Kredi Kartı MM/YY Nedir, Nerede Yazar?

Günümüz alışveriş alışkanlıklarının artması ile birlikte kredi kartı kullanımı da artmış bulunmaktadır. Kredi kartı üzerinde yer alan bilgilerden kredi kartı mm/yy nedir, nerede yazar? sorusunun cevabı aslında kredi kartının üzerinde çok net bir şekilde görülebilir. Sizlere verilmiş olan her bankadan farklı kredi kartlarında çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Kredi kartının üstünde öncelikli olarak 16 haneli bir rakam bulunmaktadır. Bu sizin kredi kartı numaranızdır. Bu numarayı isterseniz online alışverişlerinizde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda da internet üzerinden yapacağınız tüm işlemlerde kullanma şansına sahip olursunuz. Bu numarayla kartınıza para yatırmak istediğinizde para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte size de özellikle online alışverişlerinizde bazı sorular sorulmaktadır. Bunun gibi bilgiler alınmaktadır. Bu konuda bilgi vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı MM-YY Nedir

Kredi Kartı MM-YY Nedir

Kredi Kartı Üzerindeki Bilgiler Neyi İfade Eder?

Kredi kartı mm/yy nedir, nerede yazar derseniz kredi kartı üzerinde yer alan genellikle sol alt köşede bir tarih bölümü bulunmaktadır. Son kullanma tarihi olarak geçen bu bölüm olarak geçmektedir. İngilizce Month kelimesi ay, year kelimesi yıl anlamına gelmektedir. Global bir dil olması dolayısıyla m harfi ayı, y harfi de yılı ifade etmektedir. İkişer karakteri olmasının sebebi yani 2 kere m harfi 2 kere y harfi yazmasının sebebi ise kart üzerindeki 2 karakterdir. Yani örneğin 2022 yılında dolan bir kart kullanım süresi için 22 yazmaktadır. Aynı zamanda da ay bölümünde de yine 2 rakam bulunmaktadır. Örneğin son tarih olarak ay 11. ay ise 11 diye geçmektedir. Kullanıcı direkt olarak kart üzerinde bu bilgilere ulaşma şansına sahiptir.

Kredi Kartı İle İlgili Bilgilere Nerelerden Ulaşılır?

Kredi kartı mm/yy nedir, nerede yazar bunları izah ettikten sonra ayrıca kredi kartı ile ilgili bu bilgilere nereden ulaşabilirsiniz bilgi verelim. Günümüzde artık online sistemlerin artması ve hatta cep telefonundan dahi banka bilgilerini ulaşmanız neticesinde artık sanal halde kartlarımız bulunmaktadırç Bu kartlara rahatlıkla kendi hesaplarınızı kullanırken de ulaşabilirsiniz. Bu kartların üzerine de yine son kullanma tarihi olarak ay ve yıl bilgileri yer almaktadır. Buradan istediğiniz gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve bu şekilde de sonuç alma şansına sahip olabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Kredi Kartı MM-YY Kredi Kartı MM/YY Nedir, Nerede Yazar? için yorumda bulun

    Kredi Kartı MM/YY Nedir, Nerede Yazar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kredi Kartı MM/YY Nedir, Nerede Yazar? için ilk yorumu yapabilirsin.