İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanmak

Doğal olarak beslenme şekilleri, gün geçtikçe önem kazanmaya devam etmektedir. Çünkü pek çok besinin içerisinde kanser yapıcı özelliğe sahip olan kimyasallar bulunmaktadır. İnsanların da gelişen teknoloji sayesinde bu konuda bilinçleniyor olması, doğal beslenme yöntemlerini gündeme getirmiştir. En doğal besin kaynağımız ise süttür. Sütten hem çocuklar hem de yetişkinler için pek çok faydası bulunmaktadır. ancak uzun ömürlü olarak üretilen sütler yani halk arasında bilinen hazır sütler, çeşitli işlemlerden geçtiği için, içerisinde bulunan pek çok vitamini kaybetmektedir. Aynı zamanda bu sütleri koruması amacıyla kullanılan, süt kutusunun içinde bulunan maddeler de, kanser yapıcı özelliğe sahiptir. İşte bu nedenlerden dolayı insanlar, inek sütü satın almaya daha çok yönelmiştir. Ancak günümüz şartlarında, taze inek sütü bulmak kolay olmamaktadır.

İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanmak

İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanmak

Özellikle büyük şehirlerde, taze sağılmış inek sütü bulmak kolay olmadığı için, bu ihtiyacı karşılamak amacıyla, yeni bir iş fikri ortaya çıkmıştır. İnek sütü satışı yaparak para kazanmak olan bu iş, oldukça güzel karlar  sağlayan ve maliyeti az olan iş fikirlerinden biridir. İnek sütü satabilmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. bu yollardan şu şekilde bahsetmek mümkündür;

İnek alın;

Eğer 5.000-10.000 TL arasında sermayeniz ve inek yetiştirmek için elverişli ortamınız var ise, hemen bir inek sahibi olarak işe başlayabilirsiniz. İneğin günlük verdiği sütü sabah ve akşam olmak üzere sağarak, etrafınızdaki komşularınıza ve çevrenize satma imkanı sağlayabilirsiniz.

Çiftliklerle anlaşın;

Çok sayıda hayvanı olan çiftlik sahipleri ile görüşerek, sütün bir miktarını almayı teklif edebilirsiniz. Çiftlik sahipleri genel olarak inek sütlerini fabrikalara verirler. Ancak kazancı onlar için aynı olacağından, ikna etmeniz kolay olabilir. Aldığınız bu sütleri ise, pazarda satabilir, çevrenize satabilir, kapı kapı dolaşıp müşteri toplayabilir yada marketlere belli bir ücret karşılığında, satması için bırakabilirsiniz.

Dükkan açın;

İnek sahibiyseniz veya süt sağlayacak bir çiftlik ile anlaşmışsanız, sütlerinizin satışını yapmak için en uygun yöntem, dükkan açmak olacaktır. Özellikle büyük şehirlerde işe yarayan ve güzel paralar kazandıran bu dükkanlar için, uygun yer seçimi yapmanız çok önemlidir. Lüks sitelere yakın yerleri tercih edebilir, şehir merkezlerini tercih edebilir yada şehrin en büyük mahallelerinden birini seçerek, bu mahallenin girişine dükkanınızı açabilirsiniz. Bu aşamadan sonra tanıtımınızı en iyi şekilde yapmanız gerekir. el ilanları, kartvizitler ve broşürler dağıtarak, kendinizi tanıtmalısınız. Ayrıca kapı kapı dolaşıp kartvizit dağıtmak da etkili olmaktadır. Bununla birlikte çok fazla müşteri kazabilirsiniz. Ancak sütünüzün kalitesi çok önemlidir. Yani bazı uyanık satıcılar gibi sütün fazla görünmesi için su karıştırmanız, sütün pişme aşamasında kesilmesine neden olur. Bu durum müşterilerinizin gözünde iyi bir itibar bırakmayacağı için, bu yöntemlerden kaçınmalısınız.

İyi bir yerde dükkan açtıysanız ve kaliteli sütler satıyorsanız, mutlaka belli bir müşteri kitlesine sahip olursunuz. çünkü süt sürekli kullanılan ve sürekli ihtiyaç duyulan bir besindir. Bu nedenle inek sütü satışı yaparak para kazanmak işini, bir meslek haline dönüştürebilirsiniz. Hatta zaman içerisinde müşterilerinize farklı lezzetler sunmak ve işinizi büyütmek için, peynir, tereyağı, ev yoğurdu, kaymak gibi ürünler de yapabilir yada yapan yerlerden tedarik edebilirsiniz. Unutmayın müşteriler her zaman çeşitlilik isterler. Siz de bu ürünler ile hem doğal hem de bol çeşitli lezzetleri sunabilir, çok güzel paralar elde etme imkanı bulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta da sütü satın aldığınız çiftliklerdir. Bu çiftliklerin sütlerinin ilaçlı yada su katılmamış olmasına mutlaka dikkat ediniz ve sütü satın alamdan önce, o çiftlikle ilgili gerekli araştırmaları yapınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanma İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanmak için yorumda bulun

    İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnek Sütü Satışı Yaparak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.