İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Kredi günümüzün olmazsa olmaz kavramlarından bir tanesidir. Özellikle yeni bir şeyler almak istediğimiz de, yatırım yapmak istediğimiz de yada işyeri açmak istediğimiz de hayat kurtarıcı bir anlam ifade ediyor. Devletimiz girişimcilere destek verdiği gibi aynı zamanda iş yeri açma kredisi de vermekte. Aynı zamanda bankalarda faiz oranları düşük olacak şekilde işyeri açma kredisi veriyor.

Bugün yazımızın tamamında işyeri açma kredisi konusunu işleyeceğiz. Sizlere birkaç başlık altında neler yapabileceğinizi, nerelerden iş yeri açma kredisi alabileceğinizi anlatacağız. Hiç bekletmeyelim başlayalım..

İlk olarak devlet kanalından başlayalım…

Devlet Tarafından Verilen İş Yeri Açma Kredileri


Ülkemizin son yıllarında kamu kuruluşları üretimi, gelişimi desteklemek amacıyla girişimcilik adı altında birçok yere yatırım yapıyor. Neredeyse her bakanlıkta kendi bütçesinin belirli bir kısmını bu alana ayırıyor. Biz girişimciler için en önemli devlet kurumu, hepimizin bildiği üzere tabii ki KOSGEB’dir. Yalnız kosgeb kredi almaktan ziyade kendi firmasını kurmuş olan girişimcilere destek verme konusunda yardımcı oluyor. Bu yüzden kredi konusunda pas geçebiliriz.

KOSGEB KREDİSİ NASIL ALINIR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN!

Eğer firmanız teknolojik ürünlerle alakalıysa tubitak konusunda bir araştırma yapın derim. Tübitak özellikle gençlere yönelik olan ve genel anlamda teknoloji içeren konularda oldukça bonkör desteklerde bulunabiliyor.

15 BİN Liraya Kadar Faizsiz Kredi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı girişimciler için 15 bin liraya varan sıfır faizli olacak şekilde iş yeri açma kredisi verebiliyor. Bu konuda iyi bir araştırma yapmak lazım. Genellikle kadın girişimciler için verilen bir tutar. Hatta bu kredi ile birçok ev hanımı kendi işini kurdu. Bakanlığı gerçekten tebrik ediyoruz. Sosyal hayatta kadınlarımıza böyle pozitif ayrım yapılması şuan için çok güzel.. Ülkemizde kadın olan değeri kesinlikle daha fazla artırmamız gerekiyor.

Devlet kanalında şuan için çok fazla bir seçeneğiniz yok gibi gözüküyor. Yani bizim araştırmalarımıza göre çok fazla seçenek yok. Siz tabii yine araştırın deriz biz. Bir elin nesi var iki elin sesi var..

Şimdi bankaların neler yaptığına bakalım.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi

Yeni yılda başlatılan seferberlik girişimciler için oldukça olumlu başladı. Girişimcilik anlamında bir şeyler yapmak isteyenler Çıraklık Halk Eğitim Merkezi diplomasına sahipse yada okuduğu üniversiteden almışsa bunun üzerinden iş kuracak kişilere 75 Bin Tl’ye kadar kredi veriliyor. Bu kredinin 3 ayrı alanı vardır. Halbank’ın ilgili bölümünden detaylarına ulaşabilirsiniz. Aşağıya halkbank’ın linkini koyuyorum direk tıklayarak gidebilirsiniz.

https://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Girisimci-Kredileri/1550

TEB Yeni İşyeri Kredisi


ÖN NOT: Tarım sektörü için geçerlidir.

Girişimcilik kesinlikle cesurların işi. Zaten çevremize hayallerimizi anlattığımızda genellikle ilk tepki yapamazsın oluyor. Hatta destek istediklerimiz bile bizi birer birer yalnız bırakıyorlar. Bu durumda hep düşman olarak gördüğümüz bankalar ise tek dostumuz oluyor. Bu bağlamda TEB(Türkiye Ekonomi Bankası) girişimcilere bir fırsat sunuyor. Ticaret hayatına başlamış olup henüz 12 ay geçmemiş olması şartı ile kefilsiz olacak şekilde 50.000 TL kredi, isteğe bağlı olarak da teminat göstermeleri durumunda 100.000 Tl’ye kadar kredi seçeneği sunuyorlar. Aynı zamanda bununla da kalmıyorlar vermiş olduğunuz parayı istediğiniz taktirde 1 yıl geri ödemezi olarak alıyorsunuz. Ayrıntılar için aşağıda bırakmış olduğumuz TEB linkine tıklayabilirsiniz.

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/tarim-kredileri/

Hazır tarım konusu açılmışken araya bir tarım başlığı daha atalım. Ne dersiniz?

 

tarım bakanlığı hibeleri

tarım bakanlığı hibeleri


Tarım Bakanlığı Destekleri

Tarım Bakanlığımız genç çiftçiler için 300 adet koyun, Köye dönüş projesi adı altında 250 bin adet düve yardımı yapıyor. Bununla kalmıyor köyde olanları da düşünüyor ve köy içerisinde yaşayanlara 100.000 TL Faizsiz kredi veriyor. Aynı zamanda genç çiftçi projesi adı altında genç girişimcilere de 30 bin liraya kadar geri ödemesiz olacak şekilde hibe desteği bulunmakta. Tarım, hayvancılıkla ilgili bir şeyler yapmak isteyen varsa tarım bakanlığını incelesin, sürekli takip etsin derim.

Engellilere Özel İşyeri Kredisi

Ziraat Bankası, engeli olan kardeşlerimiz için ve engeli olan kardeşlerimizi çalıştıran işletmeler için 60 aya kadar engelsiz destek paketi adı altında kredi seçeneği sunuyor. Sunulan bu kredinin faiz oranları da oldukça düşük seviyelerde gerçekten… “Engelsiz Destek Paket” gerçekten değerlendirilebilecek güzel bir fırsat. Aynı zamanda engeli olan kardeşlerimiz bankanın sunmuş olduğu diğer özel indirimleri de takip etsin derim. Çok güzel fırsatlar sunulmuş durumda, takip edin…

Araştırmalarımıza göre şu anlık bunları ekleyebildik. İllaki daha fazlası vardır, mevcuttur. Bir sonraki konumuzda da onları işlemek ümidiyle.. Sorularınızı konumuzun altından yorum bölümünden sorabilirsiniz. Kısa sürede cevap vermeye çalışacağımıza şüpheniz olmasın. Hayatınızda başarılar diliyoruz..

 

Kadınlarımız için özel olarak yazmış olduğumuz KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ 2020 adlı konuyu okumak için tıklayın!

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. iş yeri açma kredisi İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.