KONSERVE YAPARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ?

İnsanlar hayatını devam ettirmek için çalışmaya ve para kazanmaya ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı karşılamak ise bazen mümkün olmuyor.

Bu durumu yaşayanların başında ev hanımları geliyor. Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen onlarca ev hanımı için kolay ve kazançlı imkanların olduğunu biliyoruz.

Bizde bu yazımızda ev hanımlarına özel bir ek iş imkanı olan konserve işinden bahsedeceğiz.

Konserve yapmak bir çok hanım için dönemsel olarak da olsa yapılan ve sevilen bir iştir.

konserve yaparak para kazanmak

konserve yaparak para kazanmak

Eğer sizde konserve gıda sayesinde başarılı olmak ve para kazanmak istiyorsanız iyi küçük şekilde başlayın.

Çünkü büyük bir hareket olumsuz sonuçlandığı takdirde önemli bir kayıp yaratabilir. Küçük başlayıp deneyim kazanmak önemlidir.

Bu yöntem sayesinde satışlarınız arttıkça işlerinizi büyütebilirsiniz.

 

İşe ve satışa başlamadan önce bütün malzemelerinizi, üretiminizi ve planlarını düzenleyin.

Bunların dışındaki tüm önerileri sizler için 7 başlıkta sıraladık.

1 – İş İçin Alınacak İzinleri Unutmayın

Konserveleri evinizde üretecek olmanıza rağmen ,çeşitli ruhsat ve izinler alma zorunluluğunuz olabilir. Bu konularla ilgili resmi kurumlara başvurun ve onlar tarafından yapılan uyarıları takip edin. Sağlık Bakanlığının internet sayfasını takip ederek ya da direkt olarak bakanlığa başvurarak bu konuyla daha fazla ilgili bilgi alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı hijyen ve güvenlik amacıyla belli aralıklarla denetimler yapma şansına sahiptir,bunu unutmayın.

 

2 – Konserve Gıda İşine Girerken Hayalci Olmayın

Büyük yatırım yapmak ve aynı anda bir sürü firmayla anlaşarak yerine küçük şekilde başlayarak deneyim kazanmak çok mantıklı olacaktır. Ayrıca başlarken büyük umutlar beslemeyin,olumsuz bir durumda hayal kırıklığını arttırabilir.

3 – Ürünleriniz İçin Kullanmak Adına Kaliteli Malzemeler Alın

Konserve işi için kaliteli ve taze üretim yapmaya dikkat etmelisiniz. Konserve gıdalarınızda kullanacağınız malzemelerin nasıl tepkiler alabileceğini önceden düşünün. Organik olmalarına dikkat edin. Malzemeleri tedarikçiden toptan alırsanız maliyetleriniz de düşer.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. konserve yaparak para kazanma KONSERVE YAPARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ? için yorumda bulun

    KONSERVE YAPARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KONSERVE YAPARAK PARA KAZANMAK MÜMKÜN MÜ? için ilk yorumu yapabilirsin.