İç giyim ürünü satarak para kazanmak

Günümüz Türkiye’sinde tek maaş ile geçinmek zordur. Çünkü ekmek aslanın ağzından midesindedir, başka organa doğru yol almaktır. Bazı mecralarda ve yerler insanlar kendilerine ek gelir sağlamak amacıyla çeşitli işler yapmaktadır. Benim küçüklüğümde ev ev dolaşıp kazanç sağlayan teyzelerimiz vardı. Bunlardan en akıl da kalanı elinde torbası pazarlamacı edasıyla satış yapan Aynur teyzemiz idi. Kadın yaz kış-yağmur çamur demeden elindeki siyah poşeti ile kapı kapı dolaşır küçük ajandasında cari hesaplarını tutar. Peşin satışı ancak bakkallar yapar derler ya veresiye iç çamaşırı satardı. Bakmakla yükümlü olduğu kişiler için bu ek işi yapıyordu. Mesleği ev hanımı iç giyim ürünü satarak para kazanmak ek işiydi. Çünkü ev hanımlığının mesai paha biçilemez bir değeri vardır ama karşılığı sadece sevgi ve mutluluktur.

İç giyim ürünü satarak para kazanmak

İç giyim ürünü satarak para kazanmak

Zorunluluklar ek iş yapmaya yönlendirir. Çünkü geçim derdi tek maaş ile uğraşmak başa çıkmak zordur. İnsanlar ek gelir olarak 8 saat normal mesainin dışında 2-3 saat daha harcayarak bu tarz işler yapabilirler. Bazen 8 saat çalıştığın işten bile daha fazla para kazanabilirsin. İç giyim ürünü satarak para kazanmaknormal mesainden çok kazanç sağlayabilir. Çünkü müşteri potansiyelin hazırdır. İlk önce maaile çevrenden başlayarak, komşu, eş dost sonra onların eşi dostu derken ajandadaki cari hesaplar çoğalır. İç çamaşırı ile ilgili piyasayı pazarlardan takip ettiğim kadarıyla aldığın 1 TL ürünü 3 TL satabilir. Ürün başına sağladığın 2 TL karı sattığın 10 ürünle çarptığında sana 20 TL kazanç sağlar. Bu 10 üründe 3 kişilik bir aileye satış yapıldığında 10-15 adeti bile geçebilirsin. Yuvarlak hesap 10 dedim. Bu 10 ürünü 1 saat civarında satabilirsin. Günümüzde asgari ücretin 1000 TL olduğu varsayılır. Asgari ücretlinin saati 4 TL civarındadır. 3 saat ek işeayırdığında 1 saatte 10 ürün satarsan baktığınız da oldukça karlı ve zahmetsiz bir iş ve kazanç olduğu görülebilir. Yaklaşık 3 saatte bazen 60-70 TL bazen de 20-30 TL aralığında kazanabilirsin. Sana maliyeti biraz yorgunluk, gideceğin yere göre ulaşım ücreti maliyetindir. O zaman neden herkes bu işi yapmasın der iseniz şöyle bir engel vardır. Eğer bu işi güne yayar iseniz istediğiniz çok kazancı sağlayamayabilir. Çünkü bu ek işin müşteri sabah 8 akşam 8 e kadar ürün satamazsınız. Zaten bu iş sabah sabah 8 akşam 8 dükkânlar da satılır. Sizin ulaşacağınız müşteri kitlesi evden çıkmaya gücü olmayan, bu tarz alışverişe vakit ayıramayanlar için ortaya çıkmış bir iştir. Çalışanlar genelde zamanlarını kendilerine ve sevdiklerine ayırmayı tercih ederler. Giyim alışverişlerini de yaparlar ancak evlere giyim servisi yapan olmadığından mağazalara koşar. Çoğu insan da evlere iç giyim pazarlamacıları geldiği için hem sohbet hem dedikodu yönü de olduğu bilirler ve bu emekçileri evde ağırlarlar.

Ek işler genelde insanların asıl işlerinden elde edemedikleri kazancı sağlamak adına ortaya çıkmıştır. Lise yıllarımdan hatırladığım öğretmenlerimiz ve bir kısım memurların taksicilik, garsonluk vb. işler de çalıştıkları duyulurdu. Kendileri itiraf edemezdi, utanırlardı başkalarından duyardık. Hâlbuki yaptıkları işler sevdiklerine daha iyi bir hayat sunabilmek için kendi zamanlarından ve hayatlarından veriyorlardı. Verdiğim örnekler statüsü olan bir mesleği küçümsemek için vermedim. Sadece Türkiye de bu statüye verilen maaşın ne kadar yeteriz olduğunu anlatmak için verdim.İç giyim ürünü satarak para kazanmak işini yapan hiç memur duymadım. Ama çevremde bu işi yapanlar var. Getirisi bir aileye çok iyi destek olacak para kazanma yönetimidir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. İç giyim ürünü satarak para kazanma İç giyim ürünü satarak para kazanmak için yorumda bulun

    İç giyim ürünü satarak para kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İç giyim ürünü satarak para kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.