PTT Emekli Promosyonu 2020

Ptt Emekli Promosyonu 2020

Emeklilere verilmiş olan promosyon süreleri 2020 yılı itibari ile sona erdi.  2017 yılında yapılmış olan ve toplam 3 yıl sürecek olan bu promosyonun araştırmalarına başlandı. Ptt’de emeklilere promosyon veren kurumlardan bir tanesi olma yönünde çalışmalar yapma devam ediyor. Emekliler şimdiden şartları araştırmaya başladılar. Bizde emeklilerimiz için araştırmayı yaptık ve bu konuyu hazırladık.

PTT Promosyon Koşulları

Promosyon almak için belli başlı bazı koşullar mevcut. Hemen bunları size aktaralım. Öncelikle ilk koşul 3 yıllık maaş ödemenizin ptt üzerinden olacağının taahhütünü vermiş olmanız gerekiyor. Bu kapsamda banka ile de sözleşme imzalamalısınız.

Maaşınızı PTT’den almaya başladığınız taktirde bazı faydalardan da yararlanabiliyorsunuz. Ptt kargo gönderimi, havale işlemlerinde %20, online işlemlerde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda tek seferde ücretsiz olacak şekilde maaşınız çekip, hesap işletim ücretine tabii tutulmazsınız.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

  • Kimlik numaranızın son hanesi 0 – 2 ise Mart ayında
  • Son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
  • Son hanesi 8 olanlar Mayıs ayınd

[/box]

PTT Emekli Promosyonu Ne Kadar

PTT emekli promosyonu aslında aldığınız emekli maaşına göre belirleniyor. Emekli promosyonu maaş ortalamanıza göre farklılık gösterebiliyor. Emekli vatandaşlarımıza 300-450 Lira arasında bir tutar ödeniyor.

Ödeme şekline gelecek olursak PTT emekli promosyonu tamamen sistemsel bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızın (T.C.K.N) son iki hanesine göre belirleniyor. Son iki hanenize göre hangi ayda ödeme yapacağınız sistem tarafından belirleniyor ve bu tarihlerde ödemeleriniz gerçekleşiyor.

Aklınıza son iki haneme göre hangi ayda ödeme alırım acaba soruları geliyor di mi? Korkmayın sizler için biz bunu da cevaplayalım.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

 

  • Kimlik numaranızın son hanesi 0 – 2 ise Mart ayında
  • Son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
  • Son hanesi 8 olanlar Mayıs ayında

[/box]

Anlaşmalarınza göre 3 yılda bir bu promosyon ödemesinden yararlanabiliyorsunuz. Anlaşma bittikten sonra da tekrardan taahhüt verip, yeni bir sözleşme imzalayabiliyorsunuz. Ptt ile anlaşması olan birkaç adet banka var, bu bankaları ptt’yi arayıp güncel olarak öğrenebilirsiniz.

Aynı zamanda maaşınızı aldığınız kurumu(bankayı) da değiştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken çalışmak istediğiniz bankaya gidip değişim işlemi yapmak istediğiniz söylemek. Aynı zamanda bu işlem E-Devlet üzerinden de yapılabilir bilginiz olsun.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. ptt emekli promosyonu 2020 PTT Emekli Promosyonu 2020 için yorumda bulun

    PTT Emekli Promosyonu 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PTT Emekli Promosyonu 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.