Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2020

Dünya genelinde para transferi denildiğinde akla gelen birkaç farklı firma bulunur. Western Union ve Moneygram bu firmalar arasında her zaman zirvede yer alıyor. Ülkemizde insanların neredeyse tamamı para transferlerini bu iki firma aracılığıyla gerçekleştirir. Türkiye’den yabancı bir ülkeye ya da yabancı bir ülkeden Türkiye’ye para transferi yapmak için bu firmalardan bir tanesi ile çalışılmalıdır. Ülkemizde hizmet veren bankalar bu iki firmadan bir tanesiyle anlaşmalı olarak hizmet vermektedir.

Ülkemizde hizmetlerine devam eden bankalar incelendiğinde genellikle Western Union firmasının tercih edildiği görülmüştür. Ancak 2 banka Moneygram ile çalışmayı tercih eder. 2020 senesinde;

  • Kuveyt Türk Bankası
  • Denizbank, Moneygram firması ile çalışan bankalarımızdır.
Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2020

Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2020

Moneygram İle Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Moneygram aracılığıyla para gönderme işlemi yapılacaksa bunun için anlaşmaları bankalara gidilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı bankalarda standart numara alımı ile bu işlem gerçekleşmez. Moneygram işlemleri için görevlendirilmiş olan bir müşteri temsilcisi bulunurken bu kişi ile görüşülmesi gerekmektedir.

Yatırılacak olan parayı yanına alan kişiler bunun dışında kimlik kartlarını da yanında bulundurmalıdır. Gerçekleştirilecek olan işlemlerde karşı tarafında bilgilerinin eksiksiz bir biçimde girilmesi şarttır. Para gönderilecek olan kişinin ismi tam şekilde yazılır. Bunun yanı sıra parayı çekecek olan kişinin işlemi hangi banka üzerinden yapacağını da belirtmesi gerekir. Bu bilgiler para yatırma işlemlerinde banka görevlisi tarafından talep edilen bilgilerdir.

Moneygram İle Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Para gönderme işlemi gerçekleştiği anda kullanıcılara bir adet referans numarası verilmektedir. Bu referans numarası diğer ülkedeki kişiye aktarıldığında bu referans numarası ile parayı çekmek mümkün olur. Daha öncesinde belirttiği bankaya giden kişiler buradan para çekmek için sıra alarak Moneygram hizmeti veren müşteri temsilcisini beklerler.

Banka görevlileri ile yapılan görüşmelerde kimlik kartının verilmesi ve referans numarasının söylenmesi gerekmektedir. Bu sayede paranın alıcısının kimliği doğrulanmış olacaktır. Çekilen paralardan herhangi bir komisyon kesilmemektedir. Güvenli bir şekilde parasını alan kişiler isterlerse o anda kendi hesaplarına parayı aktarabilirler. İsterlerse parayı direkt olarak elden alma şansları da bulunmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Moneygram Anlaşmalı Bankalar Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2020 için yorumda bulun

    Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Moneygram Anlaşmalı Bankalar 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.