PARA KAZANMANIN BİN BİR YOLU

Küçük çocuğunuz var ve bırakacak yeriniz yok ama para kazanmanız için de  evde yapabileceğiniz bir  işe mi ihtiyacınız var?  Gelirinize ek olarak ek iş ilanları mı bakıyorsunuz? Sağlık durumunuzdan ötürü dışarıda çalışamıyor musunuz? Hiç üzülmeyin.  Her ne sebebiniz var ise size özel, evde yapabileceğiniz iş imkanları mevcut. Yeter ki siz isteyin.  O zaman yazıyı okumaya devam edin çünkü sizin için birkaç güzel önerim var.

PARA KAZANMANIN BİN BİR YOLU

PARA KAZANMANIN BİN BİR YOLU

Öncelikle günümüzün gelişen teknolojisini de göz önünde bulundurursak sosyal medya işinize yarayacaktır. Çünkü sosyal medya üzerinden bir şeyler satabilirsiniz. Malum artık teknoloji çağındayız ve neredeyse her işimizi internet  üzerinden halledebiliyoruz. Bir sosyal medya hesabı  açıp kullanmadığınız eşyalarınızı satabilirsiniz. Bu eşyalar kitap olabilir,  kıyafet olabilir, aksesuar olabilir, mobilya olabilir, aklınıza ne gelirse sadece fotoğrafını çekip insanlarla paylaşmanız yeterli.  Çektiğiniz fotoğraflara özen göstermelisiniz.  Böylelikle takipçi bulup, satış imkanınızı artırmak daha kolay olur. Ben öyle şeylere güvenemem diyip ek iş ilanları bakanlar için de öneriler tabii ki bu kadar değil.
Elinin lezzetine güvenen ev hanımları yemek yapıp satmaya ne dersiniz?  Günümüzün çağında fast-food bu kadar yaygınlaşmışken  insanlar ev yemeklerini özler hale geldi. Siz de evinizde yemek yapıp, gel- al servis ile ya da telefon siparişleri ile yemeklerinizi satabilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve çalışmaktan yemek yapmaya vakit bulamayan işkolik insanlar için bu tür ev yemekleri satan yerler çok güzel bir seçenek. İnsanlar artık hamburger, pizza yemekten sıkıldı ve çorba içmeyi özler hale geldi. Bu yüzden artık ev yemekleri satış işi ön plana çıkmaya başladı. Ben hem eğlenebileceğim hem de para kazanabileceğim bir iş istiyorum diyorsanız ve çocukları da seviyorsanız size çok güzel bir önerim var; çocuk bakıcılığı. Günümüzde çalışan kadın sayısı arttıkça çocuk bakıcısı sayısı da artmaktadır. Artık insanlar güvenebilecekleri ve çocuklarını emanet edebilecekleri insanlar arıyorlar ve genelde fiyat konusunda da cömert oluyorlar. Üstelik siz de çocukları seven bir insansanız bu iş size çok eğlenceli gelecektir. Eğer siz de çocukları seviyorsanız bu iş tam size göre! Başka bir seçenek olarak; el işleri. El işlerinde iyiyseniz ve bunu paraya çevirmek istiyorsanız yapabileceğiniz bir sürü şey var. Mesela takı tasarlayıp satabilirsiniz. İlk başta müşteri bulmakta zorlanabilirsiniz ancak günlük hayatta kendi tasarladığınız takıları kullanmaya başlayınca ve insanlar tarafından beğenilince size nereden aldığınızı sormaya başlayacaklar, siz de kendinizin yaptığınızı söylediğinizde emin olun ki sipariş yetiştirmeye zorlandığınız günler olacaktır. Ayrıca seramik yapabilirsiniz ya da tığ işi yapıp satabilirsiniz. Bazı şehirlerde halkı bilinçlendirmek ve geliştirmek amaçlı meslek edinmek için ücretsiz kurslar veriliyor. Bu kurslarda kendinizi geliştirebilmeniz için bir sürü seçeneğiniz oluyor. Bu tür kurslara başvurup kendinizi geliştirip ya da yeni şeyler öğrenip daha sonra bunları başkalarına öğreterek ya da satarak para kazanmanız mümkün. Peki bu tür kurslarda genel olarak ne eğitimi verilir? El ve makine nakışı, şiş dantel, iğne oyası, kumaş boyama, ahşap boyama, ebru, minyatür, seramik, ahşap ve alüminyum rölyef, taş bebek, mozaik, gümüş işlemeciliği, takı tasarımı, ev ekonomisi, kilim dokuma ve resim sanatı gibi pek çok kurs imkanı bulunmaktadır. Bu kurs imkanları tabii ki şehirlere göre farklılık gösterebilir. Ancak araştırırsanız karşınıza daha bir çok seçenek çıktığını göreceksiniz.

   Ek iş ilanları arayanlar için, yapabilecekleri birkaç işi sıralamaya çalıştım. Aslında seçenekler o kadar çok ki. Gereken tek şey biraz cesaret ve uygun seçenekleri değerlendirmek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. PARA KAZANMANIN BİN BİR PARA KAZANMANIN BİN BİR YOLU için yorumda bulun

    PARA KAZANMANIN BİN BİR YOLU için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PARA KAZANMANIN BİN BİR YOLU için ilk yorumu yapabilirsin.