bu büyük şirket, hepsiburada’dan yapılan ekstra promosyon harcamaları için girişimciye ki katı kadar reklam yapma desteği de veriyor.
Hepsiburada Girişimci Kadınlar

Hepsiburada Girişimci Kadınlar

Hepsiburada Girişimci Kadınlar Ne Kadar Aktif?

Yaşanan zorlu süreçlerle birlikte hepsiburada girişimci kadın sayısı da her geçen gün artmaktadır. 2020 yılının mart ve haziran ayını kapsayan dönemde, hepsiburada’ya başvuran kadın girişimci sayısı yüzde 140 artmış durumda. Burada kadınlar pek çok alanda 19 farklı kategoride satışlarını gerçekleştirebiliyorlar. Doğal olarak ürettikleri; bal, arı poleni, reçeller pekmezler, el emeği lifler patikler, amigurumi bebekler veya farklı türlerde el işlerini sanal pazar ortamı sunarak tüketicilerle buluşturuyor.

Anne bebek kategorisi, kozmetik ürünlerde kadınların satış yaptığı alanları gösteriyor. Sağlanan destekle salgın öncesinde kadın girişimci sayısı yüzde 6 iken, şu anda bu oran yüzde 25’ e ulaşmıştır.

Hepsiburada’da Girişimci Kadın Olmak İsteyenlerde Aranılan Özellikler Nelerdir?

Hepsiburada’da kadın girişimci avantajları ve bunlardan faydalanmak gerekli şartlar vardır.

 • Girişimci olmak isteyenlerin kararlı olması gerekmektedir. e-ticaret alanında kendilerini geliştirebilmeyi bu başarılı olmayı hedeflemeleri gerekmektedir.
 • Hepsiburada ve KARİGER ortak programıyla düzenlenen eğitimlere katılmaları gerekmektedir.

Hepsiburada Girişimci Kadınlardan İstenen Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Girişimci olacak kişinin kimliğinin arka ve ön yüzünün fotokopisi gereklidir.
 • Ticaret yapılacağı için vergi levhasının alınması gerekmektedir.
 • Alıcı ve satıcı sözleşmesinin yapılması gerekmektedir.
 • Hangi komisyon oranında anlaşıldığına dair gerekli belgelerin imzalanması gerekmektedir.
 • Gerekli imza sirkülerinin hazırlanması gerekmektedir.
 • Satışı yapılacak ürünlerin güncel fiyatlarının belirlenmesi ve bu oranda ürün fiyatlandırılması yapılması gerekmektedir.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

 1. Hepsiburada Girişimci Kadınlar HepsiBurada Girişimci Kadınlar Başvurusu Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

  HepsiBurada Girişimci Kadınlar Başvurusu Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HepsiBurada Girişimci Kadınlar Başvurusu Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.