Kripto Para Borsaları

Günümüzde sanal ve dijital ortamda kullanılan pek çok para birimi vardır. Bu paralar dijital platformlar arasında alışveriş yapmak için kullanılmaktadır. Ülkemizde ve tüm dünyada tercih edilen ve kullanılan Kripto para, sanal takas işlemlerinde kullanılabilen, dijital ortamlar için tasarlanmış şifrelenmiş sanal para birimidir. Bazı kişiler Kripto paranın geleceğe yönelik bir para birimi olduğunu iddia ediyor. Günümüzde Kripto para birimleri, pek çok kişi tarafından duyulmuş dev şirketlerin dikkatini çekmiş birçok kişi tarafından tercih edilmiş bir para birimidir.

Takas işlemlerini doğrulamak ve güvenli şekilde gerçekleştirmek için kriprofi  kullanılmaktadır. Bu birim herhangi bir fiziksel karşılığa  eş değer değildir. Kripto paralar sanal para birimidir. Herhangi bir devlet veya otorite tarafından yönetilmiyor. Kriptoloji tarafından koruma altına alınan bu para birimleri, şifreleme yöntemleri doğrultusunda koruma altına alınmıştır. Kriptoloji zaten şifreleme birimi anlamına gelmektedir. Kripto paralar transfer edileceği zaman ortamlar arasında keşifler doğrultusunda transfer işlemi yapılmaktadır.

Türk Kripto Para Borsası

Para borsaları arasında önemli bir yere sahip olan Kripto para birimi arasında kullanımı yasal mı değil mi diye birçok kişi merak ediyor. Ülkeler arasında Kripto paraların yasal olup olmadığı o devlete bağlıdır. Bazı ülkeler Kripto para birimini kullanıyor bazı ülkeler ise tamamı ile yasaklanmış durumda. Kripto para birimleri aslında pek çok avantajı da beraberinde getiriyor.

Kripto paralar herhangi bir birime bağlı olmadığı için hiçbir ülkenin enflasyona bağlı olarak düşüşler veya yükselişler yaşamıyor. Kripto para hesaplarının dondurulması el koyulması ve bloke olması imkânsızdır. Bu yüzden Kripto paralar güvenli ve aslında avantajlıdır. Ülkemizde birçok kişi Kripto para birimine yatırım yapmaktadır. Ülkemizde Kripto para yatırımcıları 1 milyon kişiyi aşıyor. Aylık olarak Ortalama 500 ila 700 milyon dolar arasında yatırım yapılıyor. Ülkemizde 20’ye yakın yerli Kripto para Platformu bulunmaktadır.

Katılımcılar bu platformlar üzerinden online veya bireysel olarak faaliyet sürdürüyor. Kripto para biriminin dünya üzerinde toplam  kullanıcısının yaklaşık %20si  ülkemiz kullanıcılarına aittir. Ülkemizde Kripto para borsası yüksek seviyelerde ilerlemeye devam etmektedir.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Kripto Para Borsaları için yorumda bulun

    Kripto Para Borsaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kripto Para Borsaları için ilk yorumu yapabilirsin.