Kadın Girişimci Kredisi 2020

KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ 2020

Kadın girişimci kredisi 2020 yılında da kadınlara sunulmaya devam edilmektedir. Kadınların toplumda kendinden daha emin bir şekilde ve daha sağlam ekonomik koşullar altında yaşamasını sağlamak, istihdamı arttırmak için sunulan bu krediler, geçmiş yıllarda olduğu gibi günümüzde de etkisini arttırarak sunulmaya devam edilmektedir. Özellikle bu konuda devlet desteği de sağlanmaktadır. Devlet desteği kapsamında sunulan kadın girişimci kredileri, uzun vade seçenekleri ile gerçekleştirilmektedir ve böylelikle kadınlar girişimcilik faaliyetlerinden kolaylıkla etkin olabilmektedir.

Günümüzde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı kapsamında faaliyetlerini yürüten KOSGEB, girişimcilik yaparak istihdamın artmasını sağlayacak olan kişilere hibe ve kredi desteği sunmaktadır. Bu kurum, kadınlar için daha avantajlı olmakta ve daha fazla destek ile daha fazla etki yaratmaktadır. Çünkü KOSGEB tarafından kadın girişimcilere sunulan kredilerin oranı daha fazla olmak ile birlikte aynı zamanda daha uzun vadede geri ödenmektedir. Ayrıca KOSGEB’in kadın girişimcilere hibe desteği de söz konusudur.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi

KOSGEB daha önceki yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da kadınlara kredi desteği sağlamaktadır. Küçük ve orta ölçekli olan işletmelerin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren KOSGEB, yeni iş kurmak isteyen kadınlara kredi desteği sağladığı gibi işlerini büyütmek isteyen kadınlara da destek olmaktadır. Devlet desteği ile sunulan bu kredi imkanından yararlanılabilmesi için kadınların belirli bir proje ile kuruma başvuru yapması gerekmektedir. Yapılan başvuru sonucunda uygun görülen projelere kurum destek sağlamaktadır.

KOSGEB’ten kadın girişimci kredisi 2020 alabilmek için yapılması gereken ilk iş; kurumun veri tabanına kaydolmaktır.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Başvuru Şartları

KOSGEB tüm girişimcilere olduğu gibi kadınlara da kredi desteği sağlayan bir kuruluştur fakat bu kuruluş bir banka gibi çalışmamaktadır. Yani, mevcut işlerini büyütmek isteyen kadınlar ya da yeni bir iş kurmak isteyen kadınlar, bu kuruluşun kredi seçeneğinden bir banka gibi yararlanamamaktadır. Öncelikle bir proje kapsamında bu kuruluşa başvurulması gerekmektedir ve KOSGEB’e başvuru yapılabilmesi için bir takım şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • KOSGEB eğitimlerine katılmak ve başarı sağlamak
  • KOSGEB’e kayıt olmak
  • 18 yaş sınırını geçmiş olmak

Bu minimum şartları sağlayan kişiler başvuru yapabilmektedir. Kadın girişimci kredisi 2020 seçeneklerinden yararlanılabilmesi için ayrıca başvuru tarihi ile şirketin kuruluşu arasında bir yıl bulunması gerekmektedir.

Son olarak önceki konularımızda KOSGEB KREDİSİ ve FAİZSİZ İŞ YERİ AÇMA KREDİSİ hakkında bahsetmiştik. Büyük harflerle yazılmış kısma tıklayarak yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Kadın Girişimci Kredisi 2020 Kadın Girişimci Kredisi 2020 için yorumda bulun

    Kadın Girişimci Kredisi 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kadın Girişimci Kredisi 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.