KOSGEB Kredi Faiz Desteği 2020

Ülkemizde birçok kişi, yapabileceği iş arayışı içerisine girerken kendisine destek olabilecek kurum ve kuruluşları arıyor. Kendi ilgi alanında faaliyet göstermek, girişimci olmak ve işyeri açmak için birçok kişi farklı kuruluşlardan Kredi yöntemi talebinde bulunmaktadır.

Bu kapsamda birçok kişiye iş imkanı sunan KOSGEB, işyeri açabilmeniz ve girişimcilik adına bir adam ata bilmeniz için sizlere destek sunuyor. Ülkemizde girişimcilik eğitim kursları sunarak hibe ve destek almanızı sağlayan bir kuruluştur.%100 devlet destekli KOSGEB,  kadın istihdamı ve istihdamını arttırmak için faaliyet sürdürmektedir. KOSGEB sağladığı pek çok imkanlardan dolayı, sizlere maddi olarak da fayda sağlıyor.

KOSGEB bulunan kursları tamamlayarak hibe almaya hak kazanabilirsiniz. KOSGEB’den hibe nasıl alınır ve kurslar nasıl tamamlanır yazımızda ele alalım. KOSGEB faizsiz kredi almak için gerekli olan şartları da hep birlikte inceleyelim.

KOSGEB Girişimcilik Kursları

KOSGEB bünyesinde girişimcilik kursu alan herkese hibe desteği sağlıyor. Bu kapsamda KOSGEB’in açtığı girişimcilik kurslarına kayıt yaptırarak tamamlamanız gerekmektedir. KOSGEB kapsamında bulunan bir çok sektöre yönelik kurslar bulunuyor. Her sektöre ait girişimcilik kursları KOSGEB bünyesinde veriliyor.

KOSGEB bünyesinde eğitim alan her kişiye iş imkanı ve kredi imkanı sağlıyor. KOSGEB girişimcilik kursları genellikle 72 saat kapsamında sunulmaktadır. Girişimciler için istek yerinde ihtiyaç duyulabilecek her türlü bilgiler bu kurslarda verilmektedir. KOSGEB kapsamında eğitim alabilmek için başvuru yapmanız gerekmektedir.

KOSGEB’in resmi internet sitesi üzerinden KOSGEB girişimcilik kurslarına başvuru yapabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. KOSGEB eğitimlerini uygulamalı olarak yapmaktadır. Fakat gerek görülen hallerde Online olarak da uzaktan eğitim sağlanabiliyor. KOSGEB bünyesinde eğitim almak için Dilerseniz online Dilerseniz uygulamalı olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Bu kapsamda sunulan eğitimleri tamamladığınız takdirde, hibe ve kredi alma imkanı elde edersiniz.

KOSGEB’den  Hibe Desteği Nedir

Yeni işyeri açmak isteyen ve maddi olarak imkanı olmayan kişilere KOSGEB’den hibe desteği sağlanıyor. KOSGEB bünyesinde Eğitim alan her kişiye belli ücretlere kadar hibe desteği sağlıyor. 2020 yılında hibe desteği 50.000 TL limitli ile sağlanıyor. Hibe açılacak olan işyerinin boyutuna ve ihtiyaçlara göre değişebilmektedir. Hibe alabilmek için KOSGEB’in sonra girişimcilik kurslarına katılmanız ve başarılı bir şekilde anlamanız gerekiyor. KOSGEB’den hibe desteğini aldığınız takdirde herhangi bir geri ödeme söz konusu değildir. Hibe desteği almak için Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmak ve KOSGEB’in sağladığı tüm kurslara katılmak gerekmektedir. KOSGEB hibe desteği alabilmek adına başvuru yapmanız gerekiyor. Onaylandığı andan itibaren hibe desteğini almaya hak kazanabilirsiniz.

KOSKEB Kredi Faizi Desteği

KOSGEB hibe desteği dışında kredi faiz desteği de sunmaktadır. KOSGEB birçok kapsamda Kredi imkanı sunuyor. KOSGEB’den Kredi almanın belli başlı şartları vardır. KOSGEB bünyesinden kredi almak oldukça avantajlıdır. Küçük çaplı ve orta ölçekli işletmelerin nakit ihtiyacını karşılamak için sunduğu hizmetler doğrultusunda KOSGEB, sıfır faizle 300 bin liraya kadar kredi imkanı sağlıyor. Bu kapsamda KOSGEB büyük çaplı Kredi imkanı tüm girişimcilere sağlamaktadır.

Herhangi bir faiz ödemeden devlet destekli krediler ile işyerinize açabilir ve halihazırda bulunan işyerinizi destekleyebilirsiniz. KOSGEB faizsiz kredi imkanımız işletmemizin boyutuna ve yapısına göre belirlenmektedir. İhtiyaç duyduğunuz kadar kredi imkanı sağlamaktadır. KOSGEB kredi varken hiçbir faiz gözetmeksizin bu imkanı sizlere sunuyor. Bu imkanlardan faydalanmak ve KOSGEB’in sağladığı tüm hizmetlerden faizsiz yararlanmak için KOSGEB’in girişimcilik kurslarına kayıt yaptırarak, hak kazanabilirsiniz.

genç girişimci istisnası

KOSGEB Kredisi Almak İçin Şartlar

 KOSGEB faizsiz kredi alarak işyeri açmak isteyen kişiler nasıl başvurabilirim ve hangi şartları barındırmayan gerekiyor gibi sorular soruyor. KOSGEB’in sağladığı faizsiz kredi den faydalanmak için ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Ayrıca KOSGEB’in sağladığı girişimcilik kurslarına tanımlamak ve yeterlilik belgesini almanız gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşından büyük olmanız şartıda koşuluyor.

2020 yılında faizleri tamamı ile çeken KOSGEB, kredi imkanlarından faydalanmanız için her türlü imkanı sizlere sunmaktadır. Herhangi bir faiz ödemeden işyeri açmak ve kredi kullanmak istiyorsanız KOSGEB’e başvuru yaparak bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik kursları sizlerin isteği doğrultusunda ve ilgi alanları doğrultusunda belirlenmektedir. Tercih etmiş olduğunuz sektöre yönelik kursları tamamlayabilir, kendinizi geliştirebilir  işyeri açabilir ve girişimcilik desteği alabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. KOSGEB Kredi Faiz Desteği 2020 için yorumda bulun

    KOSGEB Kredi Faiz Desteği 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOSGEB Kredi Faiz Desteği 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.