Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2020

KADIN GİRİŞİMCİLERE DEVLET DESTEĞİ 2020

Kadın girişimcilere devlet desteği 2020 yılında, tıpkı daha önceki yıllarda olduğu gibi ve etkisini arttırarak devam etmektedir: Toplumda kadın çalışanların sayısını arttırmak ve kadınların toplumda daha ekonomik özgürlükler kapsamında yaşamlarına devam etmesini sağlamak için uygulamaya konulan finansal destekler gün geçtikçe artmaktadır. Günümüzde devlet desteği ile kadın girişimcilere destek verildiği gibi başka pek çok kuruluşlar tarafından da destek sağlanmaktadır.

Ev hanımlarını ve çalışmayan kadınları ticaret faaliyetlerine kazandırmak amacıyla uygulamaya konulan kadın girişimci desteklerinden en büyüğü KOSGEB tarafından sağlanmaktadır. Çünkü KOSGEB, yüksek miktarlardaki kredi desteği ve hibe uygulaması yapmaktadır. Ayrıca bu kurum tarafından geri ödemesi olmayan hibeler de verilebilmektedir.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği 2020

KOSGEB 2020 yılında kadın girişimcilere 60 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlamaktadır. Erkek girişimcilere göre 10 bin TL daha fazla destek sağlanan bu kurumda destek, Girişimciliği Geliştirme Destek Programı adı altında sunulmaktadır. Kadın girişimcilere devlet desteği 2020 yılında KOSGEB, kadınların ilk kez açacağı bir işletme için açılış giderlerinin karşılanabilmesi için 5 bin TL hibe sunmaktadır. Eğer açılışı yapılacak olan şirket bir sermaye şirketi olacak ise açılış hibesi 10 bin TL olmaktadır.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları 2020

KOSGEB, kadın erkek tüm girişimcilere kredi ve hibe desteği sağlamak amacıyla kurulmuştur fakat bu kurum bu hizmetleri bir banka mantığı ile sunmamaktadır. Dolayısı ile KOSGEB’ten kredi alınabilmesi için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu kurum, erkeklere sunduğu kredi ve hibe desteklerinden daha fazlasını kadın girişimciler için sunmaktadır. KOSGEB Kadın girişimcilere devlet desteği 2020 şartları aşağıdaki gibidir:

  • KOSGEB’e üye olmak
  • KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimlerine katılmak ve başarı sağlayarak belge almak
  • Girişimci belgesinin alınmasından sonra sermaye ile işletme kurmak
  • KOSGEB’in veri tabanına üye olmak
  • Proje eşliğinde gerekli evraklar ile birlikte ikamet edilen adresteki KOSGEB İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmak

Yapılan başvurular sonrasında yetkili kişiler projeler üzerinde inceleme yaparak desteklenmeye değer olan kadın girişimcilere hibe ve kredi desteğini sağlamaktadır.

Okumak isteyenler olabilir diye önceki konumuzda bahsetmiş olduğumuz KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ 2020 konusunu paylaşmak istiyorum. Büyük harflerle yazdığımız yazıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. kadın girişimci devlet destekleri 2020 Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2020 için yorumda bulun

    Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.