Kartsız Para Nasıl Çekilir?

Günlük hayatta bankaların sağladığı pek çok hizmetlerden konforlu bir şekilde faydalanıyoruz. Bankalar insanların birikim yapmak için başvurmuş oldu kuruluşlardır. Ülkemizde ve tüm dünyada bankaların yaygın ve aktif olarak kullanılması ile birlikte artık maaşlar banka üzerinden ödeme talebi ile yapılmaktadır.

Emekli maaşı, iş maaşı işsizlik, maaşı öğrenci bursu gibi tüm hizmetler bankacılık üzerinden yapılmaktadır. Bankalar üzerinden sistemde kayıtlı bulunduğunuz kart doğrultusunda para çekebilir veya para yatırabilirsiniz. Bankamatiklerden para çekmek için kartlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bankanın bağlı bulunduğu kartını kaybettiğiniz takdirde de farklı yöntemler ile para çekmeniz mümkün. QR kodu ve kimlik bilgileri doğrultusunda kartsız para çekme kartı kolay. Kartsız para çekmek için internet bankacılığında kullanabilirsiniz. Internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden para çekebilirsiniz.

QR Kodu İle Kartsız Para Nasıl Çekilir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet bankacılığı ve para çekme kapsamında da pek çok yenilik ortaya koyuldu. İnsanlar için her zaman alternatif sunan ve kolaylıklar tanıyan bankalar, farklı kod yöntemleri ile para çekme imkanını sizlere tanıyor. QR kodu ile artık bir ürünün hangi tarihte üretildi ve nereye ait olduğu kolayca belirleniyor.

Özellikle kartların üzerinde bulunan QR kodu sayesinde karta ihtiyaç duymadan para çekmeniz çok kolay. Bunun için para çekmek istediğimiz bankanın bankamatiğine ihtiyaç duyuluyor. Para çekeceğiniz tutarı ve hesabı  QR kodunu, ATM cihazına sağ üst köşesinde bulunan kod bölümüne okutunuz. QR kodunu telefonunuzdaki uygulamaya okutarak para çekme işlemine başlayabilirsiniz.

Kod onaylandığı andan itibaren talep etmiş olduğunuz ücret ATM cihazı tarafından size ödenecektir. Bankamatik kartımızı evde unuttuğunuz veya kaybettiğiniz zaman bu kod sayesinde tüm ATMlerden kolayca para çekebilirsiniz.

Kimlik Bilgileri İle Para Çekme

ATM cihazlarından kimlik bilgileriniz ile kolay şekilde para çekebilirseniz. ATM cihazının menüsünde bulunan kartsız para çekme işlemleri bölümüne tıklayın. Kimlik bilgileri ile para çekme menüsüne girin. Kimlik bilgileriniz doğrultusunda çekeceğiniz para ister nakit isterseniz hesabınıza aktarılıyor. İnternetin ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankacılık kapsamında pek çok yenilik insan hayatını kolaylaştırıyor.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Kartsız Para Nasıl Çekilir? için yorumda bulun

    Kartsız Para Nasıl Çekilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kartsız Para Nasıl Çekilir? için ilk yorumu yapabilirsin.