Kadınlar İçin Girişim Fikirleri

Ülkemizde kadın istihdamın artması için girişim fikirleri her geçen gün farklı boyutlarda insanları için sunuluyor. Birçok kadın kendi iş yeri açabilmek için farklı fikirler arıyor. Ülkemizde yeni girişimciler için birçok destek sağlanmaktadır. Özellikle kadınlara olan girişimci fikirlerin artması ile birlikte, kadınların iş sahibi olması hedefleniyor. Devletin sağlamış olduğu bu imkanlardan kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak faydalanabilirsiniz.

Kuşkusuz bu kapsamda kadınlar için girişim fikirleri en çok KOSGEB tarafından sunuluyor. KOSGEB bünyesinde birçok kurs açarak tüm kadınların sahibi olmasını hedeflemektedir. KOSGEB’in sağladığı bu kurslardan sizlerde faydalanabilir, devletin sağlamış oldu teşvik ve ödeneklerden faydalanabilirsiniz. KOSGEB kursları tamamlayan kadınlar için iş yeri açmak adı altında teşvik ve hibe sunuyor. KOSGEB’in sağladığı çeşitli hibelerden kursları tamamlayarak faydalanabilir kendi işyerimiz açabilirsiniz.

Hayalini kurduğunuz işyeri ve girişim fikirleri KOSGEB tarafından hayata geçiriliyor. KOSGEB’in sağladığı Tüm bu imkanlardan faydalanmak için internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir, bölgenizde bulunan KOSGEB Müdürlüğü’ne ulaşarak başvuru yapmanız da mümkün. KOSGEB teşvik ve hibe amaçlı 50.000 liraya kadar destek sağlıyor. Ayrıca Bunlara ek olarak 150.000 TL’ye kadar faizsiz kredi çekme imkanı sunuyor. Kadın istihdamın artması ve kadınların iş sahibi olması için en çok çaba gösteren ve imkan sunan KOSGEB’den, sağladığı kursları tamamlayarak faydalanabilirsiniz.

İŞKUR’dan Kadınlara Yönelik Girişim Desteği

Kadınlar için girişim fikirleri kapsamında kuşkusuz en çok destek sağlayan kuruluşlardan bir tanesi İŞKUR’dur. İŞKUR kadınlar için birçok İş fikrini hayata geçiriyor. Bünyesinde birçok kurs açarak kadınlara meslek edindirmeyi amaçlıyor. Iş-kur bünyesinde kadınlar kurs imkanı sağlanır. Örneğin siz İŞKUR’a başvuru yaptığınız takdirde açılan kurslara kayıt yaptırarak, tamamladığınız işyeri açmak için destek alabilirsiniz.

Ayrıca İŞKUR kadınlar için açmış olduğu her kursta, kadınlara destek olmak için belli kurs ücreti ödemektedir. Kurs ücretini de ki amaç kadınların mağdur olmamasını önlemek için devlet tarafından veriliyor. İŞKUR’dan kendiniz için birçok iş imkanı bulabilir ve destek alabilirsiniz. Kadınlar için en çok girişim fikirleri İŞKUR ve KOSGEB tarafından sunulmaktadır. Girişim fikirleri için KOSGEB İŞKUR resmi sayfalarını ziyaret edebilir, Online olarak inceleme yapabilir veya bölgenizde bulunan iş İŞKUR ve KOSGEB müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

2020 Yılında Yapılacak İş Fikirleri

Kendi işyerini açmak isteyen ve kendi işini yapmak isteyen kadın girişimciler, 2020 yılında hangi işin daha iyi getirisi olduğunu merak ediyor. Bankaların ve devletin sağladığı Kredi imkanı ve teşvik sayesinde kendi işyerimiz açmanız kolaylaştırıldı. Bu sezon kadınların yapabileceği birbirinden farklı girişim ve iş fikirleri var.

Özellikle talebin çok olması ile birlikte organizasyon şirketi açabilir, birçok organizasyonda rol alabilir ve maddi gelir sağlayabilirsiniz. Organizasyonculuk kapsamında işyeri açmak için devlet teşviki ne başvuru yapabilirsiniz. Kadın girişimciler için girişim fikirleri kapsamında alternatif olan bir diğer iş, diyet ve yemekçilik alanında iş yeridir.

Birçok catering firması, hem diyet hem de organik ürünlerle yemek hazırlayarak birçok firma satışını gerçekleştiriyor. 2020 yılında kadın girişimciler için daha birçok iş fikri var. Kendinize uygun iş fikirleri arasından yapabileceğinizi değerlendirerek işyeri açabiliyorsunuz. İşyeri açmak için gerekli olan maddi desteği tüm kadınlarımıza devlet sağlıyor. Gerekli kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak devlet teşviki ve desteği alabilmeniz mümkün.

Kadın Girişimcilerin Yapabileceği İşler

Kadın Girişimcilere Faizsiz Kredi

Ülkemizde birçok banka kadın girişimciler için birçok imkan sunuyor. Kadın girişimciler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Ayrıca birçok banka kadın girişimciler için sunduğu bu kredi imkanınını,3 ay geri ödemeli olarak sağlıyor. Özellikle kadın girişimcilere faizsiz kredi imkanı sunan birçok banka vardır.

Devlet tarafından alınan kararlar doğrultusunda devlet bankaları kadın girişimcilerin aldığı kredilere faiz eklemiyor. Böylelikle kadınların işyeri açma imkânına daha kolay hale getiriliyor. Devlet desteği ve teşviki alan birçok kadın ekstra olarak faizsiz kredi çekme hakkına sahiptir. Bunun için gerekli evrakları hazırlayarak devlet Bankası’na başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz doğrultusunda faizsiz kredi alma imkanını elde ediyorsunuz. Kadınlar için girişim fikirleri 2020 yılında devlet tarafından desteklenerek birçok imkan olanak sunuluyor. Tüm kadınlar devletin sağlamış olduğu imkanlardan ve olanaklarından faydalanarak kendi iş yerini açabilir ve kendi ayakları üzerinde durabiliyor.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Kadınlar İçin Girişim Fikirleri için yorumda bulun

    Kadınlar İçin Girişim Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kadınlar İçin Girişim Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.