Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak

İnsanların hayat şartlarının zorlaşması ve buna bağlı olarak iş hayatının da zorlaşması neticesinde, kendi işlerini kurmak için geliştirmiş oldukları çok sayıda yeni iş alanı mevcuttur. Bu işlerden en önemlisi ve en çok getiri sağlayanı ise bardakta mısır olmuştur. mısırın haşlanarak, çeşitli baharatlar ve solar eşliğinde, bardaklarla sunulduğu ve seyyar olarak yapılabilen iş modelidir. Ancak mısır mevsimlik olarak üretildiği ve kış aylarında bulunmadığı için bu işi, dönemsel olarak yapmak gerekir. bu nedenle girişimciler ve iş kurmak isteyenler farklı bir iş fikri geliştirmişler ve bu iş fikri için bardakta mısır modelini kullanmışlardır. Geliştirilen bu yeni işin adına ise kupta mantı ismini vermişlerdir.

Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak

Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak

Kupta mantı satışı, bardakta mantı satışına benzer nitelikte ancak, kup kullanılarak ve çeşitlendirilerek oluşturulmuş iş fikridir. Bardakta mısır satışı ile başlayan pratik satış yapma mantığının, kupta mantı olarak uyarlanmış hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak için iki çeşit yöntem bulunmaktadır bu yöntemleri şu şekilde incelemek mümkündür;

Bayilik alarak kupta mantı satışı yapmak;

Bu yöntemde dondurulmuş mantı satışı yapan bayiler ile anlaşarak, mantı satışı yapmak mümkündür. Mantı üretimi yapan bayiler, mantı pişirilip paketlendikten sonra şoklayarak, dondurmaktadır. Bu sayede mantı Türkiye’nin her yerine rahat ve dondurulmuş şekilde bozulmada ulaşabilmektedir. Bu şekilde pişmiş olarak hazırlana mantılar bayilere sunulmakta ve bayi tarafından, ısıtılarak ve soslar eşliğinde, tüketiciye sunulmaktadır.

Kupta mantı satışını bayilik olarak satış yapabilmek için, ortalama sermaye olarak 25.000 TL civarında bir birikiminiz olması gerekmektedir. bu miktar çok gibi görünebilir ancak bu mantıların satışı için bayilik yönteminde, aşçıya, bulaşıkçıya yada diğer restoran personeline gerek bulunmamaktadır. Doğal olarak sadece satış yapabilmek için hem konum açısından çok insana ulaşabileceğiniz yerlere hem de görsel açıda oldukça zengin olarak düzenlenmiş olan mekanlar olarak bayilik verilmektedir. Bu bayilik yöntemiyle, kazancınızın tamamı size kalabilmektedir. bu nedenle bayilik alacağınız firmanın iyi bir şekilde araştırılması, şartlarının iyice anlaşılmış olması ve bu şartların size uygun olması çok önemlidir.

Seyyar araba ile kupta mantı satışı yapmak;

Tıpkı bardakta mısır gibi, seyyar araba ile istediğiniz her yerde ve her mekanda satış yapabilmeniz mümkündür. Ancak arabanızın içerisinde, dondurulmuş mantılarınızı koyabilmeniz ve koruyabilmeniz için, özel olarak tasarlanmış bir soğutucunun bulunması gerekmektedir. bu şekilde de özellikle büyük alışveriş merkezlerinde, konserlerde, şenliklerde veya çeşitli etkinliklerde de, çok sayıda kişiye ulaşarak, para kazanmanız mümkündür.

Kendi mantınızı kendiniz yapın;

Eğer bayilik alacak paranız yoksa ve seyyar olarak bu işi yapmak istemiyorsanız, kendi iş yerinizi açarak, kupta mantı hazırlayabilir ve satabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için öncelikle mantı hazırlanmasını bilmeniz gerekir. mantıyı yapabilmek çok zahmetli ve uzun süren bir iştir. Bunu yapabilmek için ek personele ihtiyacınız olacaktır. Yada bir gece önceden, eşiniz dostunuzla hazırlayarak, kurutma yöntemiyle mantılarınızı bekletebilir, ertesi gün pişirip hazırlayarak, müşterilerinize taze bir şekilde sunabilirsiniz. Ayrıca mantılarınızı dana kıyması, tavuk kıyması, peynir ve patates ile de üretebilirsiniz. Bu yöntem, diğer satış yapma yöntemlerine göre oldukça maliyetlidir. Ayrıca çok zaman ve emek gerektirir.

Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak için yukarıdaki her yöntem için, oldukça güzel karlar elde etmeniz mümkündür. Çünkü mantıyı her inan sever ve ancak yapması zor olduğu için uğraşmaz. Siz de bu hizmeti onların ayağına kadar, hazır ve lezzetli bir şekilde götürmüş olursunuz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Kupta mantı satışı yaparak para kazanma Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak için yorumda bulun

    Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kupta mantı satışı yaparak para kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.