KOSGEB Kadınlara Hibe Desteği 2020

Ülkemizde devlet kurum ve kuruluşları tarafından kadın girişimcilere sunulan birçok hak ve imkanlar var. Kendi işyerini açmak isteyen ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen birçok kadın için devlet farklı imkanlar tanıyarak işyeri açma olanağı sağlıyor. Özellikle KOSGEB tarafından kadınlara sunulan birçok avantaj bulunuyor. Sizlerde kendi işyerinizi açmak istiyorsanız, devletten yardım ve destek almak istiyorsanız, KOSGEB’in sağladığı imkanlardan faydalanabilirsiniz. İşte KOSGEB’in kadınlara sağlamış oldu hibe desteği ve içeriklerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

KOSGEB Hibe Desteği Nedir Ve Kimler Alabilir?

KOSGEB kadınlara hibe desteği 2020 yılında devam ediyor. KOSGEB hibe desteği kadın girişimcilere tanınmış geri ödemesiz, iş yeri açabilmek için verilen madde yardımdır. Devlet tarafından kadın girişimcilere sunulan bu haklardan tüm kadınlar faydalanabilir. Özellikle bu haklardan faydalanmak için yapmanız gereken belli başlı hususlar var. KOSGEB’in sağlamış olduğu kredi imkanı ve hibe desteğinden faydalanmak için KOSGEB bünyesine kayıt yaptırmanız gerekiyor. KOSGEB’in sağladı bu haftanın faydalanmak için KOSGEB bünyesinde kendinize uygun bir kurs seçerek tamamlamanız gerekiyor. Kursları ve girişimcilik kursunu yeterli seviyede tamamlamanız şart. KOSGEB’den tamamlamış olduğunuz bu belge ile başvuru yaptığınızda, sizler de hibe desteği alabilir ve kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

karşılıksız çek nedir

karşılıksız çek nedir karşılıksız çek cezası karşılıksız çek nasıl anlaşılır

KOSKEB Hibe Desteği Ne Kadar?

KOSGEB hibe desteği ücretleri genellikle açılacak olan iş yerine göre farklılık gösteriyor. İşyerinin gerekli ilaçlarının maddi boyutları KOSGEB tarafından belirlenerek alabileceğiniz tutar ortaya çıkıyor. Açacağınız işyerindeki ekipmanların ücretleri, 1 yıllık kira giderleri, işçi maaşları da hesaplanarak alacağınız hibeler belirleniyor. Ortalama olarak 10 ila 50 bin TL arasında hibe alabilirsiniz. Eğer hibe edilen tutar yetersiz geliyorsa KOSGEB’in sağlamış olduğu faizsiz kredi desteği de alabilirsiniz. KOSGEB sağladığı pek çok insanlardan dolayı birçok genç girişimci  ve kadın girişimcilere imkan tanıyor. Sizlerle KOSGEB’in sağlamış olduğu bu imkanlardan faydalanmak için KOSGEB’e başvuru yapabilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz KOSGEB kuruluşuna giderek başvuruda bulunmanız yeterlidir. Ya da internet sitesi üzerinden resmi KOSGEB sayfasına ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden de KOSGEB başvurusu yapmanız mümkün.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir Cevap Yazın

  1. KOSGEB Kadınlara Hibe Desteği 2020 için yorumda bulun

    KOSGEB Kadınlara Hibe Desteği 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOSGEB Kadınlara Hibe Desteği 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.