KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Yaş Sınırı

Kuşkusuz birçok kadın kendi işyerini açmak için hayal kuruyor. Kadınların İşyeri açabilmesi ve iş sahibi olması için birçok kurum ve kuruluş hizmet sunuyor. Kadın girişimcilerin daha fazla değer kazanması iş yapabilmesi için birçok kurum ve kuruluş kadınlara istihdam sağlıyor.

Ülkemizde tüm kadınların kendi ayağı üzerinde durması ve kendi işyerini açabilmesi için destek sunan kurum ve kuruluşlar vardır. Kadınların kendi işyerini açabilmesi için destek ve hibe veren kuruluşlar, kadın istihdamı konusunda önemli bir adım atıyor.

Kadın istihdamın artması ve kadınların yaşam şartlarının olumlu hale getirilmesi için uygulanan bu yöntemler, birçok kadın girişimcinin yüzünü güldürüyor. Ülkemizde KOSGEB birçok kadına hibe ve kredi sunarak iş yeri açma imkanı tanıyor.

kosgeb kredisi nasıl alınır

kosgeb kredisi

KOSGEB kadın girişimcilerin yanında olmaya her zaman devam ediyor. KOSGEB’den kadın girişimcilerin destek alabilmesi için yaş sınırı ve gerekli olan kriterler nelerdir bunları hep birlikte inceleyelim. KOSGEB’den kadın girişimcilerin destek alabilmesi için ne yapması gerekiyor ve hangi adımları izlemesi gerekiyor hep birlikte takip edelim.

KOSGEB Kadın Girişimcilere Hangi Desteği Sağlıyor

Ülkemizde kadın istihdamına yönelik yapılan çalışmalar doğrultusunda KOSGEB kadınlara birçok hak tanıyor. KOSGEB kadın girişimcilere bazı ayrıcalıklar tanıyarak, kadınlara girişimcilik ruhunu kazandırıyor. Kadınların üretimde ve iş ortamında var olması ve ekonomiye katkı sağlaması için KOSGEB kadınlara girişimcilik desteği sunarak, işyeri açma imkanı tanıyor.

KOSGEB’in kadın girişimcilere sağladığı destekten faydalanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun onaylanması için beklenen tüm koşulları sağlamanız önemlidir. KOSGEB kadın girişimciler için birçok destek sunuyor.

KOSGEB’in kadın girişimcilere sunduğu en büyük desteklerden birisi hibedir. KOSGEB verdiği hibeleri geri ödeme koşulu olmadan kadın girişimcilere sunuyor. Belli şartlar yerine getirildiği takdirde geri ödeme yapılmaktadır hibe alınabiliyor. KOSGEB kadın girişimciler için hibe limitini 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda iyi beni verileceği limit KOSGEB doğrultusunda belirleniyor. Bu hibelerin yanı sıra KOSGEB, kadın girişimciler için kredi imkanı da tanımaktadır.

 

Verilen bu krediler herhangi bir faiz kusuru olmaksızın geri ödemesi gerektirmektedir. KOSGEB hibe ile KOSGEB kredilerin farkı buradan kaynaklanmaktadır. Kadın girişimciler için verilecek olan kredi desteği 150.000 TL civarındadır. KOSGEB belirlemiş olduğu alt kriter ve üst kriter limitlerini göre kişilere hibe ve kredi imkanı tanıyor. KOSGEB’den girişimci kredisi ve hibesi almak için belli başlı prosedürlere sahip olmanız gerekmektedir.


KOSGEB Kadın Girişimci Kredi Ve Hibe Şartı

KOSGEB’in girişimcilere sağladığı hibe ve kredilerden faydalanmak için belli başlı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. KOSGEB’in kadın girişimcilere verdiği destekler faydalanmak için kesinlikle 18 yaşından büyük olmanız şarttır. Internet sitesi üzerinden girişim yaparak veri tabanına kayıt yaptırmanız gerekiyor.

KOSGEB de herhangi bir kaydınız yoksa hibe ve krediye başvuru yapamazsınız. Onun dışında kadın girişimcilerin hibe ve kredilerden faydalanması için farklı şartlarda gerekmektedir. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ilk şartlardan birisidir. Türkiye vatandaşı olmayan hiç kimse KOSGEB’in sağladığı desteklerden faydalanamaz. Bunun yanı sıra KOSGEB’in kredi ve hibe sunduğu alanlarda hizmet sunmanız gerekmektedir. KOSGEB’in desteklediği girişimcilik kurslarından bir tanesini başarı ile tamamlamanız şarttır.


KOSGEB Yaş Sınırı Varmı?

Gelelim en sık sorulardan birisine, KOSGEB te kredi almanın yaş sınırı var mı? KOSGEB ürettiğimiz günlerde kredi alma yaş sınırının 30 yaş sınırı olduğunu belirtti. 30 yaşını aşmamış kişilerin alabileceğini belirten KOSGEB, Şartları yerine getiren kişilerin durumuna bakılarak yaş sınırının artırabileceğini belirtiyor. KOSGEB’in sağladığı hibelerden faydalanmak için başvuru yapmanız ve başvurunuzu onaylanması gerekiyor. Başvuru yapmanız için öncelikle KOSGEB’in herhangi bir kursunu bitirmiş olmanız gerekmektedir.

KOSGEB’in girişimcilik kurslarına tamamlamayan ve girişimcilik kurslarına katılmayan hiç kimseye hibe ve destek sağlanıyor. Eğer ki KOSGEB’den yaş sınırı kavramına uyuyor ve hibe almak istiyorsanız, KOSGEB web sitesi üzerinden başvuru yaparak herhangi bir girişimcilik kursuna kayıt olmanız gerekiyor. KOSGEB girişimcilik eğitimi tamamladıktan sonra devlet destekli iş yeri açabilir ve kendi işyerinizin sahibi olabilirsiniz. Online internet sitesi üzerinden veya KOSGEB kurumuna giderek başvuru yapabilir ve şartları öğrenebilirsiniz. KOSGEB yaş sınırı nasıl olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

  1. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Yaş Sınırı için yorumda bulun

    KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Yaş Sınırı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Yaş Sınırı için ilk yorumu yapabilirsin.