Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Ekspertiz; Fransızca olan Expert kelimesinin Türkçe’ye çevrilmesi ile Eksper olarak kullanılan; bilirkişi, tetkik ve değerlendirme anlamlarını taşıyan bir kelimedir. Eksper belli bir konuda bilirkişi tecrübesi  ve teknik bilgisi olan kişi anlamına gelir. Oto Ekspertiz ise; bu yetkili kişilerin, otomobiller ile ilgili detaylı inceleme yapması ve görüş bildirmesi anlamına gelmektedir. Oto Ekspertiz’in sözlü ve yazılı olmak üzere iki şekilde görüş bildirme biçimi bulunmaktadır. Oto ekspertizin yapılma amacını şu şekilde açıklamak mümkündür;

Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanmak

  • Arabanın belirtilen özelliklerinin olup olmamasını tespit etmek
  • Arabanın, anlatılanların dışında arızası olup olmamasının ortaya çıkarılması
  • Arabanın, içindekilerin güvenliğini tehlikeye sokabilecek bir risk taşıyıp taşımaması hakkında bilgi vermek
  • Aracın, bulundurduğu ekstra özellikler, konfor fonksiyonları ve daha ayrıntılı detaylar açısından, tam olarak işlevli olup olmaması hakkında bilgi vermek
  • Aracın estetik olarak tam ve kusursuz olup olmaması hakkında bilgi vermek
  • Aracın yasal mercilere borcu olup olmaması hakkında bilgi vermek
  • Aracın, araç sahibinin ceza veya borçları nedeniyle, herhangi bir alıkonulma işlemine konu olup olmaması hakkında bilgi vermektir.

Oto ekspertiz dükkanı açarak para kazanma iş fikri ise, son zamanların en gözde fikirlerinden biridir ve gün geçtikçe daha çok ilgi görmektedir. Bu iş fikrinin ortaya çıkması ve gelişmesi ise, son zamanlarda çok sayıda 2. El aracın alınıp satılması olmuştur. 2. El araç satın alan kişilerin en çok karşılaştıkları sorun, aracın gizlenen kusurunun olmasıdır. Bu kusurun bulunması ise ekspertiz işlemi ile yapılmaktadır. Önceleri yetkili servislerin bu hizmeti veriyor olması bazı problemlere yol açmıştır. Bunun sonucunda da pek çok yetkili servis, ekspertiz hizmeti vermemektedir. Bu hizmeti veren servislerde de ekspertiz ücreti oldukça yüksektir. Bu durumda araba satın alanlar için geriye kalan son tercih, özel servislerin ekspertiz hizmetidir. Ancak özel servisler de hem pahalı olarak bu hizmeti sunmakta hem de hizmet kalitesi standardını taşımamaktadır.

Bu nedenlerden dolayı araba satın alan kişiler, ekpertiz yaptırırken büyük sorunlar yaşamaktadır. bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak ve tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla girişimciler, ata ekspertiz dükkanı açarak para kazanmak iş fikrini geliştirmiştir. Oto ekspertiz fiyatları, ortalama olarak 125 TL den başlamakta ve 375 TL ye kadar değişmektedir.

Oto ekspertiz dükkanı açabilmek için sektör tecrübeniz bulunuyorsa, test cihazınızı alıp, ekibinizi kurup, iş planınızı hazırlayıp ve hedeflerinizi belirleyip, hemen işe başlayabilirsiniz. Sektör tecrübenizin olmadığı durumda ise, bu sektörün ilerleyeceğini ve gelişeceğini düşünüyor ve sizde bu sektöre başlamak istiyorsanız, oto ekspertiz bayiliği veren firmalar ile görüşebilir, bütçeniz doğrultusunda, anahtar teslim olarak, oto ekspertiz dükkanları açabilirsiniz. Bu dükkanların açılabilmesi için öncelikle yapmanız gereken, bayilik alacağınız firmayı iyi araştırmak ve size sunduğu ekipmanları iyi değerlendirmektir. Firmaların da bayilik vermek için, bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartları iyi değerlendirmek ve gelir gider dengesini iyi ayarlamak çok önemlidir. Aynı zamanda dükkanı açacağınız yerin konumu da, bu işten para kazanabilmeniz için önemli bir etkendir. Bu etkenleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde, bu işten güzel paralar kazabilir, kendinize iyi bir meslek edinebilirsiniz.

Oto ekspertiz servisleri genellikle tamir ve bakım servisleri olarak görülmektedir ancak bu yanlıştır. Oto ekspertiz servisleri, araç hakkında bilgi veren ve aracı test eden servislerdir. Bu nedenle arabada olan her türlü arızayı bulmakla ve olan arızaları gizlememekle görevlidir. Bu servisler, oto ekspertiz cihazlarının tespit ettiği arızaları ve bilgileri rapor etmekle görevlidir. Bu ekspertizlerin yanılma payları sıfır olmasa da, sıfıra yakındır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanma Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oto Ekspertiz Dükkanı Açarak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.