MEYVE SALATASI İLE NASIL PARA KAZANILIR?

Hepimiz yemek yemeyi çok seven bir milletiz. Bu işi o kadar fazla önemsiyoruz ki ; konu yemek olunca akan sular duruyor diyebiliriz. Bunun için onlarca meslek dalı ve iş kolu ortaya çıkması da bu konudaki popülerlikten dolayı gelmektedir.

Bu yüzden ortaya çıkan iş kollardan birisi de evde yapılan yiyeceklerin satılması yoluyla para kazanmaktır. Bu yöntem özellikle ev hanımları tarafından çokça tercih edilen bir unsurdur. Bizde bu yöntemin kullandığı bir durum olan meyve salatası yapıp satma işinden bahsetmek istiyoruz.

meyve salatası ile para kazanmak

meyve salatası ile para kazanmak

Meyve salatası yapmak oldukça keyifli ve özen isteyen bir iştir. Evde kendi kendimize yaparken bile meyveleri tabağa belli bir şekille ya da sırayla dizmeye yani onlara görsellik kazandırmaya önem veririz.

Meyve salatası yapma işlemi sırasında herkesin ayrı bir lezzet ve zevk aldığı rahatlıkla söylenebilir. Meyve salatası yapımında görselliğe hepimiz işi bilsek de bilmesek de özen gösteririz.

Bu noktada ”Peki, bunu yaparken neden para kazanmayalım?” şeklinde bir soru hemen akla geliyor.Ama öncelikle meyve salatası nasıl yapılır bunu öğrenmemiz ve ona göre hareket etmemiz gerekiyor.

Hadi başlayalım o zaman.

Meyve salatasının malzemeleri için mevsim meyvelerimizi kullanmak daha çok lezzet sağlar. Vazgeçilmez olarak çilek ve muzun her salatada kullanıldığı yaygın bir gerçektir. Bu malzemelerin dışında isteğe bağlı olarak portakal, mandalina, elma gibi meyveleri soyup istediğimiz büyüklükte dilimler haline ayırabilirsiniz. Üzerine ise benmari usulü denilen yani suyun buharıyla çikolatayı eritip üzerine dikkatli şekilde ve yettiği kadar dökün. Daha sonra kapağını sıkıca kapatıyoruz ancak bunların taze kalması ve suyunu bırakmaması için günlük olarak hazırlanması gerekiyor.

Özellikle çikolata kullanımı çok önemlidir. Meyvelerin arasından akan çikolata çok ayrı bir görsellik katar ve salataya güzellik katar.

Bu şekilde salatanın hazırlanışı son buluyor.

Salatanın en fakat bekleme süresi en fazla 16 saattir. Bu süreci geçtikten sonra meyvelerde sulanma durumu olacaktır ve lezzetinde bozulma yaşanır. Bu yüzden bekleme süresini aştıktan sonra tüketmek, sağlık sorunlarına sebep olabilecektir.

Peki bu salataların satışını sağlamak ve para kazanmak nasıl olacak?

Öncelikle yukarıda anlatmış şeklinde yapmış olduğunuz numune salataları yapabildiğimiz kadar yapın.

İlk olarak bir kişilik kadar süslü ve kapaklı kavanozlar alıp her birinin içerisine eşit bir şekilde paylaştırarak güzel bir hazırlama yapalım. Bunun ardından kafelere ya da pastanelere bırakarak ya da onlardan sipariş alarak yola çıkabilirsiniz.

Salataları bir pastane ya da market yardımıyla değil de kendimiz satmak istiyorsak pazarlarda bunları günlük olarak satabilirsiniz.

Daha ileri ki aşamayı hesaba katmak isterseniz ise ; büyük marketlerin meyve reyonlarında bulunan hazır dilimlenmiş ve taze olarak yapılan meyve satış bölümündeki görevlilerle görüşüp meyve salatalarımızı onlara da sunabilirsiniz.Bu noktada kavanoz yerine daha farklı görseller kullanarak daha fazla ilgi çekici ve görüntü olarak lezzetli olan ürünler oluşturabilir ve getirebilirsiniz.

Meyve salatası konusunda sizlere önerebileceğimiz durumlar hemen hemen bu kadardı.

Siz yine de bu iş gücü için çok erken beklentilere ve hayallere kapılmayın. Çünkü hayatın her evresinde aynı kesinlikten söz etmek mümkün değildir.Günden güne değişen yaşam şartları, teknolojiler,kültürel olanaklar, yaşantı stilleri gibi özellikler insanların geleceklerine yön vermektedir.

İşte bu yüzden beklenti olarak aşağıdan yukarıya doğru ilerlemek çok daha muhtemeldir. Unutmayın azla yetinmeyen çoğu bulamaz.

Yazımız bu şekilde son buluyor.

Tüm girişimcilere şimdiden bol şanslar ve kazançlar dileriz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. meyve salatası ile para kazanma MEYVE SALATASI İLE NASIL PARA KAZANILIR? için yorumda bulun

    MEYVE SALATASI İLE NASIL PARA KAZANILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MEYVE SALATASI İLE NASIL PARA KAZANILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.