Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Her şirket, kendi markasını en iyi şekilde tanıtmak ve akılda kalıcı olmak için, logo tasarımı yaptırmak ister. Bunu genel olarak profesyonel web tasarımları ve logo tasarımları yapan firmalar aracılığıyla yaptırırlar fakat bu işlem firmalar için oldukça maliyetli olmaktadır. Firmaların bu ihtiyaçlarına yönelik çözüm bulmak ve maliyetleri azaltmak amacıyla oluşturulmuş, günümüzün en popüler iş fikirlerinden biri de logo tasarımı yapmaktır. logo tasarımını, bu konuda uzman olan kişilerin yapabileceği gibi hiç bilgisi olmayan kişiler de yapabilmektedir. Bunları ayrıntılı bir şekilde açıklayalım;

Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak

Bilgisi olan kişiler için, logo tasarımı yaparak para kazanmak;

Eğer logo tasarımı yaparak para kazanmak istiyorsanız ve bu konuda az da olsa bilgi sahibi iseniz, bu tasarımların göz önüne çıkarıldığı sitelerden birine üye olarak, yarışmalara katılmaktır. Bu siteler online tasarım siteleridir ve dünya üzerinde pek çok kişi, bu siteler aracılığıyla logo tasarımı yapmakta veya yaptırmaktadır. Bu sitelerin işleme kuralı ise şu şekildedir;

Siteye kayıt olurken karşınıza iki soru çıkmaktadır. Birincisi, katılımcı üye misiniz?, ikincisi ise tasarımcı üye misiniz?.

Katılımcı üye iseniz, herhangi bir logo tasarımı işi için, belirlediğiniz bir fiyat çerçevesinde, tasarımcılara belirli bir süre belirleyerek yarışma açarsınız ve pek çok tasarım arasından oy verip, yarışmayı kazanan tasarımı satın alırsınız.

Tasarımcı üye iseniz de, yine aynı çalışma mantığı çerçevesinde, belirlenen firma için logo tasarımı yaparak yarışmaya katılabilir, kazanan siz olursanız, güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Bu tasarımların fiyatları 40 dolar ile 1000 dolar arasında değişmektedir ve çok sayıda tasarımcı olduğu için, çeşit çeşit tasarımlar ile karşılaşmak mümkündür. Yarışmayı kazanan işler, çok kaliteli yada çok teknik değildir. Bu tasarımların birinci olması, kullanıcıların beğenisine göre oy almaktadır. yani tasarımınız teknik özelliklere sahip olmasa bile, kullanıcıların hoşuna gidebilir ve siz de yarışmayı kazanarak güzel paralar elde edebilirsiniz. Bu sitelerde kazandığınız paralar, paypal hesabına gönderilmekte ve logo tasarımınız satın alındıktan hemen sonra hesabınıza yatmaktadır.

Logo tasarımını bilmeyen kişiler için;

Logo tasarımı yapabilmek için, grafiker yada uzman olmaya gerek yoktur. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde internet siteleri üzerinden veya programlar üzerinden, logo tasarımı yapmak mümkündür. Konu hakkında bilgi sahibi olmasanız bile, logo tasarımı yapabileceğiniz yöntemlerden ise şu şekilde bahsetmek mümkündür;

Hazır logo yöntemi;

İnternette hazır yapılmış olan on binlerce logo, resim ve ikon vardır. Bunların üzerinde bir kaç oynama yaparak, kendi logo tasarımınızı yapabilirsiniz.

Program kullanma yöntemi;

Bu yöntemde yine deneyiminiz olmadan, az bir photoshop programı bilgisi ile tasarım yapabilirsiniz. Bu program için internette pek çok ders bulunmaktadır. bu dersler ile photoshop programını iyi derecede kullanabilir hale gelerek, güzel paralar kazanmanız mümkündür.

Logo tasarımı yaparak para kazanmak için bilmeniz gereken yöntemler;

  • Kendi web sitenizi tasarlayarak, tasarım işiyle ilgili tanıtımını yapın.
  • Müşteri bulabilmek veya daha çok müşteriye ulaşabilmek için, ücretli ve ücretsiz reklam yapın.
  • Müşterilere reklam sunabilen şirketlerle anlaşarak, daha çok kişiye ulaşın.
  • Evden çalışıyorsanız, serbest çalışma saatlerinde, photoshop programının detayları ile ilgilenin.
  • Yapacağınız tasarımların kaliteli ve güzel olması, çok müşteri tarafından tercih edilmenize neden olacağı için, kaliteli ve özgün tasarımlar yapmaya özen gösterin.

Kendi tanıtımınızı yapmak istiyorsanız da, grafiker veya webmaster forumlarına ilan bırakabilirsiniz. Bu forumlardan geri dönüş daha hızlı olmaktadır. Piyasa fiyatının altında bir rakam belirlemeniz halinde de daha çok müşteri bulma şansına sahip olabilirsiniz. İlan bırakacağınız bu sitelere, referans çalışmalarınızı koymak da, fazla müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanma Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.